Export do EPH

Slovenská pošta ponúka aj možnosť prepojenia elektronického podacieho hárku (EPH) s internetovým obchodom. Táto funkcia je vhodná hlavne pre tých predajcov na SAShE, ktorí aktívne využívajú službu ePodací hárok a zásielky odosielajú cez Slovenskú poštu.

 

Jedna exportovaná zákazka na SAShE do EPH = jeden samostatný EPH. Každá ďalšia zákazka je ďalší samostatný EPH. Je však možné nastaviť aj hromadný podaj, ako nato, sa dozviete nižšie.

 

Nastavenie

Aby ste svoj účet na Slovenskej pošte prepojili so SAShE, potrebujete poznať svoj API userID a API kľúč. Tieto údaje nájdete po prihlásení sa do svojho účtu na ePodací hárok - Nastavenia - WebEPH API. Údaje je potrebné zapísať do príslušných políčok na SAShE v sekcii Nastavenia, časť EPH.

 

Nastavenie na stránke Slovenskej pošty:

 

Nastavenie na SAShE:

 

 

Export

Samotný export do EPH už spravíte jednoducho - nájdete ho pri každej zákazke po rozkliknutí Zobraziť možnosti balíka. Po kliknutí na Importovať do EPH sa zásielka automaticky zapíše do samostatného podacieho hárka. Tento hárok nájdete v ePodací hárok medzi Odoslanými hárkami ako NEPODANÉ. Hárok si otvoríte a tam už nájdete Adresné štítky, ktoré si ľahko vytlačíte a nalepíte na zásielku. Ušetríte čas a nemusíte nič prácne vypisovať.

 

 

Ak máte denne veľký objem zákaziek, je pre vás vhodný hromadný podaj. Pri hromadnom podaji postupujete nasledovne - pod ikonou "Môj obchod" kliknite na Zákazky a tam nájdete záložku "Export". Po vyselektovaní zákaziek, ktoré chcete odoslať, ešte vyberiete možnosť, či chcete zásielky importovať ako doporučený list alebo balík. Ak už nepotrebujete doplniť žiadne dodatočné údaje do podacieho hárku, kliknete na Export. Ak údaje ešte dopĺňate (hmotnosť, platba kartou a pod.), kliknete na Stiahnuť. Hárok následne importujete na stránke Slovenskej pošty a doplníte dodatočné informácie.

 

1. krok:

 

 

2. krok:

 

 

Ak chcete ešte podací hárok dodatočne upraviť, kliknete na Stiahnuť. Hárok následne ľahko importujete na stránke Slovenskej pošty a doplníte údaje, aké potrebujete.