SAShE.sk hľadá PHP programátora / programátorku

Čo je SAShE.sk?

SAShE je slovenský web, na ktorom môžu ľudia predávať svoje výrobky, iní ľudia ich tam potom kupujú. Patríme do TOP 100 najnavštevovanejších slovenských portálov, e-shopov je pred nami len pár (bazos.sk, bazar.sk, mall.sk, martinus.sk).

Ak si muž, asi si o nás nepočul, ale upozorňujeme ťa, že ak k nám nastúpiš, ženy v tvojom okolí sa o teba začnú podozrivo intenzívne zaujímať. Máme 8 rokov, od začiatku sme ziskoví a medziročne každý rok rastieme. Nemáme žiadneho investora a kvalita je pre nás priorita.

Samozrejme musíš ovládať PHP/MySQL, to je základ, využiješ aj javascrip/jQuery. Oceníme skúsenosti s responsive design. Dôležité časti projektu využívajú Elasticsearch, iné časti zasa REDIS. Čo urobíš, budeš commitovať do GITu.

Ide o fulltime job v kancelárii v Bratislave, kolegov ti budú robiť Saša, Juraj, Adam, Janka, Slávka, Emily, Radka a Tereza.
Nástup dohodou.

Ako sa programuje v SAShE.sk?

SAShE má v databáze 2,5 miliónov výrobkov a 5 miliónov správ, na disku má 1.5 TB fotiek. Aj tak je SAShE rýchlejšie ako 80% iných stránok. Môžu za to najnovšie technológie, ktoré používame.

 • Výrobky a správy sú uložené v Elasticsearch clustri. Elasticsearch je vyhľadávací NoSQL engine, ktorý využívajú stránky ako napr. Wikipedia, Soundcloud, LinkedIn, uber, alebo ebay. Cluster nám umožňuje škálovať vyhľadávací výkon ako potrebujeme. Používame tiež napríklad hunspell token filter, ktorý dokáže skloňovať slovenské vyhľadávané frázy.
 • Ako rýchlu pamäťovú cache používame REDIS, beží na nej napríklad systém okamžitých notifikácií. Redis používa okrem iných aj Twitter, Pinterest, Snapchat alebo Instagram.
 • Relačne štruktúrované dáta sú uložené v MySQL
 • Nad tým celým je PHP
 • Na nejakú frontendovú parádu občas poslúži jQuery
 • Celé SAShE je v GIT-e, z testovacieho prostredia novinky alebo bugfixy prechádzajú automatizovaným procesom do produkcie. Každá väčšia zmena je vždy releasovaná najskôr menšej skúšobnej náhodnej skupine používateľov, s prípadným A/B testingom.

Elasticsearch, REDIS ani GIT nemusíš poznať, radi ťa zaučíme, stačí, aby si mal chuť.

Čo také ešte programujete, veď už je to hotové, nie?

Prijímame ťa ako ďalšieho programátora do tímu, pretože sa chceme posúvať ďalej. Momentálne robíme napr. na personalizovanej homepage, alebo na odporúčaní podobných vyrobkov metódou kolaboratívneho filtrovania.

Sme hlavne e-shop a spôsob, ako zvýšiť obrat, sa dá nájsť vždy. Vyhľadávanie výrobkov a vplyv zoraďovania na pravdepodobnosť objednávky je napríklad jedna veľká kapitola. Vylepšenia back-end systému na správu ponuky výrobkov, ktoré vymyslíš, ocení viac ako 7 000 predajcov.

Prečo je práca pre SAShE super?

 • Robíme na tom, čo si sami (teda za tvojej účasti) vymyslíme a schválime
 • Nemáme neposunuteľné deadliny od klienta, vylepšenia vlastného systému nepotrebujeme mať hotové rýchlo, ale dobre.
 • Budeš pracovať na živom systéme s obrovskou návštevnosťou (1 milión zobrazených stránok denne) budeš tak okamžite vidieť odozvy na zmeny ktoré si zapracoval

Čo ponúkame?

 • Peniaze (1300 - 2000,- Eur / na faktúru)
 • Priestor učiť sa a skúšať nové technológie
 • Pohodlný office v centre Bratislavy
 • Mladý a príjmený kolektív

Na začiatok vyplň dotazník, ozveme sa čoskoro.


SAShE.sk v číslach