Registrácia a prihlásenie

Na to, aby ste využili kompletné možnosti SAShE, napríklad mohli nakupovať alebo predávať, musíte byť zaregistrovaný. Registrujete sa jednoducho, pomocou existujúcej e-mailovej adresy alebo pomocou dvoch-troch klikov cez svoje Facebook konto.

Registrácia vás k ničomu nezaväzuje, slúži len na to, aby ste sa mohli prihlásiť a aby sme vedeli, že vy ste vy.

Pri registrácii si musíte vybrať, či chcete byť len kupujúci alebo aj predajca. Typ svojho konta môžete neskôr bez problémov zmeniť. Jediné, čo sa mení ťažšie, je vaše SAShE meno, ktoré môže byť neskôr vašou značkou, čiže ho odporúčame vybrať naozaj uvážlivo.

Pri registrácii uvediete svoje osobné údaje, nutné pre nákup a predaj na SAShE a odsúhlasíte Podmienky používania nášho portálu. Nie je tam nič odstrašujúce, ale odporúčame si ich preštudovať a oboznámiť sa s tým, ako u nás funguje nákup a predaj. 

Po úspešnej registrácii ste automaticky prihlásený na svojom SAShE konte. Na email, ktorý ste pri registrácii zadali, vám obratom príde potvrdzovacia správa, prostredníctvom ktorej overíme zadaný email. Predajca musí správu potvrdiť v prípade, že chce pridať nový výrobok. Systém mu povolí pridať výrobok až po potvrdení emailu. Kupujúci môže správu potvrdiť kedykoľvek, nie je podmienkou jeho nákupu na SAShE.

Na jednu emailovú adresu je možné zaregistrovať len jeden účet. Ak vám teda vypisuje, že email už niekto používa, znamená to, že účet už máte vytvorený. Ak sa do vášho účtu neviete prihlásiť, požiadajte o zmenu hesla.

Prihlásenie

Pre prihlásenie sa na SAShE vždy zadávate e-mail alebo vami zvolené SAShE meno a heslo. Pomocou týchto údajov overujeme to, kto vlastne sedí za klávesnicou. Prihlásiť sa dá aj pohodlnejším spôsobom, pomocou vášho účtu na sociálnej sieti Facebook.

Pri prihlasovaní máte možnosť označiť voľbu Zapamätať prihlásenie na tomto počítači, čo spôsobí, že nabudúce už SAShE nebude vyžadovať zadanie mena a hesla, teda budete automaticky prihlásený, pričom vypnutie počítača prihlásenie nezruší.

Toto trvalé prihlásenie sa uloží na daný počítač, preto dôrazne neodporúčame zaškrtávať túto voľbu na počítačoch, ku ktorým má prístup aj niekto iný (napr. v škole).

Viacnásobné profily

Na SAShE je vo všeobecnosti zakázané vlastniť viac ako jeden účet. V určitých prípadoch je viac predajných účtov jedného autora tolerovaných, ak chce autor výrazne oddeliť svoju rôznorodú tvorbu. Zo skúsenosti takýto postup neodporúčame, z dlhodobého hľadiska sú viaceré profily jedného autora pre návštevníka mätúce, ich návštevnosť je nižšia, čo je pre predaj veľmi nevýhodné.

Pri registrácii sa vyžaduje pre každý účet iný email, aby sme zamedzili nechcenej viacnásobnej registrácii. V sekcii Nastavenia si však môžete neskôr email zmeniť a používať tak na viac účtov rovnaký email.

V každom prípade je však zakázané akékoľvek zneužívanie viacerých účtov, hlavne na lajkovanie vecí, žurnálov, kolekcií a pod. Jedná sa o porušenie Podmienok používania a riskujete zablokovanie všetkých prepojených účtov. SAShE priebežne automaticky monitoruje takúto aktivitu a podozrivé účty pravidelne výstražne blokuje. 

Na niektoré činnosti, napríklad účasť v SAShE súťažiach, alebo hlasovanie za Kolekcie, sa vyžaduje tzv. overený SAShE účet. Overený SAShE účet je taký, ktorý vykazuje pravidelnú bežnú aktivitu, teda napríklad užívateľ cez neho nakupuje alebo predáva.

Zabudnuté heslo

Ak ste zabudli svoje heslo, nové získate tu. Na váš email, ktorý máte spojený s vaším SAShE kontom, vám príde správa s inštrukciami na jeho nové nastavenie. 

Problémy s registráciou

Po zaregistrovaní mi neprišiel potvrdzovací mail s aktiváciou registrácie. Čo s tým?

Najčastejšie sa stretáme s týmito verziami problému:

  • zle ste vyplnili emailovú adresu, je v nej preklep, kvôli ktorej vám nemohol byť doručený email s potvrdením registrácie » zaregistrujte sa ešte raz
  • máte plnú emailovú schránku » uvoľnite miesto, alebo sa zaregistrujte s iným emailom
  • registračný email spadol do SPAMu vo vašej mailovej schránke » prehľadajte vo vašej pošte priečinky ako SPAM/Junk/Nevyžiadaná pošta

Nákup bez registrácie

Na SAShE môžete nakupovať aj bez registrácie, teda nie je nutné vytvoriť si konto s menom a heslom. Pri vytvorení objednávky vás systém vyzve na prihlásenie/registráciu tak ako doteraz, ale pribudla možnosť Pokračovať bez registrácie.

 

 

Po kliknutí na Pokračovať bez registrácie sa dostanete do objednávkového formulára, vyplníte potrebné údaje a objednávku odošlete.

Po odoslaní objednávky vám príde notifikácia na email, ktorý zadáte pri objednávke. V emaili nebude link do objednávok vo vašom SAShE konte, ale dostanete unikátny link Zobraziť stav objednávky, kde môžete sledovať konkrétnu objednávku a písať si tu priamo s predajcom.

O každej novej pošte vám bude zaslaná notifikácia na email, kde nebude link na SAShE poštu, ale rovnaký unikátny link, kde si môžete poštu prečítať, odpovedať na ňu a nahrávať prílohy.

Pokiaľ by ste chceli napísať predajcovi ešte pred vytvorením objednávky, musíte sa registrovať. Písať si s predajcom bez registrácie je možné len po vytvorení objednávky.

 

Pri nákupe bez registrácie prídete o viaceré výhody spojené s registráciou:

  • možnosť podrobného prehľadu objednávok na SAShE
  • možnosť kontaktovať predajcu ešte pred vytvorením objednávky
  • možnosť udeliť predajcovi hodnotenie
  • možnosť vstupovať do komunitných aktivít na SAShE, viac sa o nich dočítate v tejto časti Nápovedy

 

V prípade, že by ste sa predsa len rozhodli využívať kompletné možnosti SAShE, registrujete sa jednoducho, pomocou existujúcej e-mailovej adresy alebo prostredníctvom svojho Facebook konta.