Nastavenie platby a poštovného

Nastavenie platby a poštovného je prvá vec, ktorú by ste mali vo svojom obchode nastaviť. Bez tohoto nastavenia nebudete mať prístupnú možnosť vložiť do ponuky prvú vec.

Všetky možnosti nájdete v sekcii Nastavenia, ktorú nájdete pod ikonou "Môj obchod" v pravom hornom rohu.

Spôsob zasielania, ceny poštovného do SR

Na SAShE je momentálne možné si nastaviť 5 spôsobov doručenia v kombinácii s platbou a to:

 1. Slovenskou poštou - na adresu (platba vopred)
 2. Slovenskou poštou - na adresu (platba na dobierku)
 3. Slovenskou poštou - na poštu / BalíkoBOX (platba vopred)
 4. Slovenskou poštou - na poštu / BalíkoBOX (platba na dobierku)
 5. Kuriérom (platba vopred)
 6. Kuriérom (platba na dobierku)
 7. Zásielkovňa (platba vopred)
 8. Zásielkovňa (platba na dobierku)
 9. Osobný odber (platba vopred)
 10. Osobný odber (platba na dobierku)

Osobný odber balíka môžete momentálne nastaviť len v rámci Slovenska. Vyplnenie Adresy prevzatia pre osobný odber je povinné. Môžete si nastaviť len jednu adresu, dôležitá je najmä lokalita. 

Odoslanie zásielky na poštu / Balíkobox funguje na rovnakom princípe ako klasické podanie zásielky na pošte, avšak kupujúcim balíková zásielka príde na vybratú poštu alebo do Balíkoboxu. Tu je dôležité mať údaje kupujúceho - mobilné telefónne číslo alebo email.

Musíte si zvoliť minimálne jednu možnosť, môžete aj viacero. Kupujúci bude mať potom na výber z možností, ktoré ste si zvolili.

Pre každú možnosť si zvlášť nastavujete výšku poštovného.

Poštovné sa na SAShE určuje dopredu, kupujúci v momente objednania musí poznať výšku poštovného, máme viacero mechanizmov ako toto poštovné určiť. Poštovné pri objednávke nie je možné neskôr navyšovať, je teda dôležité, aby ste ho mali nastavené správne.

Aby sme správu výšky poštovného zjednodušili, s poštovným je možné narábať hromadne a veciam neurčovať konkrétnu sumu poštovného, ale ich len zaraďovať do akýchsi hmotnostných (veľkostných) skupín A, B, C, D, E.

Ak predávate nejaké malé veci a nejaké veľké, malým nastavíte poštovné A a veľkým poštovné B. V časti nastavenia potom určíte konkrétnu výšku poštovného A a B, a to zvlášť pre každý spôsob zasielania a platby.

V prípade, že ste si nastavili skupinové pošotvné A, B a C, ale ani jedna zo skupín poštovného vám nevyhovuje, máte možnosť v detaile výrobku, v časti Dostupnosť a cena Zadať nové výšky poštovného. Pokiaľ sa rozhodnete, že novú výšku poštovného, teda poštovné D, chcete použiť aj pre ďalšie výrobky, je potrebné aby ste zmenu potvrdili zaškrtnutím políčka Uložiť tieto výšky poštovného a následne zmenu potvrdiť kliknutím na Uložiť v dolnej časti stránky. 

 

Ak chcete aby bola nová výška poštovného určená len pre jednu vec, tak políčko Uložiť nové výšky poštovného nezaškrtnite. Zmenu potvrdíte len kliknutím na Uložiť v dolnej časti stránky. V tomto momente je veci pridelené individuálne poštovné.

POZOR! Aby bolo možné vašu vec objednať, musí mať nastavené poštovné pre Slovensko. Platí to pre hromadné aj individuálne poštovné.

Pri kombinácii výrobkov s rôznym poštovným v balíku sa zoberie vždy vyššia suma. Ak vám takýto jednoduchý spôsob nevyhovuje a požadujete aby poštovné rástlo adekvátne s počtom kusov v balíku, nastavte si náš rozšírený výpočet poštovného.

Platba kartou

Platba kartou prináša rýchlejší a komfortnejší spôsob úhrady balíkov na SAShE, ktorý kupujúci neustále žiadajú.

Nová služba predajcom zjednoduší evidencie platieb a ich ďalšie spracovanie ako aj zníži počet neuhradených zákaziek. Kupujúci sú už na platbu kartou zvyknutí a preferujú ju. Predajcovi sa balík zobrazí hneď ako uhradený, čiže nemusí kontrolovať svoj bankový účet, párovať platby a upozorňovať kupujúcich na čakajúcu úhradu.

Packeta (Zásielkovňa)

Packeta je služba, ktorá ponúka možnosť odoslania i doručenia balíka na jednu z viac ako 1730 pobočiek na Slovensku, v Čechách a iných krajinách .

Ocenia ju predajcovia/zákazníci, ktorí majú bližšie Packetu ako poštu. Pobočky Packety sa totiž nachádzajú aj v obchodoch, kaviarňach, alebo centrách.

Väčšina pobočiek Packety je určená na podanie i vyzdvihnutie zásielky. Ich prehľad nájdete tu

Packeta sa snaží doručovať rýchlo. Pokiaľ podáte zásielku v pondelok v čase, kedy ešte kuriér nebol na danej pobočke pre zvoz, doručuje sa na ďalší deň, teda v utorok, na cieľové výdajné miesto. V opačnom prípade sa doručuje až v stredu. 

Zásielky nie sú doručené na adresu kupujúceho, ale na adresu jedného z výdajných miest v jeho okolí, ktoré si volí si ho priamo v Objednávke, v časti Adresa doručenia. Kupujúci si zásielku môže vyzdvihnúť kedykoľvek počas otváracích hodín výdajného miesta. Na možnosť vyzdvihnutia je upozornený bezplatnou SMS

Ceny Packety sú nižšie ako za iné spôsoby doručenia, môžete si ich porovnať tu.

Ak by ste vašim zákazníkom radi ponúkli tento spôsob doručenia, tak sa môžete registrovať na tomto odkaze.

Medzinárodné poštovné

Predajca môže okrem poštovného pre Slovenskú republiku nastaviť ďalšie tri možnosti poštovného, pre Českú republiku, a svet. Zákazníkom sa automaticky zobrazí správne poštovné podľa krajiny doručenia objednávky.

Medzinárodné poštovné je možné nastaviť v sekcii Nastavenia, v časti "Spôsob distribúcie, ceny poštovného". Je potrebné, aby bolo nastavené pre každú krajinu poštovného zvlášť

 

 

Poštovné zdarma, minimálnu sumu objednávky aj systém rozšíreného poštovného je taktiež potrebné nastaviť pre každú krajinu individuálne. Rozdelenie poštovného na jednotlivé krajiny je nastavené podľa Slovenskej pošty.

 

Pokiaľ výrobku zvolíte individuálne poštovné, aj tu platí, že ho treba nastaviť pre každú krajinu jednotlivo.

 

 

Pozor! Ak sa nenájde spoločné poštovné pre jednotlivé položky v objednávke, balík nebude možné objednať.


V prípade, že predajca nemá nastavené poštovné pre danú krajinu, kupujúcemu sa zobrazí oznam, že poštovné bude pripočítané pred potvrdením balíka predajcom. Pre tieto balíky je vypočítané nulové poštovné, ktoré môže predajca pred potvrdením zvýšiť. Po potvrdení balíka už nie je možné meniť výšku poštovného.

Minimálna suma objednávky

Pokiaľ sa vo vašej ponuke nachádzajú výrobky s veľmi nízkou cenou, môžete si v sekcii Nastavenia zvoliť minimálnu sumu objednávky pre jednotlivé typy zasielania.

Kupujúci tak bude môcť vytvoriť objednávku len v prípade, že výsledná suma položiek v jeho objednávke bude rovná, alebo vyššia, ako minimálna suma objednávky, ktorú ste si určili.

Poštovné zadarmo nad

Ak chcete poskytnúť kupujúcim bonus v podobe nulového poštovného, ak u vás nakúpia nad určitú hranicu, môžete si v Nastaveniach vyplniť výšku tejto hranice v Eurách.

Ak hranicu nastavíte adekvátne k vašej ponuke, motivujete tak kupujúcich k doobjednaniu nejakého tovaru, aby danú hranicu dosiahli.

Bankové účty

Pri Platbe vopred, je potrebné zadať vaše číslo účtu, kam vám budú Kupujúci prevádzať platby za Balíky.

Pre predaj na SAShE je nutné mať Eurový bankový účet, ktorý neúčtuje pri platbe zo SR žiadne poplatky.

Momentálne ponúka takýto bankový účet napríklad FIO bank - odporúčame zavolať priamo do banky a overiť si informácie. 

 

Povinná informácia je eurový IBAN. Ak máte český účet, tak je povinná informácia český IBAN a český SWIFT. Ak máte účet vo FIO Bank, ako SWIFT vyplňte FIOBCZPPXXX. 

 

Ak máte k dispozícii aj český účet v českých korunách, môžete ho vyplniť do položky Číslo účtu (CZK) ako alternatívu pre českých kupujúcich.

SAShE umožňuje aj príjem platby cez platobnú bránu PayPal, adresa PayPal účtu sa však kupujúcemu neposiela automaticky, musíte sa so zákazníkom dohodnúť cez poštu a informácie mu zaslať. 

Rozšírené poštovné = poštovné za pribalenie

Tento systém umožní zadať pre každú skupinu (A, B, C, D, E), ale aj pre každú položku, dve výšky poštovného:

 • Prvá výška je základná (tá, čo doteraz) a používa sa ak je položka v balíku sama (ak je položiek viac, použije sa pre prvú položku).
 • Pre každú ďalšiu položku okrem prvej sa použije výška rozšíreného poštovného, nazývame ho tiež poštovné za pribalenie.

Problematika nie je jednoduchá priblížíme ju teda na príklade ;). Povedzme, že predávate len doporučene. V ponuke máte nejaké maličké papierové veci, nejaké väčšie náušnice a k tomu ešte aj kilové poháre medu. Jednotlivým skupinám výrobkov môžete cez čerevný link Upraviť názvy poštovného, teda môžete mať pod poštovným A - Papierové veci, B - Náušnice a C - Med.

Rozšírené poštovné si nastavíte nasledovne:

 

Čo to znamená? Máte nastavené len zasielanie Doporučene, výšky základného poštovného na 1, 2 a 3 Eurá a rozšírený výpočet poštovného za pribalenie na 0, 0.5 a 2.5 eura. Malé papierové veci máte pod poštovným A, náušnice pod B a med pod C.

Ako sa vypočíta výsledné poštovné?

Kupujúci si objedná jednu malú papierovú vec pod poštovným A.
Použije sa základné poštovné A, t.j. 1 euro.

Kupujúci si objedná 2 malé papierové veci pod poštovným A (je jedno, či sú to dva rozdielne alebo rovnaké kusy).
Pre prvý kus sa použije základné poštovné A, t.j. 1 euro a pre druhý kus rozšírené A, t.j. 0, dohromady teda 1 euro.

Kupujúci si objedná jedny náušnice pod poštovným B.
Použije sa základné poštovné B, t.j. 2 eurá.

Kupujúci si objedná dvoje náušnice pod poštovným B.
Pre prvý kus sa použije základné poštovné B, t.j. 2 eurá a pre druhý kus rozšírené B, t.j. 0.5, dohromady teda 2.5 eura.

Kupujúci si objedná 6 ks náušníc pod poštovným B.
Pre prvý kus sa použije základné poštovné B, t.j. 2 eurá a pre zvyšných 5 ks rozšírené B, t.j. 5 x0.5, dohromady teda 2 + 2.5 = 4.5 eura.

Kupujúci si objedná jedny náušnice (B) a 2 ks papierových vecí (A).
Použije sa základné B (lebo je vyššie ako základné A) + 2 x rozšírené A, t.j. 2 + 2 x 0 = 2 eurá.

Kupujúci si objedná 2 ks náušníc (B) a jeden med (C).
Použije sa základné C (lebo je vyššie ako základné B) + 2 x rozšírené B, t.j. 3+2x0.5 = 4 eurá.

Kupujúci si objedná 5 ks náušníc (B), 2ks papierových veci (A), a 2ks medu (C).
Použije sa základné C (lebo je najvyššie) a pre všetky ostatné veci sa použije rozšírené. 1x rozšírené C, 2x rozšírené A a 5 x rozšírené B, t.j. 3 + 2.5 +2x0 + 5 x 0.5 = 8 eur.

Rovnaký princíp platí aj v prípade použitia ďalších skupín poštovného D a E. Vždy sa berie najvyššie základné poštovné a za ostané položky v objednávke sa pripočíta výška rozšíreného poštovného krát počet položiek.

Podobne potom funguje systém individuálneho poštovného. Pre jednu vec s najdrahším poštovným sa zadá základné poštovné, pre všetky ostatné veci rozšírené poštovné.

Ak ponúkate dobierku, kuriéra, alebo Packetu, výsledné poštovné sa vypočíta úplne rovnako. Uf. Sofistikovanejšie poštovné na svete má už len NASA :D.

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte