Domov » Žurnál+ » Autor: Gabriela Kosečková

Žurnál+

Hej pod Kriváňom tam je krásny svet....

Gabriela K. » Zľavy a súťaže / 2021-07-23 11:35:32 /  3 komentáre / 12 lajkov

Radi sa vraciame na miesta, na ktoré máme pekné spomienky, kde sme naberali pozitívnu energiu. Takým priestorom pre nás bola a je naša slovenská tatranská príroda. Návraty do nej našim dušiam vždy najviac prospeli.
Každé leto nás súrodencov rodičia posadili do starej škodovky, aby sme na chvíľu opustili bratislavský panelákový byt a vymenili ho za drevenicu v lese pod Kriváňom. Nečudujeme sa, že hlavne mamina túžila vybehnúť do lesa a na lúky, na ktoré bola zvyknutá, keďže pochádzala z neďalekého Liptova kde jej rodný dom zaplavila Liptovská Mara.

Bývali sme tam bez elektriny, vody, ktorú sme ručne nosili z neďalekého prameňa, s latrínou, ktorá stojí dodnes. Jednoducho obklopení hustým lesom a kvitnúcimi lúkami, odkázaní len na seba.

Ani o veselé a dobrodružné zážitky nebola núdza. Najviac si pamätáme spúšťanie z briežku na štvorkolesovom podvozku, ktorý zostal zo starého kočiara. Mastili sme karty pri slabom svetle večernej sviečky. Každý deň sme si varili čaj z bylín vlastnoručne natrhaných / najlepší bol ten z materinej dúšky, ak si ho chcete pripraviť, tak hrsť dúšky zalejte 1 l horúcej vody/, učili sa poznávať lúčne kvety a s nadšením sme merali kilometre pri zbieraní hríbov. Nemohli sme vtedy tušiť, ako nás pestré farby a tvary tejto krásnej podtatranskej prírody v budúcnosti ovplyvnia a inšpirujú pri výrobe keramiky.

Nezabudnuteľný ostával večerný pohľad na Kriváň, ktorý sa skoro vždy ukázal aj keď cez deň pršalo. Tento pohľad sme si užívali aj tento rok pri dúšku čaju z kvetinovej šálky s tanierikom, ktorý zachytáva krásy tatranských lúk.

 

V srdci nám ostávajú všetky tieto bohatstvá, ktoré sme zachytili v srdiečku s anjelom, ktorý vykúka z okienka a oživuje nám všetky spomienky.

Možno prežívate aj vy podobnú nostalgiu. Ak máte chuť, napíšte nám váš príbeh.

Každému kto ho do 31.8. 2021 napíše do komentára pod žurnál, pošleme ako poďakovanie malé, keramické srdiečko. Nezabudnite nám do pošty uviesť vašu adresu.
Užívajte si dovolenku, krásy prírody...robte všetko čo vám pomôže načerpať novú energiu tak, ako sme to urobili aj my.. 

Komentáre

PenazenkaLeather Krásna príroda, nepoznám lepšie miesto na relax.

2021-07-23 12:39:22

KarinkaM Každé leto počas prázdnin v Pribyline.... Kriváň ako z obrazu na dosah. Podobná nostalgia ma premohla po prečítaní žurnálu. Voda ohrievaná na peci, naberaná zo studne, neskôr od susedov z vodovodu. Kúpanie v lavóri a plákanie vecí na potoku...keď na to tak spomínam, akokeby to ani nebolo naozaj. Jedli sme švábku a kapustníky, ovčí syr a bryndzu nosili v geletkách 1x za týždeň do konzumu, kino stálo korunu a zmrzlina tiež.

2021-07-29 20:33:44

invivo Ďakujeme pekne za váš príbeh áno máme spoločnú nostalgiu, a skutočne ani mi nepoznáme lepšie miesto na relax.:)

2021-07-30 10:36:51

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - tanierik, podšálka kruh príroda tyrkysová - 12731234_tanierik, podšálka kruh príroda tyrkysová by invivo
 Páči sa 71 ľudom
6,90 €
 - tanierik, podšálka kvet príroda  - 13087510_tanierik, podšálka kvet príroda by invivo
 Páči sa 46 ľudom
6,90 €
 - Misa XXL prírodná tyrkysová - 12738101_Misa XXL prírodná tyrkysová by invivo
 Páči sa 44 ľudom
29,90 €
 - srdce malé zelené s prírodou  - 13386727_srdce malé zelené s prírodou by invivo
 1 komentárov
 Páči sa 76 ľudom
2,90 €
 - anjel v okienku zelená príroda - 13515963_anjel v okienku zelená príroda by invivo
 Páči sa 67 ľudom
9,90 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »