Domov » Žurnál+ » Autor: Ivana Malíková

Žurnál+

svadba Naty & Bob

Ivana M. » Tvorba / 2021-06-09 10:11:51 /  Pridaj komentár / 4 lajky

Ak sa pri kreatívnom procese stretnú na oboch stranách ľudia s podobným štýlom a predstavou, vzniká niečo špeciálne a krásne. Pretože predstava je jasná, dizajnér vie čo robiť a čo sa od neho očakáva, no stále ma svojim spôsobom pri tvorení voľnú ruku. Tak to bolo aj pri svadbe Naty & Boba, ktorí ma oslovili, či im nepomôžem so svadobnými tlačovinami. Nebola to moja prvá svadba, ktorú som dizajnovala, zopár sme ich nadizajnovali v rámci projektu Dve Kamošky s mojou kamoškou Aďkou, avšak toto bola prvá svadba v rámci projektu IVANNA MALIK design, takže to bola pre mňa o čosi väčšia zodpovednosť a hlavne česť.

Štýl svadby Naty & Boba bol greenery eucalyptus, ktorý pre nás predstavoval jednoduchosť s dôsledkom na detaily. Jednoduchosť sme zachytili pomocou výberu papiera a fontov - kombinovali sme dva jednoduché fonty s tretím kaligrafickým. Ten bol navyše vo všetkých tlačovinách tlačený metalickou zlatou fóliou a tak dotvoril naozaj krásny detail.

Svadobné oznámenia sú v klasickom rozmere 10 x 15 centimetrov a obojstranne potiahnuté so zamatovým laminom, takže sú veľmi príjemné na dotyk. Okrem krstných mien mladomanželov je potlačený metalickou zlatou fóliou aj dátum svadby. K svadobným oznámeniam sme hneď robili aj pozvánky k svadobnému stolu, opäť v klasickom rozmere 7,5 x 5 centimetra a rovnako obojstranne potiahnuté so zamatovým laminom.

Svadobné menu sme navrhli robiť v rozmere 9,9 x 21 centimetra, čo podľa nás pôsobí jednoducho a zároveň moderne. Rovnako ako svadobné oznámenia, aj menu sme tlačili na rovnaký typ papiera ako predchádzajúce tlačoviny, ktorý sme opäť obojstranne potiahli so zamatovým laminom - keď svadobný hosť chytí menu, či svadobné oznámenie, do ruky, určite z neho bude mať lepší pocit. Pri menu sme sa opäť držali nášho výberu troch fontov - na samotný názov sme použili kaligrafický font (opäť tlačený metalickou zlatou fóliou) a na názvy položiek a samotné položky sme použili kombináciu dvoch jednoduchších fontov. Všetko sme zarovnávali vpravo a nadol, aby nám v ľavom hornom rohu vzniklo miesto na menovky...

... menovky sme tlačili v rozmere 9 x 2 centimetra na pauzovací papier, s ktorým sa síce pracuje trocha ťažšie (nakoniec sme si našli svoje tipy & triky), ale výsledok stojí za to! Tu sa nám naskytlo niekoľko možností, ako menovky k menu pripojiť - vosk & pečať, samolepiace voskové pečate, klasické kancelárske spony alebo spony v rôznych zaujímavých tvaroch, či dokonca nitovač. Naty & Bob sa rozhodli pre duo vosk & pečať, my sme na ukážku zvolili klasickú kancelársku sponu v zlatej farbe, aby ste videli, ako aj takáto klasická kancelárska spona dokáže spraviť pekný detail.

Nakoniec, Naty & Bob sa rozhodli svojim hosťom, ale aj k svadobnej výslužke (ku ktorej sa ešte v tejto časti vrátime), pribaliť dezinfekčné gélys nápaditým nápisom. Tu sme tvorili etikety v dvoch rôznych veľkostiach a tvaroch, pretože sme mali dva rôzne druhy fľaštičiek. Použili sme biele písmo na farebnom pozadí, kde sme, samozrejme, vybrali eukalyptovú farbu, čím sme štýl svadby "greenery eucalyptus" iba podčiarkli. A čo sa týka svadobnej výslužky - etikety na víno sme tlačili vo veľkosti 8 x 11 centimetra, použili kombináciu jedného jednoduchého písma s kaligrafickým a využili sme aj tlač s metalickou zlatou fóliou, ktorú sme použili na mená mladomanželov aj okraj.
 

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »