Domov » Žurnál+ » Autor: Marina Mamojka

Žurnál+

Čo sa stalo v roku 1947?

Marina M. » Nové výrobky / 2021-12-16 21:41:13 /  5 komentárov / 12 lajkov

Viete, aká hračka láme rekordy popularity nielen na Vianoce ale vôbec?

Nikoho asi neprekvapí, že hračky podliehajú trendom. Obľúbenosť je aj v tomto prípade vrtkavá. Závisí od veku dieťaťa aj obdobia, ktoré sledujeme. Je jasné, že hračky, s ktorými sa hrajú naši monstríci, sú výrazne odlišné ako tie, s ktorými sa hrali naši starí rodičia. Nehovoriac o tom, aký to bol luxus nejakú hračku vôbec mať (áno, skutočne boli časy, keďdeti trávili čas takmer výhradne pomáhaním v domácnosti a behaním po vonku s kamošmi.... :)

Existuje však jedna hračka, ktorá je populárna už roky. LEGO® kocky. 

Jedným zo spôsobov, ako zostať na vrchole hračkárskeho rebríčka popularity, je neustále sa inovovať a prekvapovať. A práve v tomto vyniká spoločnosť LEGO Group. Ich farebné stavebné bloky sa po prvýkrát dostali do obchodov v roku 1947 a odvtedy majú svoje pevné miesto v hračkárskej sieni slávy. Minifigúrky ku kockám pribudli o 31 rokov neskôr.

Podľa Good To Know sa s LEGO® kockami v určitom okamihu svojho života hralo 400 miliónov ľudí na celom svete a odhaduje sa, že každú sekundu sa predá sedem stavebníc. Keď ich predaj začal klesať, spoločnosť hľadala nové cesty. V spolupráci s Disney, Warner Bros. a mnohými ďalšími vytvorili stavebnice s obľúbenými detskými postavičkami. V roku 1997 vstúpili na trh s video hrami, majú za sebou množstvo aplikácií aj celevečerné filmy. Ponúkajú prehliadky tovární, rodinnú zábavu zaručuje návšteva LEGOLANDov. Čoskoro sa aj na Slovensku budeme môcť zapojiť do LEGO® Masters, televíznej reality show o ľuďoch, ktorí robia neuveriteľné a úžasné stavby z LEGO ®kociek.

Tieto kocky milujeme aj my v Juicy Monsters, vlastne boli dôvodom, prečo značka vznikla.

Naše deti kocky milovali. Hádky kvôli upratovaniu vysypaných kociek boli časté a nekonečné, naše chodidlá z neustáleho stúpania na zabudnuté dieliky boľavé. Preto sme začali hľadať spôsob ako naučiť decká upratovať, ako im to zjednodušiť a zrýchliť a pritom im nebrániť v hre. Niečo, čo je farebné a veselé ako detstvo a zároveň funkčné, superpraktické a podporúce samostatnosť. Nič také sme nenašli, tak sme vymysleli hračkovak.

A dnes vám s radosťou predstavujeme nové motívy vakov inšpirované práve kockami. 

V klasických farbách stavebnice:

aj vo farbách, inšpirovaných sériou Friends:

Ak si objednáte do 20.12., stíhame doručiť ešte pod stromček.

Vianočné darčeky sa v mnohých rodinách nesú v duchu LEGO® kociek. Pripravte im dôstojný domov :)

Šťastné a veselé,

Marína

 

PS: Vedeli ste, napríklad, že LEGO® stavebnica ponúka až 7 000 rôznych stavebných dielikov, pričom len so šiestimi jednoduchými tehličkami (4x2) dokážete podľa matematických štúdií vytvoriť neuveriteľných 915 103 765 unikátnych kombinácií! To už je celkom slušný priestor pre sebarealizáciu, však?

LEGO® je ochranná známka skupiny spoločností LEGO, ktorá túto stránku nesponzoruje, neautorizuje ani nepodporuje.

Komentáre

Penazenka-L.W Vyrastal som na legu, teraz sa opäť ku nemu vraciam kvôli deťom, sú mojou zámienkou pripomenúť si detské časy.

2021-12-16 21:52:112x

juicymonsters Presne. Aj u nás mnohokrát nebolo jasné, či sa na stavanie viac tešia deti alebo my, rodičia :)

2021-12-16 22:02:11

Jarka_Papuckovo Lego je nesmrteľné :-)

2021-12-17 09:30:442x

jurashko Ja som naopak ku tomu nikdy vzťah nemala, zatiaľ nemá ani moja dcéra. Ale článok ma veľmi zaujal a vaky sú super praktické a krásne na pohľad. Nech sa dobre predáva :)

2021-12-17 10:47:04

juicymonsters Ďakujem veľmi pekne, veľmi ma teší, že vaky zaujali. V mojom detstve LEGO kociek tiež veľa nebolo, ale deti si ich poriadne užili :) Všetko dobré.

2021-12-20 09:39:03

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »