Domov » Žurnál+ » Autor: jana chalupova

Žurnál+

Domec pre bábiky, ako na to i s podrobným nákresom

jana c. » Fotopostupy a Návody / 2017-11-18 00:47:36 /  5 komentárov / 27 lajkov

Som architektka. Keď sa mi narodila dcéra, bolo len otázkou času a jej primeraného veku, kedy dostane domček pre bábiky.

Prvorodené dieťa je špeciálne a nič preň nie je dosť dobré.

To, čo je bežne v obchodoch sa mi samozrejme nepozdávalo, tak som sa do toho pustila sama. Chcela som niečo, čo by dýchalo južné francúzsko, bretónsko, či severné anglicko. Niečo s charakterom. Niečo, čo by vyzeralo, že sa s tým už hrala moja prateta. A tu je výsledok. I s plánmi a nákresmi, ak sa vám páči. Aby ste sa nemuseli trápiť s mierkou a proporciami.

Okrem samozrejmých vecí na prácu s drevom, budete potrebovať primerané množstvo preglejky 5, 8 a 18mm, všetko dostať v hornbachu, či im podobným, 2x veľké pánty na strechu, tiež hornbach a pod, 10x mini krabičkové pánty, hobby obchody, 3x krabičkové uzávery, tiež hobby obchody a farbu. V hobby obchodoch dostať pekné odtiene...

Všetko si vyrežte podľa predlohy. Prvé si pripravte steny s oknami, okennými a dvernými šambránami. Všetko polepte bežným lepidlom na drevo. Môžete nalepiť i vnútorné parapety /viď nákres/, každý detail je dôležitý, dodá domcu väčší šmrnc.

Potom všetko spolu zošrobujte a zlepte, hlavičky šróbov pretmelte a vybrúste. Po tejto hrubej robote vás čaká uz len farbenie, biela základ, okná, dvere a strecha čokoľvk sa vám páči. Ja som sa zámerne vyhla ružovej. Chcela som zoxidovanú meď, ošúchané a olúpané okenice, na ktorých by bolo vidno všetky vrstvy náterov za posledných dvadsať rokov, ohmatané steny, patina. Taký ten vintage look.

Na záver všetko pretrite bezfarebným lakom a na vnútorné zadné steny domca nalepte tapety. Môzete nadekupážovať nejaké servítky, no je to pracné a výsledok nepresvedčivý. Jednoduchšie je tam nalepiť nejaký pekný baliaci papier, viacej vzorov.

Domec je vhodný na bábiky veľkosti +/-12cm. Nábytok môžete kúpiť - bežne dostupný nabytok do domčekov, alebo si ho vyrobte!. Keď zvládnete vyrobiť dom, nábytok bude hračka!

Komentáre

ButterflyHandMade To je iná vila vilôčka ! :-) z toho bude mať isto veľkú radosť a dlho poslúži.

2017-11-18 10:20:46

AminaG Krajší som nevidela.

2017-11-18 11:33:59

janchapredeti dakujem, ste mila

2017-11-18 11:42:54

HechoConAmor Domčeky pre bábiky sú moja srdcovka. Amatérsky sme s dcérkou jeden majstrovali a musím povedať, že doma vyrobený domček bude asi vždy niečo, k čomu si dievčatká vytvoria väčšie puto . Dcéra je už veľkáčka, onedlho bude stredoškoláčka, ale domčúru sa zbaviť ako jedinej " hračky" nechce.

Váš domček je prenádherný, musím súhlasiť , ani ja som ešte krajší nevidela ❤ ❤ ❤

2017-11-18 12:11:14

MoPe Je suprový, kopec práce a radosti vidno :-)

2017-11-18 16:25:44

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

janchapredeti
janchapredeti
25 predaných ks, 11 hodnotení

som achitektka, ked sme zariaďovali našim deťom izbu, hľadala som vešiak....niečo funkčné, dekoratívne, nadčasové.... niečo, čo by odolalo vkusu času...nakoniec som si nakreslila a vyrobila vlastný...

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »