Domov » Žurnál+ » Autor: Dominika Voľanská

Žurnál+

Na potulkách po Santorini

Dominika V. » Blogy / 2018-06-09 17:00:01 /  3 komentáre / 37 lajkov

Vždy som mala sen cestovať (s mojím drahým mužom) a popritom tvoriť veci, dizajnovať a inšpirovať sa zážitkami z cestovania. Gréci majú naozaj čo ponúknuť. Inšpirácie som tam nazbierala až až.

Určite vás zaujíma, ako tam bolo. Zhrniem to do pár viet. 

 

foto: @PavelVišňovský

 

Santorini je miestom romantiky, najkrajších západov slnka, (aj východov!!), útesov, pláží, nádhernej architektúry - slávnych maličkých domčekov a kostolíkov s modrými strechami, úzkych uličiek, v ktorých sa chceš stratiť a objavovať nové zákutia, pouličných psov, oslíkov a turistov (hlavne v čase sezóny). Domáci ľudia sú veľmi priateľskí a milí, no majú svoju "povestnú grécku náturu". Ich domácu kuchyňu si radi zamilujete. Odporúčam si prenajať motocykel či štvorkolku a prejsť celý ostrov, naozaj má čo ponúknuť. 

 

 

No vrátim sa k môjmu foteníčku. Bolo také celkom spontánne. Vydali sme sa štvorkolkou s batôžkom na chrbte, cestou smerom na sever ostrova do slávneho mestečka Oia. Už z diaľky bolo vidieť útle malinké domčeky na útesoch. Prešli sme celé mestečko, objavili rôzne umelecké obchodíky či kaviarničky. Za každým rohom, keď sa človek obzrel, bol nádherný výhľad na more. V čase obeda a popoludnia bolo veľmi sparno, tak sme sa šli osviežiť do mora. Samotný fotoshooting prebiehal až večer po západe slnka, vo farebných odleskoch neba, mora a zažínajúcich sa svetiel v mestečku. 

 

 

Bol to autentický pocit... stáť na streche, dívať sa, ako sa v každom okne postupne zažínajú lampy a svetielka (upravovať si za každým vlasy, keďže vtedy dosť fúkal vetrík :D), dýchať zhlboka sviežosť mora a jednoducho žiť daný moment naplno.

 

 

Batoh je šitý zo 100% bavlny s poltačou námorníckych pásikov. Osvieži každý letný outfit a je naozaj praktický a zmestí sa doň naozaj všetko. 

Nájdete ho tu

Fotky: Pavel Višňovský

Komentáre

MS_art Naozaj pekný zážitok aj pekné fotky. Mi sme tiež boli v Grécku (ale nie v Santorini) aj nám sa tam páčilo a chceli by sme podobný výlet zopakovať :)

2018-06-07 15:31:331x

zuzug Nádherné zábery aj video, dúfam, že na to kúzelné miesto raz tiez zavítame.

2018-06-09 21:03:281x

MirianaOli Krásne romantické Santorini na krásnych záberoch, super:)

2018-06-10 09:43:071x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
judit_atelier
judit_atelier
109 predaných ks, 27 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

originálna slovenská móda i bytové doplnky inšpirované dobrodružstvom ↟↟↟

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - batoh •BREATH• - 9487447_batoh •BREATH• by judit_atelier
 2 komentárov
 Páči sa 26 ľudom
19,99 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »