Vyhľadávanie tovaru

SAShE ponúka neúrekom rôznorodých a zaujímavých vecí. Na prehľadávanie stránky máte preto k dispozícii viacero nástrojov, ktoré nájdete šikovne rozmiestnené po celom webe.

Vyhľadávanie

Ak chcete na SAShE nájsť a kúpiť niečo konkrétne, poslúžia vám na to tieto nástroje:

 • Fulltextový vyhľadávač (nachádza sa hore hneď vedľa loga SAShE)
  Ak do okienka vyhľadávača napíšete jedno slovo, ponúkne vám všetky výrobky alebo značky predajcov, ktoré dané slovo obsahujú. 
  Vyhľadávanie môžete zúžiť alebo rozšíriť použitím viacerých slov. Ak napíšete ružový slon, vyhľadávanie zúžite a vyhľadá vám iba veci, ktoré obsahujú slovo slon a slovo ružový zároveň. Ak vyhľadáte ružový ALEBO slon, tak vyhľadávanie rozšírite a zobrazí vám všetky výrobky ktoré obsahujú slovo slon a aj všetky výrobky, ktoré obsahujú slovo ružový. Na rozšírenie je nutné použiť slovo ALEBO. 
 • Hlavné menu (vodorovná lišta pod vyhľadávačom), v ktorom môžete výrobky nájsť podľa jednotlivých kategórií.
 • Filtre (po zobrazení výsledkov vyhľadávania)
  Vaše výsledky vyhľadávania si v ďalšom kroku môžete spresniť pomocou siedmych filtrov. Filtrovať výrobky môžete podľa materiálu, farby, štýlu alebo ceny. Takisto si môžete výrobky zoradiť podľa dátumu pridania, popularity alebo si vylistovať iba výrobky dostupné skladom
 • Kategórie a podkategórie (hlavné horné menu alebo menu na ľavej strane)
  Na domovskej stránke je viditeľná len horná navigácia, kde sú výrobky zaradené v kategóriach. Keď sa prekliknete na nejakú podstránku, zobrazí sa vám aj menu na ľavej strane, kde vidíte podrobne rozpísané všetky kategórie aj s podkategóriami. 
 • Technika (na ľavej strane, pod menu s kategóriami). Najpopulárnejšie techniky výroby sú pre prehľadnosť vytiahnuté do ľavého menu na každej podstránke.

Príklady vyhľadávania

 • "Chcem nájsť červené náušnice, nie veľmi drahé":
  Vyberte kategóriu Šperky v hlavnom hornom menu. Rovnakým systémom ďalej filtrujte Náušnice a kliknite na ne. Následne vo filtri naľavo zvoľte Farbu: Červená. Už teraz vidíte všetky červené náušnice. Do políčka Cena do môžete zadať cenu, napríklad 5 (eur) a kliknuť na Filtruj. Výsledky vášho vyhľadávania si môžete navyše zoradiť napr. podľa toho, koľkým ľuďom sa páčia kliknutím na Zoradiť podľa: PopularityPríklad výsledku »
 • "Chcem nájsť textilnú tašku s motívom vtáčika":
  Vyberte kategóriu Tašky v hornom menu a kliknite na ňu. Vo filtri naľavo zvoľte Materiál: Textil. V rozšírených možnostiach do poľa Kľúčové slová vpíšete vtáčik a kliknete na Filtruj. Príklad výsledku »
   

Tvorba na zákazku

Ak ste po úpornom prehľadávaní SAShE nenašli to, po čom túžite, môžete si dať vecičku vyrobiť aj na mieru.

Svoju predstavu môžete pomocou internej pošty napísať priamo predajcovi. Väčšina autorov na SAShE prijíma zákazky "na mieru" a nemajú problém prispôsobiť sa požiadavkám zákazníka.

Druhá možnosť je zadať požiadavku do špeciálnej sekcie SAShE fóra "Hľadám niečo špeciálne", na ktorú môžu predajcovia zareagovať a ponúknuť sa, že vám vec vyrobia. Na detailoch objednávanej vecičky sa môžete s predajcom dohodnúť pomocou internej pošty na SAShE.

Keď bude váš výrobok hotový, predajca ho nahodí do ponuky ako rezervovanú vecičku. Takýto výrobok si môžete zakúpiť len vy, po prihlásení sa do systému na SAShE. O rezervovanej vecičke vám predajca bude vedieť zaslať aj notifikáciu na e-mail. 

S najväčšou pravdepodobnosťou bude predajca žiadať platbu vopred. Aby ste sa vyhli neserióznym predajcom, odporúčame vám si pozrieť Hodnotenia predajcu v jeho galérii. 

Výmena osobných kontaktných údajov, ktorých obchod bol dohodnutý prostredníctvom SAShE je porušením Podmienok používania webu. Všetky obchody dohodnuté vďaka SAShE by mali byť preto zaplatené cez SAShE, ktorému patrí provízia z predaja.

Prosíme vás preto pre dodržanie týchto podmienok a zásad slušného obchodovania. SAShE existuje a dáva priestor predajcom práve vďaka províziám, nedostáva žiadne iné dotácie, nemá investorov, ani nezarába na reklame.

V prípade, že je výmena osobných údajov z pádneho dôvodu nevyhnutná, oslovte prosím SAShE redakciu pomocou kontaktného formulára

Objavovanie

Keď chcete nájsť niečo nečakané, všímajte si tieto sekcie SAShE.sk

 • Tematické výbery redakcie (na domovskej stránke hore)
  Redakčný výber kvalitných, aktuálne populárnych a atraktívnych výrobkov od rôznych autorov. Kliknutím na Viac výberov redakcie, pod posledným výberom, si môžete prehliadať to najkúpiteľnejšie zo SAShE.sk a filtrovať ich podľa témy.
 • Výklady (na domovskej stránke úplne dole)
  Výber najzasnívanejších a najkrajších vecičiek od samotných používateľov SAShE. Prístupná je aj história cez link Staršie výklady. Ako nominovať výklad sa dozvieš v samostatnej sekcii nápovedy.
 • Kolekcie a Trendy (preklik z ľavého menu alebo z horného menu pod ikonou "Komunita")
  Sú to výbery vecí, ktoré vytvárajú používatelia SAShE na rôzne témy. V kolekciách nájdete napríklad zbierku všetkého motýlikového alebo zbierku modrých vankúšov. Do vytvárania kolekcií a trendov sa môžeš zapojiť aj ty.
 • Hitparáda (preklik z ľavého menu)

  SAShE vždy raz denne aktualizuje hitparády TOP 20 vecí za rôzne časové obdobia. Je možné si prezrieť týždennú, mesačnú, trojmesačnú aj celkovú hitparádu. Mesačné hitparády je možné sledovať aj historicky, za posledných cca 2 rokov.

  Mesačnú a celkovú hitparádu je možné si prezerať aj po jednotlivých kategóriách ponuky. Máme tiež samostatnú hitparádu pre drahšie veci a samostatný rebríček pre veci do 3,- EUR.

  Do týchto spomínaných hitparád sa dostanú len veci čo sú stále v ponuke. Okrem toho máme i hitparádu už nedostupných vecí. V sekcii hitparád je tiež možné sledovať práve predané veci.

 • Značky (horné menu)
  V tejto sekcii možete vyhľadávať a filtrovať veci podľa predajcov. Môžete si napríklad vyfiltrovať predajcov zaregistrovaných len za posledného pol roka, alebo napríklad zoradiť predajcov podľa počtu predaných peňaženiek.

Novinky obľúbených

Novinky od vašich obľúbených predajcov nájdete v pravom hornom rohu stránky, kliknutím na ikonku srdiečka.

Ako si uložíte predajcu - navštívte profil predajcu a pomocou tlačítka s malým srdiečkom Ulož medzi obľúbených vľavo, pod profilovou fotografiou, si ho pridáte medzi obľúbených. Pár predajcov vám odporučíme aj priamo v Novinkách.

Potom, keď budete len tak plávať morom vecí na SAShE a nejaký obchod sa vám veľmi zapáči, stlačte gombík Ulož medzi obľúbených a všetky nové veci, ktoré budú do tohto obchodu v budúcnosti pridané, sa vám budú v Novinkách zobrazovať.