Domov » Žurnál+ » Autor: Ivana Malíková

Žurnál+

kto je IVANNA MALIK design

Ivana M. » Tvorba / 2021-02-28 13:00:01 /  2 komentáre / 16 lajkov

Vždy, keď som mala o sebe niečo napísať, začala som prvú vetu týmito slovami: "Som len dievča z malého mesta nachádzajúceho sa v malej krajine zvanej Slovensko." Nebudem klamať, takto som chcela začať aj tento článok o sebe. Ale potom som si uvedomila, že už mám 23 a "dievča" znie trochu nemiestne. Začnem teda takto:

Som mladá žena z malého mesta nachádzajúceho sa v malej krajine zvanej Slovensko. Aj keď som bola vždy tak trochu kreatívne dieťa, ako 10 ročná by som Vám neverila, ak by ste mi povedali, že raz budem kreatívny svet takto milovať. S kreslením sa síce nekamoším dodnes a vyfarbovanie bolo pre mňa vždy stresujúce - každý jeden raz som vyšla za čiaru, a tak som to vždy vzdala...

... ale odkedy si pamätám, milovala som plánovače a zápisníky, ktoré mi pomáhali so školou. Aj keď mi tvorba takého plánovača zabrala viac času, ako učenie sa samotné, vždy som si ich musela vytvoriť.

Dokonca som vlastnila niekoľko blogov, a aj toto bol spôsob, akým som zostala v spojení s kreatívnym svetom. Ale najväčšia zmena na mojej ceste týmto kreatívnym svetom sa stala v máji 2019, kedy som prišla s nápadom maľovať a predávať plátenné tašky spolu s mojou kamarátkou - a vytvorili sme projekt Dve Kamošky. Keď sme sa chceli rozrastať a rozšíriť náš sortiment, naše vlastné cesty sa začali rozchádzať - ja som chcela rásť v niečom inom, ako moja kamarátka. Takže po niečo viac ako roku sme sa rozhodli ukončiť náš spoločný projekt a každá sme sa vydali svojou vlastnou cestou kreatívnym svetom.

Úprimne, nemala som v pláne založiť svoj vlastný projekt v tom istom roku. Pre svoj vlastný pokoj. A pokúsila som sa o to, ale pravda je, že som nemohla prežiť deň bez toho, aby som o tom aspoň nepremýšľala - o vlastnom projekte, o navrhovaní a tvorení. A potom som si uvedomila jednu vec - umenie by nemalo byť pokojné. Všetko, čo tvoríte - či navrhujete vizitky, tvoríte printy alebo maľujete plátenné tašky - by malo vychádzať z Vášho srdca. A to nie je vždy pokojné, či áno?

Tak som tu - tvorím zo svojho srdca dúfajúc, že Vám moje produkty spravia radosť. A nezabudnite, vždy budem rada o Vás počuť, tak prosím, zostaňte so mnou v kontakte!

Komentáre

Baboo Skvelé! Teší ma a vitaj!

2021-02-28 21:53:271x

AtelierKrasno Milučké! Kde je tvorba, tam je radosť :-)

2021-03-06 16:45:14

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »