Domov » Žurnál+ » Autor: miriam javorková

Žurnál+

°°°°°Analýza

miriam j. » Tvorba / 2017-04-16 18:30:55 /  5 komentárov / 9 lajkov

V začiatkoch som snívala o tom, že ľudia budú chcieť moje práce. Moje práce..... Nebudú tým vyjadrovať podporu mne, ako ich kamarátke, známej, bližšej, či vzdialenej. Budú mať proste túžbu pozerať sa na to, čo ja vytvorím a budú to chcieť vlastniť.  Ale, ja si tak rada vytváram svoj "ale svet"....ale robiť na zákazku je také ...onaké..blbé.

To na úvod.

Pracujem. Normálne že mám zmluvu. Práca snov. Do slova a do písmena. A ja idem na plný plyn. A ešte aj kúsok navyše. Plán bol...byť nezávislá od práce na objednávku. Ha! Som absolútne nezávislá! Ja totižto vôbec nemám silu vytiahnuť stojan a nakúpené plátna, lebo večer som hotovson. A mám tak čierne svedomie. Mám pracovať na suchom pastely - téma jeseň. Ja viem, všetko pučí a bučí ...Ale tak som poctená a ...nekreslím. A na pomyslenom stole ďaľšie dve objednávky....ak si myslíte, že sa chválim....len sa verejne analyzujem.

Podcenila som jeden faktor.

Únava a z toho plynúca nechuť. Tentokrát musí analýza dosiahnuť viac, ako v tej známmej pesničke, kde dokázala akurát tak ....dnešný deň je fuč a náhrada zaň neexistuje.

....pracovať na menších veciach - škice, rýchle kresby, farebné etudy

...nelámať si vez hneď myšlienkami o veľkých plátnach a veľkom umení

...upratať si pracovný stôl ...já som z neho urobila niečo príšerne zaborodelovaného 

...opäť sa započúvať do vlastného srdca...lebo ono neprestalo spievať

...radovať sa, radovať sa a ešte raz sa radovať.....lebo inak vyschnem predčasne - dôvodov na radosť mám toľko°°°°°°°°

...pozerať sa a zaznamenávať ....nič ťažké aj pre unaveného a povinosťami stlačeného človeka....či?

P.S.: Práca na zákazku starého dáta, najvyšší čas sa zaktualizovať. Postupnosť bola zdola nahor.

 

Komentáre

PohladnicePreRadost :) držím palce ! ... je to len "prechodné" obdobie nechuti a postupne sa to zlepší, ja viem, že sa mi to veľmi ľahko píše, sle verte, všetko dobre dopadne ... ono pracovať na konkrétnu objednávku je naozaj ťažké, ale ako vidím z obrázkov, ste šikulka veľká, zvládnete to ! :) ... želám všetko dobré ...

2017-04-16 19:12:212x

C-A-T ked neprestalo spievat ostatne je hracka ;-)

2017-04-17 08:47:471x

Sandante keď robím na objednávku, tak som si zvykla "nastaviť" sa, počas dňa v práci (úradníckej), tak, že sa na to veľmi teším ... :))) .... že budem zas tvoriť :))) pomáha to !

2017-04-18 08:57:391x

em-er-ka Mirka, zamestnanie, tri deti, domácnosť.. buď rada, ak sa ti bude chcieť a budeš mať čas maľovať len drobné rýchlovky a nie že obrazy na objednávku... tlak na pílu nepomôže... inak držím palce :)

2017-04-18 09:14:431x

jelloudesign Žienky milé, ďakujem....už len to, že si navzájom zanechávame stopy....budem musieť zmeniť uhol pohľadu na mnohé, ale nie je to zlé....to vôbec.

2017-04-18 20:35:22

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

jelloudesign
jelloudesign
3 predané ks

Mám radosť zo života. Mám radosť z krásnych okamihov, ktoré sa mihnú rýchlosťou blesku a s tou silou zanechajú stopu. Mám radosť zo silných kníh a pravdivých slov....Milujem výzvu čistého papiera.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »