Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Jargašová

Žurnál+

Ako sme si zaliezli na Ostrve

Zuzana J. » Osobné Blogy / 2015-07-15 13:56:33 /  2 komentáre / 9 lajkov

V piatok neskoro večer prichádzame na parkovisko pod Popradským plesom. Mám nový spacák - zimnú Koteku 850 od Sir Joseph a hneď prvú noc sa mi sníva, že sa zmenil na varana, ktorý utiekol a my sme ho museli nahánať. Nakoniec sme ho dohnali a on ma chcel kusnúť, na čo som sa zobudila s tým, že mi je megateplo. Klasa :-)

V sobotu skoro ráno frčíme hore - smer Ostrva. Počasie vyzerá perfektne a tak naliezame do prvej cesty. Keďže je to moje prvé lezenie s Viťom v Tatrách, tak začíname ľahšou cestou: Stredom steny - Ľavá veža (V,A1 RP:6+)

Viťo s Popradským v pozadí jargas a ostrva   
Viťo a Zuzňa v ceste Stredom steny 6+

Lezenie je to fajné, ale nejak zvlášť neodporúčam, sú tu aj krajšie cesty...

Kto má záujem, tak tu je nákres: http://www.tatry.nfo.sk/cestam.php?obr=stity//0566//05660906.pPočasie sa stále drží, dni sú dlhé a tak po krátkej pauze naliezame do druhej cesty: Oceľová niť (8)

jargas a lezenie

Viťo v najťažšej dĺžke Oceľovej nite

Krásne tri-štyri dĺžky lezenia, fajne odistené nitmi a parádnymi štandami. Posledná dĺžka napriek tomu, že mala byť ľahšia ako tá kľúčová, dala mne (i keď na druhom konci) kvalitne zabrať..., ale cestu vrelo odporúčam.

ocelova nit

Nákres ku ceste Oceľová niť a Trojkráľové limby: http://www.tatry.nfo.sk/cestam.php?obr=stity//0566//05660912.pNedeľa stála tiež za to, pod stenou sme boli prví a tak sme si mohli vyberať zo širokej palety ciest. Na rozlez naliezam do: Dieška-Halás-Marek (V,A1 RP:7-) a striedaním sa s Viťom rýchlo preliezame túto cestu. Kľúčová špára je mega-super-krásna, možno aj preto, lebo milujem špáry :-) a tiež je dobre odistená. Nakoniec Viťo túto dĺžku ťahá direkt cez rozbitý kúto-previštek, ktorý príliš neodporúčam, hlavne ak na prvolezca nevidíte, ale inak je to fajná cestička :-)

dieška tatry


Viťo v kľúčovej dĺžke Diešku

Po pauzičke naliezame do poslednej cesty nášho výjazdu: Trojkráľové limby-Prostr. veža (V,A0, RP:7). Trávnatú prvú dĺžku ťahám ja a končím pri starom strome, ale mala som byť kúsok nižšie... Potom Viťo ťahá kúsok cez Posledný súd a vynárame sa pod kľúčovým flekom našej cesty. Odtiaľ už všetko išlo ako po masle, Viťo si to neskutočne užíval a ja vlastne tiež, nebyť ťažkého boja o erárny čok, ktorý som si myslela, že je zaručene náš a nakoniec som ho tam nechala. Keď som hore zistila, že nebol, tak ma skoro porazilo, lebo som sa pri tom tak vyflusala, že som nevládala ani ruky držať hore..., ale stálo to zato :-)

trojkralove limby


Posledná dĺžka v Trojkráľových limbách

Ešte jeden nákres Trojkráľových límb: http://www.tatry.nfo.sk/cestam.php?obr=stity//0566//05660913.p4.-5.7.2015, Ostrva, Vysoké Tatry, Slovensko

Zuzňa a Viťo

Komentáre

snakebite tiež som kedysi rekreačne liezla, je to super pocit byť hore. tento žurnál mi to pripomenul, ďakujem :)

2015-07-16 07:07:38

jargas S radosťou :-) a prajem krásny deň

2015-07-16 08:23:29

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »