Domov » Žurnál+ » Autor: Juraj Mikláš

Žurnál+

SAShE seriál – SAShE Fotoškola

Ako fotiť šperky medzi záchodom a šporákom.

SAShE Fotoškola - 2.časť - Produktová, reklamná a umelecká fotografia

Juraj M. » Rady predajcom / 2011-03-22 14:37:00 /  61 komentárov / 261 lajkov / 4168x zobrazený

Výrobcovia často riešia dilemu, čo by vlastne taká fotografia ich výrobku mala obsahovať. (Resp. neriešia, ale mali by;) Existujú dva hlavné smery, ako sa dá výrobok odfotiť.

 

 

Produktová fotografia

 

Produktová fotografia znamená v prvom rade čo najvernejšie zachytenie produktu, vačšinou sa jedná o celok, prípadne veľký detail (makro) na jednofarebnom pozadí. Mala by z nej byť zrejmá presná farba produktu, veľkostné pomery, štruktúra materiálu, kvalita vypracovania detailov. Proste presne to, na čo pozeráte v obchode, keď si výrobok chytíte a skúmate ho zblízka.

 

 

Vhodné je zachytiť detaily, ktoré prezradia kvalitu materiálu pri rôznom svetle, detaily uchytenia, zapínania, potlače. Čím viac rôznych foto, tým lepšie. Z fotografií by malo byť vidieť čo najviac, vec takú ako v skutočnosti je, nič nezatajovať.

 

Reklamná fotografia

 

 

Doplnkom produktovej fotografie je reklamná alebo umelecká fotografia. Práve tá je dôležitá pre presadenie sa v konkurencii podobných výrobkov. Či je dobre, že ľudia sú z reklamy zmagorení a kúpia aj hovienko, ak je dobre nafotené, to je na inú debatu. Z dlhodobého hľadiska samozrejme nie je ideálne, ak kvalita fotografie presahuje kvalitu výrobku a taký prístup sa výrobcovi vráti.

 

Jedno je však jasné, vysvetlím to na príklade hodvábnej šatky. Ľudia si za svoje zarobené peniaze nekupujú vec - šatku. Ľudia si kupujú atmosféru, ľudia si kupujú pocity obdivu, ľudia si kupujú závisť nafučaných kolegýň, keď tú prekrásnu šatku v práci vytiahnu. Kupujúci si musí vedieť v momente predstaviť, ako má danú vec na sebe, ako mu pristane. Kupujúci musí po veci zatúžiť. Reklamná fotografia živí po svete tisíce ľudí, odborníkov, ale má aj kontroverznú povesť a je možné, že vy osobne sa nechcete do tohoto kolotoča zamotať. Potom sa však žiaľ nemôžete čudovať, že vám nejde predaj.

 

Ako sme už spomínali, fotografia, ktorá má atmosféru, vôňu a chuť vám na SAShE pomôže i v druhom pláne. Výklady a kolekcie sú plné práve takýchto fotografií. Na facebookovej stránke propagujeme práve takéto fotografie. Keď vyberáme výrobky, ktoré dáme na billboard siahneme presne po takej fotografii. Nejdeme to obhajovať, takto svet funguje, dobrá fotka predáva a vytvára SAShE atmosféru. Dobrá fotka pritiane pozornosť a to potrebujete.

 

Ak chcete pôsobiť profi a starostlivo, skôr ako na fotky z viacerých uhlov sa sústreďte na veľké detaily. Odfoťte ako je všitý zips, aká je kvalita stehov, aká je štruktúra látky, akej štruktúry je potlač. Zapôsobíte tak aj na skúsenejších kupujúcich.

 

Pri fotografii je tiež dôležité aby z nej išli vytušiť rozmerové pomery výrobku. Toto sú veľmi časté pripomienky kupujúcich, že si to predstavovali väčšie/menšie. Ono naozaj sa veľkosť náušníc odhaduje zle len podľa veľkosti háčiku. Kúpili by ste si vy sami náušnice bez možnosti vidieť ako vyzerajú na uchu? Najlepšie je teda produkt odfotiť i v jeho reálnom prostredí, teda na človeku. V prípade náušníc to môže prinášať komplikácie, niekto môže mať problém s háčikmi ktoré mal niekto iný v uchu. Riešením okrem výmenY háčikov môže byť i odfotenie iného vzorku rovnakej veľkosti s poznámkou že ide o fotku pre predstavu veľkosi.

Samozrejme idálne je produktovú a reklamnú fotografiu skombinovať. Vo výsledku sa teda často môže stať, že nafotiť vec je náročnejšie, ako ju vyrobiť, čo môže znieť absurdne, ale funguje to. Do fotografie sa pri internetovom predaji oplatí investovať v prvom rade. Je to jediná pomôcka, na základe ktorej sa ľudia rozhodujú pre alebo proti kúpe vášho výtvoru. Nafotiť napríklad také svadobné šat je nepomerne náročnejšie ako náušnice, ale práve preto, že väčšina z vás má problém kvalitne odfotiť aj drobné veci, chceme vám poradiť ako na to.

A nakoniec vždy sa dá spojiť s fotografom, ktorého štýl vám sedí a nechať si svoje veci nafotiť. Nemusí to byť hneď profesionálny fotograf, stačí človek, čo to má ako koníček a má i techniku. Dohodnúť sa dá napríklad i na nefinančnej odmene v podobe propagácie jeho mena.

 

Zhrnutie je teda také, že detaily kupujúcich zaujímajú, utrácajú za vaše výrobky svoje ťažko zarobené peniaze. A atmosféra fotografie povzbudzuje ku kúpe viac, než by ste kedy boli ochotní veriť.

Ak ale viete ako na to, stačí pár cvakov i v domácom prostredí a máte fotky tuti fruti. No a presne to si ukážeme v ďalších častich fotoškoly.

 

Ďalej čítať:  3.časť - Svetlo a tma, odrazy a tiene »

« späť na obsah

Komentáre

lucilak lajk!

2012-04-25 21:00:053x

Saskyia :)

2012-04-25 21:02:35

charis super, toto zrovna potrebujem :o)

2012-04-25 21:03:51

molly dobre, lajk na taký žurnál, ale zo mňa fotografka nikdy nebude, ale čo mám robiť? rada tvorím, hand made je moje hobby, od detstva, a to už sa prehúplo na druhé polstoročie, ja neviem, ale keby som si aj niekoho najala na tieto reklamno- marketigové "práce" tak ešte doplácam...čo s takými sashenkami? sú neschopné, že neovládajú všetko?

2012-04-25 21:06:492x

pom1poms presne tak, aj ja sa snažím na to dívať tak, akoby som to ja kupovala,často mi tu chýbajú fotky napr. ako vyzerajú naušky na ušiach, či neodstávajú, aké sú dlhé,..a tak ale rozpísala som sa tak radšej sa skrotím :)

2012-04-25 21:09:27

molly dodatok...možno by som nejaké tie vecičky zvládla, ale nerada robím veci, ktoré ma nebavia a viem, že by to nebolo na 100 %

2012-04-25 21:09:47

jklmn  REDAKCIA  molly, nikto vás predsa nenúti predávať. nechcete tvoriť pre seba a pre rodinu? ;)

2012-04-25 21:10:265x

martafilip dobré rady nad zlato....:)))

2012-04-25 21:13:431x

Ria-art možno som "mimo" ale mne príde nevhodné zavesit si náušky na ucho, keď ich chcem ponúkať. Nie že by som mala špinavé uši :-)))), ale príde mi to od veci použiť háčik, no a zasa všetko preháčkovavať po fotení, to tiež nie je zábavné...

2012-04-25 21:24:292x

TouchOfRed Ria-art existuje aj dezinfekcia:) takze kto nechce, si pchat ,,spinave" nausnice do ucha nebude :))

2012-04-25 21:29:231x

molly jklmn, rodine nemám toľko priaznivcov, ktorým by sa moje veci páčili...a každý,by bol rád, keby niečo-to predal, balzam na dušu a taktiež, materiál...veľmi rada darujem svoje vecičky, ale som asi viac produktívna, tak by som rada niečo aj za euríky, nie len za ďakujem...☺

2012-04-25 21:38:01

ruzovy_plameniak v žurnáli je tip ako odfotiť náušky na modelke aby sme mali predstavu o veľkosti :) a nemyslím si, že tento žurnál sa snaží povedať že niekto je neschopný ak nevie fotiť , práve naopak, vznikol, aby ukázal pár rád AKO fotiť. (btw. dúfam že to nebude moc odveci, ale mne otec vždy hovoril "keď si povieš , že niečo nedokážeš, tak to naozaj nedokážeš. treba sa na to fotenie pozerať len ako na ďalšiu tvorivú a kreatívnu činnosť :)

2012-04-25 21:55:127x

molly ok, plameniačik, máš pravdu, dokážeme oveľa viac, ako si vieme predstaviť☺

2012-04-25 22:14:25

acreate molly, nie som síce admin, ani fotograf roka, ale som tiež človek, ktorý kedysi držal foťák prvýkrát v ruke a učil sa a neustále sa učím....Ja úprimne nechápem tvoj skepticizmus...Fotky nemáš zlé a fotoškola ti podľa mňa (tak ako aj nám ostatným) pomôže vychytať mušky....obyčajnosti, ako dotyky, nevyváženú bielu a pod....

Mne osobne vadí prístup tohto tipu...

Ešte sme ani poriadne nezačali a už vieme, že to nezvládneme.....

Čo tak spraviť si nejaký handmade notes (prípadne si nejaký zadovážiť na Sashe:) a zapisovať si čo nás naučia.....nech je o chvíľu Sashe plné krásnych fotiek a úžasnej atmosféry....

Ja sa budem učiť rada, aspoň budem mať na starobu čo zabúdať :))

2012-04-25 22:16:574x

NajVecicky Mňa fotenie už od začiatku moc nelákalo, no po čase mi nečakane odišiel foťák - nech mu je krabica ľahká :-) musela som kúpiť nový a odvtedy ma fotenie naozaj baví, lebo ten nový je veľmi inteligentný a rozumieme si, aj tie rodinné fotky sú omnoho krajšie a hlavne ostré a je to pamiatka, ktorá ostane navždy, takže foťák to nieje investícia len do výrobkov ako si mnohí myslia ;-) . Upravím trošku v picase a som v celku spokojná :-)

2012-04-25 22:22:541x

molly no, zo mňa fotograf nikdy...nikdy nehovor nikdy... nebude, fotečky do galérky mi robila Alibaba a Icus...a je mi ľúto, že kopec vytvorených drobností, nemám nafotených, opustili ma skôr, ako prišiel dvorný fotograf☻

2012-04-25 22:24:15

ZelenaPani Výborné, takéto rady tu potrebujeme. Ja som si už kúpila i videokurz a knihu na prácu s Adobe Photoshopom, kvalitným a pútavým fotkám sa chcem isto v budúcnosti venovať, len všetko chce svoj čas, ktorého nazvyš veľa nie je... Krok za krokom to pomaly isto pôjde... dík za rady a výborné spracovanie.

2012-04-25 22:36:37

Dominka Z obyč kompaktným foťákom moc atmošku neurobíš a veľa ludom sa len tak nepovaluje 500 a viac eurový foťák len tak v komore na pobavenie. Len nech mi nikto nehovorí , že tie super špica výkladové fotky sú urobené s kompaktom za 100evri. to ťažko. Všetci skrátka nemajú hned na to aby si ten foťák kupili. všetko čo sa má robiť kvalitne potrebuje začiatočnú nemalú investíciu a zo slovenskými platmi sa ťažko sa šetrí. Ja tiež stále túžim po takej zrkadlovici, že mnom :)

2012-04-25 22:46:26

ophelias-lullaby Super, teším sa, takéto hodnotné články tu veľmi chýbali a verím, že veľmi pomôžu predajcom. Teším sa na pokračovania, veľmi rada si prečítam.

2012-04-25 22:48:36

jklmn  REDAKCIA  Dominika neskôr si uričte ukážeme, aké fotky sa dajú nafotiť našim testovacím kompaktom za 50evri.

2012-04-25 22:51:032x

ophelias-lullaby Dominika, ja mám doma zrkadlovky, ale nechce sa mi často rozbaľovať svoje pakšametle, tak 90% mojich výrobkov je fotená obyčajným kompaktom! Stačí si prečítať návod pribalený k foťáku, spoznať čo robí aká funkcia a aký gombíček je na čo + ako funguje svetlo + trošku praxe a ide to naozaj aj s kompaktom. Je fajn ak si niekto môže dovoliť zrkadovku, ale pokiaľ nevyužije človek všetko čo náročná zrkadlovka ponúka, tak v podstate nevyužije celý jej potenciál, tým pádom zbytočne preplatí. Profesionálna výbava z človeka fotografa neurobí, sú to skúsenosti. A keď už je človek profi v praxi, až vtedy mu profi výbava môže pomôcť, lebo využije jej potenciál. Verím, že aj tí, čo nemajú na zrkadlovku to môžu zvládnúť pri troche chuti sa učiť. Prajem veľa šťastia.

2012-04-25 23:02:0213x

Zzitka Aj sa sa teším že sa môžem niečo nové naučiť, rada sa učím nové veci...

2012-04-25 23:08:40

dilema perfektné...je sa na čo tešiť každú stredu :)

2012-04-25 23:24:31

ololo_galant Ježkovanoha, ja sa strašne teším z tejto fotoškoly! Keby tu boli tie tlieskajúce smajle jak na MMB, tak dám 10 :)))

2012-04-25 23:38:065x

trinitta chvalim, urcite budem tento serial sledovat... a pre tych, co nariekaju, ze nemaju poriadny fotak - v podstate najdolezitejsia cast fotovybavy je to, co je od displeja ci hladacika smerom dozadu, cize fotograf... :-) mnohi ludia si myslia, ze ked budu mat drahu zrkadlovku, budu mat automaticky dobre fotky... lenze plati, ze dobry fotograf odfoti pekne fotky aj smiesnym mydielkom, ale zleho fotografa nezachrani ani vybava za tazke prachy... ta zrkadlovka urobi fotky akurat menej zasumene... :-)

2012-04-26 01:01:2812x

NajVecicky Niekde som čítala názor, že "to, že si niekto kúpi zrkadlovku ešte neznamená, že je fotograf" a je to tak :-)

2012-04-26 07:21:157x

elkeramika už aby byla další středa))), děkuji!!

2012-04-26 08:13:00

anavi tak teraz sa na každú stredu budem nesmierne tešiť! :) hodnotné info o fotení sa mi veľmi zíde, kedže sa snažím prísť na to, v čom robím chybu.

2012-04-26 08:15:17

veronica Trinita úplne s tebou súhlasím. Nepáči sa mi prístup niektorých ludi, nebudem menovať, ktorí sa sťažujú, že z nich fotograf nikdy nebude a že s obyčajným foťákom sa nedá odfotiť kvalitná foto, vhodná do výkladu. Ja mám „smiešne mydielko“ za 80 ečiek, a už som pár fotiek vo výklade mala. A videla som foto z drahého kvalitného foťáka – dotyčná s ním nevedela narábať a boli také nekvalitné, že sa na ne nedalo pozerať. Jednoduché fotáky majú tú výhodu, že majú jednoduché ovládanie a práca s nimi je zvládnuteľná pre každého.

Tak baby nesťažujte! Buďte vďačné Jurajovi za tú školičku. Veď aj vecičky čo vyrábate ste sa museli naučiť vyrábať – prvé kúsky určite neboli tip-top a postupom času ste sa zdokonalili. Berte túto fotoškolu ako príležitosť sa zlepšiť.

Aj svojej dcéry vždy hovorím – nemusíš byť najlepšia, ale snaž sa aby si to (niečo) urobila najlepšie ako vieš.

2012-04-26 08:15:448x

rasinn skvelé, úžasne napísané, teším a na ďalšie! :-))

2012-04-26 08:34:27

Ria-art molly - každý keď sa troch a posnaží, môže sa zlepšiť. Ja tiež nie som fotograf, ale robím, čo môžem a ked porovnám prvé fotky v galérke s poslednými, je to určite vidieť. Samozrejme, do super kvality to má ďaleko, ale rozhodne lepšie. Robím z jednej veci aj 20 záberov a niekedy všewtky vamyžem a skúsim ešte raz. Tiež ma to nejak extra nebaví, radšej vyrábam, ale je to potrebné, tak skúšam

2012-04-26 08:36:592x

Timky je pravda že s kompaktom sa nedá urobiť krásne rozmazané pozadie ako so zrkadlovkou ale tiež sa s ním dajú robiť krásne fotky, len ho stačí vedieť ovládať. ja sa teším na to kedy sa zlepším pomocou tohto kurzu:) máme doma aj zrkadlovku a sem tam ju aj využívam ale radšej mám kompakt, pretože nie je taký tažký netrvá dlho ostrenie, nastavovanie.... preto sa ja osobne divím že sa tu rozmáha túžba po zrkadlovke len na klasické fotenie vecičiek, možno rodiny poprípade výletov. treba fakt pouvažovať či človek využije všetky možnosti zkradlovky, či nezostane 2kg hebedo (aspon naše s tými všetkými obrými a i malýmy objektívmi toľko má)len v skrini.

juj a na Ďalšie pokračovanie sa teším, ale to veľké písmeno som nenašla, musím asi lepšie hľadať :)

2012-04-26 08:51:304x

rasinn prečítala som si komentáre.... myslím, že kto sa nechce venovať foteniu, nemusí proste tieto žurnály čítať a je to. Nám, čo sa chceme zlepšovať a úspešne predávať neskutočne pomôžu.

A súhlasím s tým, že stačí aj lacnejší foťáčik - ja mám také chrastítko, že až a veru postupne (a veeeľmi pomaly) prichádzam na to, že toho dokáže viac, ako som si pôvodne myslela... teda že ja toho s ním dokážem viac :o)))

2012-04-26 09:06:063x

natalyss paráda, teším sa na ďalšie časti =)

2012-04-26 09:28:25

NoiArt Čítam, čítam, sledujem, páči sa mi to, :O) Ja už ako tak fotím, ale zopakovať si informácie a niečo nové sa naučiť je super. Velikánsky lajk pre Juraja, že sa do tohto pustil. :O) A je to pravda, že super foťák ešte z nikoho profíka neurobil. Dôležité je osobné videnie vecí.

2012-04-26 10:15:262x

NenaHli výborne, zase som múdrejšia...

2012-04-26 10:45:581x

Elfi taaak toto sa mi veľmi páči :)

2012-04-26 11:47:36

acreate Dominika, ja fotim rovnako ako OL vacsinu kompaktom, lebo koli par nausniciam sa mi neoplati zakazdym vytahovat stativ, vymienat objektivy a podobne.....a myslim, ze tie fotky na kompakte nie su o moc horsie....akurat nemozem zaostrovat na uplne detaily,ale makro rezim a dobre svetlo to v pohode nahradi.... :))

2012-04-26 12:44:26

-dishy- aj ked to tu bolo spominane viac krat.. fotografiu robi najma fotograf a nie fotak.. napriklad vsetky moje foto v galerii (okrem edyho) som robila kompaktom, ktory sice nestal 50 eur, ale kupila som ho pred 13rokmi, cize teraz ma hodnotu tak 15evry a idu do neho tuskove baterky.. takze vsetko sa da a fotila som nim aj Turistu v Parizi a ta fotka sutaz v konkurencii so zrkadlovkami, takze ziadne vyhovorky na fotaky :-D

2012-04-26 17:20:46

IMSpomienky prečítala som si všetky komentáriky, a...nevidím dôvod prečo s nadšením neprivítať takú príležitosť.Som síce medzi nami dievčatami pre väčšinu z Vás naozaj stará mama, ale ....túto ponuku mi zase zariadili moji andelíčkovia, vdáka im a aj ako ho Vy familiárne nazývate Jurajovi.Ešte medzi Vás predajcov nepatrím,práve kvôli fotečkám.Patrím do kategórie tých, ktorí si radšej nechajú ukázať, aby si nemuseli trápiť očičká a pohýnať rozumčekom, ale 100x vítam túto príležitosť čosi nové sa naučiť(na leto som si plánovala pozháňať dáky kurz, vdáka Vám netreba) a ešte prosbu k lektorovi: Som scrapbookerka (scrapbookart by Alena na fb) dali by Ste prosím rady aj nám, ktorí fotíme albumíky a pohľadničky? Vopred ďakujem a teším sa na ďlšiu lekciu a ....idem si vyhľadať návod na môj doškriabaný a dosť zcestovaný foťáčik canon digital ixus 8015 na nete, lebo nie som doma.Pozdrav z AbbuDhabi všetkým a nech sa Vám darí dievčičky, obdivujem Vaše diela skoro každý deň.

2012-04-26 17:57:483x

drotar.mlich Odmietat takuto ponuku je naozaj velka chyba.Ak nie ste profesionalny fotograf tak takato ponuka je priam fantasticka.A naviac takpovediac ZADARMO,teda velka vdaka.

2012-04-26 21:51:357x

bupilla jednoducho super!!! ked som vyplnala anketu, tak som ani nedufala, ze z toho bude takyto paradny online kurz! veľká vďaka jklmn ♥

2012-04-27 16:28:001x

Art-inka jój , Juraj, to čo píšeš o hodvábe je 100% pravda - ja sa poriadne zapotím, kým sa mi niečo "podarí " - skúšala som s digi kamerou SONY a fotky mi vyšlo rovnaké ako s mojim 5 Mega pixelovým Ericsonom - ja viem- isto je chyba vo mne - a tak som ostala pri mobile - vyskúšam x polôh , uhlov , pridaných funkcií , svetlo,tieň až nakoniec vyberiem zopár - takže suma sumárum budem rada , ak sa niečomu od Teba priučím - s radosťou ... pri e-shope je foto isto prvotné, to nech mi nikto nepoprie - keď to nemôžeš ohmatať , aspoň si to musíš dobre poprezerať !!!

2012-04-27 18:58:431x

d-u-1485801003 perfektné rady!! ..ďakujem :)

2012-04-28 09:00:18

Mandy Dominika viem že nemám niejake supriš fotky ale fakt netreba ani 500 ani 100 evri na foťák.Moje fotky kabeliek vznikli foťáčikom za 20 evri a dá sa na ne pozerať :) :*Dlhšie si všímam tvoje príspevky,neber všetko tak zle,však okolo sa nám všetci snažia len pomôcť :)Skús si nasadiť ružové okuliare, alebo aspoň nezakrývať oči pred dobrými ľuďmi ktorí chcú len pomôcť ;)

2012-04-28 11:13:202x

ololo_galant Mám podotázku. Vstup do týchto "školení" cez vkladací formulár ako to bolo s anketou o fotení, alebo tú ovládaciu lištu v profile neplánujete? Pre tých xy % ľudí čo nečítajú žurnále, že im to trochu poriadne padne do oka? :)

2012-04-28 18:16:315x

OnlyOneOriginal super :)

vďaka

2012-04-28 18:55:44

HAPRO Stručné, jasné k veci. Ďakujem

2012-04-29 11:38:42

jklmn  REDAKCIA  ololo: určite, neskôr, keď už tu budú aj nejaké praktické rady

2012-04-29 14:11:09

ololo_galant Tak, tak. Ďakujem za antwort :)

2012-04-29 16:33:50

Made.by.Pinka skvely napad, ocenujem, a tesim sa na dalsie clanocky! tiez fotim len malym kompaktom a upravujem v picase, no velmi ma to bavi a rada sa niecomu novemu priucim! neviem sa dockat stredy! :)

2012-04-30 21:18:06

Mandy Neplánujete aj niečo podrobnejšie ?Napríklad ako fotiť tričká aby vyniklo to čo je na nich namaľované a podobne ?

2012-04-30 23:26:35

zdenkavesela tak k tomuto pridam komentar. Nam ako rodicom deti v skolach v tunajsom meste bol ponuknuty 22 t photo course...zadara....Chodime don asi 15 zaujem bol velky. Fotim ako kazdy smrtelnik hlavne vylety a zazitky....Sme asi v 10t photokurzu a uz teraz dokazem skor ako stlacim spust porozmyslat ako sa pohrat s fotakom aby ta fotka vyzerala lepsie.....nikdy zo mna profesional nebude...ale nie o to mi islo...len chcem fotit lepsie a krajsie a potom sa tym fotkam tesit. Kedze zijem v zahranici, tu mi tento kurz ponukaju bezplatne /co teda v Sr nehrozi/ ale byt doma, chmatla by som po tychto riadkoch dychtivo

2012-05-01 00:33:46

zdenkavesela a fotim malym compact camera a upravujem v picase. Ale aj v tych compactoch su slusne rozdiely, ktore su pri poznani spravnych funkcie viditelne...nemyslim, ze draha zrkadlovka zo mna spravi proficku. Ide aj o schopnost spravne sa divat na veci. Drzim prsty autorovi nech sa mu jeho zamer vylepsit fotografiu predavajucich vydari.

2012-05-01 00:36:35

Dussi Vzdelávanie tohto typu je na mieste a veľmi to oceňujem. A čo sa týka tej atmosféry.....treba sa poriadne zamyslieť, lebo to potrebuje dobrý nápad, oči a ruku talentovaného fotografa. Ale veď nikto od nás nechce aby sme fotili ako Sudek, ale aby sme na sebe popracovali a pochopili podstatu: titius, altius, fortius.

2012-05-01 21:11:59

rapa100 Som fotografka a to čo je tu napísané je božia pravda,na nete vám tovar predá len perfektne nafotená vec.

Musíte si uvedomiť,že to je jediná možnosť ako sa môže zákazník z tovarom zoznámiť. Nemá možnosť si ho chytiť do ruky a popozerať.Najlepšie na tom je že som múdra ako sova a moja galérka vyzerá otrasne:))Ale pracujem na zlepšení.Prosím vás hlavne nefotiť mobilom,to by som zakázala je jedno koľko má pixelov,vždy je to len mobil.Perfektný žurnál

2012-05-02 19:38:56

Anaid konečne rozumný a prakticky využiteľný žurnál... veľmi oceňujem, že máme možnosť takto načerpať múdrosti

2012-05-03 20:26:25

Katkine lajk:)

2012-05-18 15:08:05

Advanc Mandy máš pravdu Dominika je dosť proti. Ja som mala foták ktorý sa bohužial na dovolenke pokazil a bola som sníííím spokojná až nadmieru.Tak som bola nútená kúpiť novy( zrkedlovku ) do ktorého som síce zainvestovala viac nakolko som v horách a mám rada krajinu.Ale v predajni bol tak super chalan z ktorého frčali informácie a rady na fotenie a predvádzanie fotáku už od 30 eur na hore že bolo z čoho vyberať a naozaj aj z toho najlacnejšieho fotáka sa dá čo to nafotiť.Chce to len skúšať a dať si poradiť.

2012-05-19 10:34:37

Mrs.Kos Dakujem za clanok. Mam otazku: Dala som si sperky nafotit profesionalnym fotografom. Napisala som jeho meno ku kazdemu vyrobku, ktory nafotil. Je dovolene zverejnit jeho webovu adresu? Ja na jeho stranke nemam uvedeny svoj kontakt.

2013-10-22 22:52:54

Sperky_od_Vierky na mobile sa vám v týchto článkoch nezobrazuju fotky, čo je veľká škoda... ale inak skvelé rady! :)

ďakujem

2023-02-10 08:47:52

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
jklmn
jklmn
50 predaných ks, 4 hodnotenia

Páči sa mi keď sú veci dotiahnuté, keď pôsobia profi aj keď sú handmade a na kolene. Keď má produkt koncept, nápad a je úžitkový. Keď má taška vnútorné vačky a šnúrku s karabinou na klúče.


Pôvodné meno jklmnpqrst

SAShE Fotoškola

www.sashe.sk/serial/fotoskola

Ako fotiť šperky medzi záchodom a šporákom.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »