Domov » Žurnál+ » Autor: Jana Miklenčičová

Žurnál+

Drobnosti, ktoré držia všetko pokope.

Jana M. » Tvorba / 2018-09-05 18:28:40 /  2 komentáre / 11 lajkov

Dnes by som chcela písať o spájaní. Nielen o spájaní nápadov s materiálmi, ale aj o tom, ako a čím sa spája samotný materiál pri výrobe. 

Jedná sa totiž o malé, ale dôležité drobnosti, ktoré držia tašku pokope, dodávajú jej funkcionalitu a v neposlednom rade aj výsledný "look".

Jeden z mojich prvých produktov bola táto minimalistická "Vegan taška" , ktorá okrem SnapPapu už nepotrebovala nič.

Nakoľko som však neplánovala zostať iba pri jednej taške, tak hneď ďaľšou mal byť teraz už obľúbený batoh "Urban batoh "Stone". 

https://www.sashe.sk/jamikaa/detail/snappap-urban-batoh

Tento návrh si však už vyžadoval ďalšie konštrukčné prvky a estetické doplnky. A tak som začala vymýšlať a hľadať najvhodnejšie materiály, komponenty.

Kovové komponenty:

V mojej tvorbe sa snažim klásť dôraz na detail, pretože práve v detaile je podľa mňa všetko skryté. Veď, nie je to dobrý pocit, keď si niečo kúpime a máme to len my? Originál? Tieto kovové prvky sú pre mňa veľmi dôležité. Musia spolu tzv. ladiť, pasovať si navzájom, nevynikať tam kde nechcem, aby zbytočne pútali pozornosť a vice-versa. Ale hlavne, jeden s druhým musia spolu tvoriť určitú farebnú a materiálovú rovnováhu. Rovnováhu medzi zámerom, dizajnom a funkcionalitou. 

Tieto kovové drobnosti boli presne to, čo som ešte potrebovala na moje papierové tašky, lebo to spolu jednoducho sedelo najviac a tak som ich začala postupne nakupovať. Tie menšie sa dajú využiť aj na rôzne zatváranie, väčšie hlavne na popruhy, ktoré potom držia tašku, alebo jednoducho ako doplnok. Karabinky upevňujem kovovými nitmi, ktoré držia ozaj pevne a neroztrhajú sa. Používam aj rôzne cvoky, cvočky, polokrúžky, krúžky, priechodky, posunovače na popruhy, ja vlastne neviem ako sa to presne volá, kupujem to, čo sa mi páči, pre mňa kopec všeličoho užitočného, len treba pochodiť, obzerať a vyberať. Nakupovanie rôznych komponentov sa stalo mojou ďalšou vášňou, no a doma sa mi začínajú kopiť rôzne kovové vecičky, k tomu aj adekvátne náradia, kladivá, zverák, dierkovače, nožnice, nity, spony, takže to tu začalo vyzerať ako v pravej hobby handmade dielne. 

Takže existuje veľa spôsobov spájania, alebo posúvania napríklad popruhov na tašku. Ja to robím pomocou priechodiek. Sú to vlastne také veľké kovové otvory, ktoré sa dajú kúpiť v rôznych veľkostiach a farebných prevedeniach, podľa toho, na čo ich chcete. Dá sa na ne potom jednoducho zavesiť karabínka s popruhom, čo je veľmi praktické. Odopínaním a zapínaním sa dajú popruhy aj kedykoľvek vymienať, alebo posúvať. Pre zákazníka dôležitá vec.

Eco koža

Okrem toho, dalšou dôležitou vecou pri mojej tvorbe je, aby moje tašky boli čo najviac ekologické, teda s minimálnym negatívnym dopadom na prírodu. Kožu nepoužívam, iba na priechodky, alebo občas aj na popruhy, ak si to niekto vyslovene želá, ale len Eco kožu, alebo recyklovanú. Látka sa totiž k tomu nehodí, predsa len nemá ten "leather look" ako SnapPap.

Čiže spoznávanie a hľadanie tých správnych kovových komponentov a doplnkov bola pre mňa celkom nová, ale príjemne prekvapivá oblasť. Dnes sú už mojími skvelými pomocníkmi.

No a keď všetko starostlivo povyberám a nakombinujem a všetko to potom spojím "do kopy" vznikne napríklad takáto taška, ktorá už prináša radosť nielen vám ale aj mne samotnej.  O tom, aké zručnosti si to ešte vyžaduje, sa plánujem podelíť až v ďalšom blogu, lebo to je už zase iný príbeh..


 

Komentáre

inockamarko Každý kúsok je osobitý a výnimočný:)

Fandím a držím palce ❤

2018-09-08 17:17:06

jamikaa Ďakujem mojej milej zakaznicke Ingridke za mile slova! ❤️

2018-09-14 14:37:47

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - SnapPap - Urban Batoh "Stone" - 10459132_SnapPap - Urban Batoh "Stone" by jamikaa
 4 komentárov
 Páči sa 164 ľudom
55,- €
 - SnapPap-listová kabelka - 9174336_SnapPap-listová kabelka by jamikaa
 Páči sa 37 ľudom
35,- €
 - SnapPap - Urban Batoh "Tajga" - 10663147_SnapPap - Urban Batoh "Tajga" by jamikaa
 Páči sa 48 ľudom
55,- €
 - Urban bag "S" - 9594871_Urban bag "S" by jamikaa
 Páči sa 50 ľudom
45,- €
 - SnapPap - crossbody taška - 9756008_SnapPap - crossbody taška by jamikaa
 1 komentárov
 Páči sa 69 ľudom
55,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »