Domov » Žurnál+ » Autor: Anna Dobránska

Žurnál+

Perly v šperkoch Jewelrygrace

Anna D. » Tvorba / 2016-05-10 12:28:55 /  2 komentáre / 4 lajky

Zabudnime na povery, ktoré tvrdia, že perly prinášajú smolu, nešťastie a slzy! Perla je v skutočnosti najdokonalejším klenotom. Jej veľkoleposť a rafinovanosť osloví takmer každú ženu. Perla sa využíva odjakživa len na šperkárske účely. Má rôzne oblé tvary, ale najvzácnejšia je perla s dokonalým povrchom a súmerne guľatá. Perly zdobili korunovačné klenoty skoro každého panovníka. V minulosti boli perlové náhrdelníky povinný doplnok dámskej garderóby. V každej kultúre mali perly iný význam. Starí Gréci tvrdili, že perly prinášajú lásku, preto by mali byť prítomné na každej svadbe, Rimania perly považovali za symbol šťastia, bohatstva, podľa Číňanov liečia, Mongoli ich používali ako afrodiziakum. Kleopatra so svojim mimoriadne vycibreným vkusom perly milovala, tak isto ako aj kráľovná Alžbeta a iné známe dámy z elitnej spoločnosti. Perly rozdeľujeme podľa vzniku na prírodné a umelé. Prírodné perly - prírodné kamene, ktoré vznikajú v živom organizme, vo vnútri lastúry, netreba ich nijako opracovávať, ani brúsiť, avšak sú cenovo menej prístupné. Umelé – chemicky vytvorené – menej kvalitné plastové guličky potiahnuté perleťovou farbou (lacná imitácia), alebo známejšie a kvalitné Swarovského perly (Swarovski Crystal Pearl) vyrábané zo skla s prímesou perlete vytvárajú dokonalú imitáciu perál v rôznych farbách a veľkostiach (cenovo prístupné a kvalitné).

Do svojich ručne robených šperkov vsádzam Swarovského perly hlavne kôli cenovej dostupnosti a vysokej kvalite. Predstavujem Vám pár originálnych šperkov z mojej dielne. Kombinácie prírodných motívov s originálne osadenými swarovského perlami sú vhodným doplnkom k romantickým večerným i denným outfitom, k svadobným i družičkovským šatám. Kvalitná perla Swarovski je vizuálne na nerozoznanie od pravej perly, to šperku dodáva noblesu.

Neváhajte navštíviť môj obchod. Ak máte záujem o šperk na zákazku /zmena kameňa, či odtieň perly .../, alebo máte akékoľvek otázky, neváhajte ma kontaktovať.

Komentáre

Wandaluzia nádherné kúsky :)

2016-05-10 15:34:50

PohladnicePreRadost prekrásne dielka, perla im dodáva nežnosť, ženskosť a šarm :)

2016-05-10 20:02:10

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
jewelrygrace
jewelrygrace
100 predaných ks, 83 hodnotení

Vitajte v mojom obchode ručne vyrábaných, originálnych, autorských strieborných šperkov. Nájdete tu skutočnú hodnotu originálneho designu za dostupné ceny, priateľský a profesionálny prístup. Ak máte otázky, neváhajte sa na mňa obrátiť.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »