Domov » Žurnál+ » Autor: Jarmila Fečková

Žurnál+

Nepreberači

Jarmila F. » Osobné Blogy / 2020-02-14 14:00:53 /  4 komentáre / 22 lajkov

Práve som sa vrátila z pošty a slovami pána Spoka: "Jsem emocionálne zasažena". Ale pekne poporiadku....

Som ten typ, čo zrovna neobľubuje dobierky. Na dobierku si nechám poslať vec skutočne len vo výnimočných prípadoch. Ale rozprávala som sa raz s kamarátkou poštárkou a dostali sme na reč ľudí, ktorí dobierky nepreberajú. Proste si len nechávajú posielať rôzne (drahšie či lacnejšie) veci, nechajú ich na pošte stanovenú lehotu a potom ich pošta posiela zas nazad. Naivne som si kedysi myslela, že dobierku nepreberie človek, ktorému sa niečo stalo, alebo proste nezodpovedne niečo objednal a nakoniec na to nemal peniaze. No ale ak to niekto robí pravidelne, asi za tým nebude len "nešťastná zhoda okolností". A teraz by som sa zas rada vrátila k dnešnému zážitku.

Prišla som na poštu poslať balík. Postavila som sa do radu a čakala. Pri okienku (z tej mojej strany) stála pani a čakala, kým jej poštárka k okienku donesie balíček- dobierku. To by možno nebolo nič zvláštne... Ale dostala ho do rúk a povedala "Počkajte, toto je.... nie, tento neberiem. Mala by som tu mať ešte jeden." A tak poštárka opäť zašla k svojej kôpke balíčkov, pohľadala ďalší balíček (ten správny), naskenovala a nechala vyplatiť. Trošku ma zaskočilo, ale (naivne) som si povedala, že možno so sebou nemá toľko peňazí, pre druhý balíček sa vráti neskôr, resp. nabudúce. Lenže tetuška ma vzápätí vyviedla z omylu, keď povedala poštárke, že tamten nakoniec nechce, že ho kľudne môže poslať nazad. A pri platení bolo vidieť, že má so sebou peňazí aj na 3 také balíky. Nebojte sa, dodržiavala som odstup podstatne väčší ako je diskrétna zóna, ale niektoré prejavy boli jednoducho neprepočuteľné a neprehliadnuteľné.

Zbytok je už prakticky nepodstatný, riešili sa veci ohľadom toho, že ešte neprešla lehota, čiže treba podpis a pod., To už asi nie je podstatné. Ostala som však šokovaná, že niekto sa namáha (možno aj s výrobou, ale aj keby to nebola zrovna handmade vec), balí vecičku, vypisuje adresu, musí zájsť na poštu (alebo si priplatiť, aby nemusel), zaplatiť nemalé poštovné a nakoniec? Nakoniec toto všetko vyšlo nazmar, lebo si to niekto proste rozmyslel... Nerozmyslel si to včas, pred nákupom. Nerozmyslel si to v čase, keď sa objednávka dala ešte stornovať... Rozmyslel si to len tak, pri okienku na pošte. Lebo veď no a čo. 
 

Záver? Nemám. Záver proste ešte nemám, lebo som z toho stále v šoku. Je mi proste len úprimne ľúto za všetkých, ktorí sú poškodení zbytočným objednávaním vecí, ktoré si nakoniec druhá strana jednoducho, len tak, nepreberie. 

Komentáre

Domkasviecky Smutné, ja tiež každý deň sledujem či pani preberie zásielku, sú to síce iba tenisky, ktoré som doniesla mamine z UK no nesadli jej žiadna handmade vec, ale aj tak. Na dobierku naozaj posielam iba možno 2 krát do roka, nad touto pani som teda oko prižmúrila, nakoľko povedala že nemá možnosť uhradiť prevodom. No neviem ako to dopadne ale verím že sklamaná nebudem a preberie, ale áno pravda je že s dobierkami je to vždy hop alebo trop :-(

2020-02-14 14:10:12

Baboo a to nehovoriac o tom, že ak chcete ten neprebratý balíček prevziať z pošty ako vrátený, musíte uhradiť jeho cestu späť. čiže náklady opäť zvýšené :(

2020-02-14 14:39:58

SalixAlba Ťažko toto nejak komentovať.... Bohužiaľ, ľudia sú rôzni.... A nie vždy féroví... Dobierkam sa vyhýbam, a keď takto musím poslať, tak s nedôverou a malou dušičkou... Ale sú aj pozitívne výnimky:)

2020-02-14 14:51:04

etedebags Ja sa tiež dobierkam vyhýbam a vždy zákazníkom píšem, že ďakujem za pochopenie a zásielky posielam až po úhrade. Ja sa snažím jednať férovo podľa obchodných pravidiel a v prípade, že zákazník je nespokojný, tak má právo poslať objednanú vec v neporušenom stave späť.

2020-02-14 16:07:49

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

U
jarkamade
jarkamade
40 predaných ks, 22 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Začalo to ako koníček, po rokoch som sa rozhodla svoje skúsenosti využiť. Vitajte v mojom svete papiera, farieb a ozdôb. Každý výtvor robím s radosťou a nechávam v ňom kúsok seba.

Kvôli zvýšenému poštovnému od 1.7.2019 posielam väčšinu objednávok ako balík na poštu, keďže po zabalení majú cez 500g a poštovné za list by vyšlo viac ako za balík.
Samozrejme plochú ľahkú poštu (napr. pohľadnice) naďalej posielam ako doporučené listy.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »