Spolupráca

Spolupráca medzi dvomi značkami je pomerne novým trendom, ktorý pozorujeme na SAShE v posledných rokoch. V zahraničí je takáto kooperácia pomerne bežná a prináša svieže výsledky.

 

Pri férovo nastavených podmienkach môže byť spolupráca s inou značkou veľkým benefitom, najmä ak máte pocit, že vašej tvorbe niečo chýba.

 

“Šijem detské vecičky, vymýšľam si vlastné strihy. Moja značka ma veľmi baví, aj sa jej darí, len niekedy premýšľam, ako sa odlíšiť v mori detského oblečenia na SAShE, keď väčšina z nás používa podobné komerčné látky a motívy? Plánujem sa poobzerať po šikovnej grafičke, s ktorou by som si rozumela a spolu by sme vymysleli originálne motívy potlače látok. Viem, že tlač vlastných látok je náročný a drahý proces, ale cítim, že musím svoju tvorbu posunúť na vyššiu úroveň. Moje strihy si to zaslúžia.”

“Venujem sa pleteniu, predávam vo svojej galérii na SAShE vlastné výrobky, ale aj materiál na pletenie a návody. Rada by som mala v ponuke vlastné drevené pletacie ihlice, ktorých kvalita by vyhovovala mnou overeným postupom. Prácu s drevom neovládam, ale na SAShE by sa možno našiel šikovný drevár, ktorý by rád išiel do spolupráce. Ihlice by mohli mať na sebe vygravírované obe naše značky a robili by nám tak promo.”

 

Takéto kooperácie sú väčšinou veľmi atraktívne pre zákazníkov a môžu naozaj efektívne “resuscitovať” vašu galériu. Ak vás ako potenciálny biznis partner zaujme nejaká iná značka na SAShE a máte pocit, že spojenie vašej tvorby by bolo užitočné, neváhajte jej/jemu napísať. Nič za to nedáte a danej značke to iste polichotí. A ak by v konečnom dôsledku spolupráca nevyšla, ten kus spoločnej cesty, rozhovorov a informácií môže byť pre obe strany obohacujúci.