Domov » Žurnál+ » Autor: Kristína Bobušová

Žurnál+

Som mama. Mám 8 detí. Áno, vážne.

Kristína B. » Blogy / 2016-04-24 17:36:56 /  146 komentárov / 509 lajkov / 18587x zobrazený

Keď sa ľudia dozvedia, koľko mám detí - teda aby to bolo hneď na začiatku jasné, mám ich 8. Áno, svojich. Nie, žiadne dvojičky. Máme 4 chlapcov a 4 dievčatá. Tak teda, keď sa to ľudia dozvedia, ich najčastejšia otázka je: "Ako vyzerá tvoj deň?" Rozhodla som sa spísať jeden z tých pokojnejších :) Nahliadnite do môjho denníčka...

6:40 ... zvoní mi budík, tento čas si už môžem dovoliť, lebo všetky moje školopovinné deti sa predbiehajú v samostatnosti a vedia vstať samé, umyť sa, obliecť, najesť, zobrať si desiatu... skrátka všetko, čo je potrebné ráno pred školou. Verte mi, kým boli malí, bolo to skutočne oveľa náročnejšie. Týmto chcem povzbudiť každú jednú maminku, ktorá teraz toto číta a má doma jedno, dve, tri alebo aj viac malých detí - zmení sa to! Len vydržte :) Takže mne sa už predĺžil čas spánku minimálne o dobrých 40 minút :) A ešte mi k tomu zostáva asi 20 minút na moje každodenné ranné čítanie Biblie (len tak medzi nami, fakt je to "chlieb" môj každodenný. Ozaj som zistila, že nielen chlebom je človek živý, ale každým slovom od Boha)

7:00 ... vyliezam ešte len z postele. Absolvujem rýchlu rannú návštevu kúpeľne a niečo na seba navlečiem.

7:15 ... budím dve najmladšie dietka, aby sme stihli škôlku.

7:30 ... ešte stále budím najmladšieho spachtoša. Aj keď mám 8 detí, stále nechápem, ako toto 4 ročné dieťa môže takto ráno vyspávať. Jej pravidelná ranná hláška je: "Maminka, ja šom štrašne unavená." a to hlási bez otvorenia očí. Koľkokrát som ju polospiacu obliekala...

7:45 ... posledný čas, keď musíme odísť z domu, aby sme stihli škôlku. Ako dobre, že ju nemáme ďaleko od domu :) Paulínka sa naraňajkovala a Noemka to zvláda cestou do škôlky. Aj to som rada, že vládze v polospánku otvárať pusinku.

8:00 ... deti odovzdané v predškolskom zariadení a ja mám voľno :) teda to slovo voľno vyzerá čudne, keď som ho sem napísala :)

8:10 ... som doma a keďže som sa odhodlala konečne sa pravidelne stravovať (dobrovoľne sa priznávam, že v posledných rokoch môjho života som stravovaniu extra veľkú pozornosť nevenovala a zobralo si to svoju daň) doprajem si kľudné raňajky, pri ktorých mám čas na rozmýšľanie, dočítam niečo z Biblie, ktorú mám správne umiestnenú na stole, aby som sa jej nijako nevyhla ;) alebo sa len tak pozerám do záhrady a rozprávam sa s mojim Bohom a spolu plánujeme môj deň.

8:30 ... prichádzam do svojej kancelárie = dielne = pracovne. Že ako sa to dá tak rýchlo? Jednoducho, mám ju doma. Je to skvelé. Aj hrozné zároveň. A teraz prichádza tá menej tvorivá časť pracovného dňa, lebo musím vyriešiť korešpondenciu, odpovedať na všetky maily, správy, dotazy a otázky, vymyslieť čo sa ako dá zrealizovať podľa požiadaviek zákazníkov a tak... Skrátka taká viac kancelárska činnosť.
Zase sa musím k niečomu priznať... keď to môj mozog nezvláda absorbovať, potajomky si tu otvorím aspoň grafický program a urobím aspoň zopár malých čiaročiek v rozrobenej grafike :)
Niekedy okolo obeda musím odbehnúť do kuchyne, lebo niektorí členovia našej domácnosti sa nestravujú v škole, ale doma a tak potrebujú niečo teplé vložiť do úst, keď sa vrátia zo školy. Vôbec nemusím hovoriť o tom, že aj tí, ktorí sa v škole naobedujú, prídu domov a ich prvá cesta vedie do kuchyne, lebo sú hladní.
Pomedzi varenie odbieham do kancelárie a riešim nevyhnutné. Ani som sa nenazdala a už prichádzajú mladšie deti domov a to už počúvam, kto čo zažil, kto čo urobil, akú známku dostal, ako to bolo spravodlivé, či nespravodlivé. Plynule prejdú do domu a už ich počujem riešiť svoje každodenné zvady o službách v dome...
Ešte mi zostáva nejaký čas, kým musím ísť do škôlky pre drobčiatka a tak sa vrhnem do niečoho kreatívnejšieho. Ono je to vážne ako droga. Keď sa vyskytne deň, že musím robiť všetko súvisiace s chodom podniku, tak aspoň večer si nájdem čas na niečo, čo občerství moju tvorivú dušu..

16:00 ... ak som stihla pobaliť balíčky, je to super. Ak nie, aj tak odchádzam do škôlky a vraciam sa domov so slečnami. Zvyčajne ale absolvujeme aj rýchly potravinový nákup, lebo čo vám budem hovoriť.... ak kúpim rohlíky, potrebujeme na jeden jediný deň 30ks a to im už nezostane na ďalší deň na desiatu nič. Takže denná dávka je 30ks rohlíkov a 1 chlieb. Na zdravú stravu sa mi zatiaľ nepodarilo presvedčiť väčšinu spolubývajúcich, ale ten deň určite raz príde :)

17:00 ... sme doma. Zvyčajne ešte musím poriešiť tie balíčky, aby stihli odísť včas. Ale na tejto činnosti väčšinou zapracuje manžel. A ja sa môžem realizovať... ako inak v kuchyni. Mne to už, popravde, až tak nedochádza, ale chystať jedlo každý deň pre 10 ľudí je celkom dosť husté. V tomto čase sa mi pomaly zbiehajú domov aj tí najstarší a tak je u nás celkom živo. Drobci chcú pomáhať v kuchyni. Veľkáči sa snažia zašiť čo najefektívnejšie. Tuším zistili, že keď mi zahlásia, že sa musia učiť, tak sú na chvíľu oslobodení od pomoci v domácnosti ;) Popri tom všetkom riešim domáce úlohy, známky, kamarátov, vzťahy... čo deň prinesie.

19:00 ... dostávame sa do momentu, keď by som si už aj rada sadla. Aspoň pri tej večeri sa posadím. Čím sú deti staršie, tým viac sa predĺžuje ich bdelý stav. Kde sú tie časy, keď som si vychutnávala ticho v dome, keď všetci pospali :) Toto mi už naozaj nehrozí. Práve naopak, občas odpadnem do postele skôr ako oni a zaspávam s tým, že ich stále ešte počujem švitoriť (v tom lepšom prípade len potichu švitoriť) vo svojich izbách.

21:00 ... prichádza ten čas, keď si sadnem k niečomu tvorivejšiemu, kde sa moje ruky nejako kreatívne vyžijú, i keď asi hlavne mozog. Baví ma skúšať všelijaké drobné novinky, ktoré väčšinou nesúvisia s tričkami ;) Po siedmich rokoch vyrábania tričiek sa mi to naozaj niekedy žiada. Niektoré večery strávim pri maliarskom stojane, inokedy maľujem kamene, alebo robím náušnice, prípadne háčkujem... len tak, pre radosť.

22:00 ... snažím sa odpratať do postele, aj keď sa mi to pravidelne nedarí v tomto čase. Keď už tam ležím, rozmýšľam, či má zmysel zobrať do ruky rozčítanú knihu... či to len nebude rýchlejšie uspávanie. A deň je za mnou.

Ako som to tu spísala, zistila som, že som sem dala ozaj pokojný deň, kedy sa nič nepokazilo, nič ma neprekvapilo, nikam som sa neponáhľala, nikoho som nikde nezabudla, nikto neochorel, nemusela som absolvovať rodičko (teda rodičká naraz v 4 triedach), nemusela som ísť na nákup topánok, nohavíc, či iných zvrškov, z ktorých už vyrástli, nenaháňala som dodávateľov, nestratili sa mi balíčky, nezabudla som vybaviť objednávku, ktorú som sľúbila, nebola som na stretnutí mládeže, v ktorej som vedúcou, nestretla som sa ani s jednou z dospievajúcich dievčat, s ktorými sa stretávam, aby som im pomohla prejsť náročným obdobím puberty, neriešila som do druhej v noci vnútro môjho syna, nebola som sa prechádzať v noci s dospievajúcou dcérou po uličkách v našom okolí a nepočúvala som, o čom rozmýšľa, nechystala som stretnutie žien v našom kostole, nevyrábala som darčeky na stretnutie, nerobila som pozvánky (och práve mi došlo, že práve to som dnes zabudla), nesadila som kvety v záhrade, neokopávala domácu zeleninku a nehnojila trávnik, nenakŕmila naše 2 mačky (a ich mačiatka), nečistila malé akvárko, a to nehovorím o praní a odkladaní oblečenia, o nakladaní a vykladaní umývačky (len si to zrátajte, počet ľudí x počet použitých riadov na hlavu), neupratala dom.... ale napísala som tento siahodlhý žurnál :)Je ešte veľa vecí, ktoré musím a chcem počas každého môjho dňa. Ale väčšinou je to už rutina a tak si ani na tie konkrétnosti neviem menovite spomenúť. Ale všetci, ktorí máte doma deti, určite viete, čo všetko k tomu patrí.

Tak teda vitajte v mojom svete :) Naozaj sa nenudím. Ak sa vám chce, určite ste u nás kedykoľvek vítaní :) a nakoniec vám prajem kreatívne dni, plné lásky a radosti s vašimi najmilšími ľuďmi v živote.

PS: pokúsila som sa zorganizovať celú rodinu, aby sme si konečne urobili po dlhšom čase spoločné fotky. Viete si predstaviť ako sa dá dosiahnúť, aby 8 detí bolo na spoločnej fotke tak, aby každý mal otvorené oči? Myslím, že toto fotenie sa podpíše na našej psychike na niekoľko ďalších rokov ;) Jediné v čo dúfam je, že keď si tieto fotky budeme pozerať o 20 rokov, dobre sa všetci na tom zabavíme.

Komentáre

PUREHOME skutočne obdivuhodné...tlieskam z celej sily ♥♥♥

2016-04-24 17:46:235x

R-line Skláňam sa a silno povzbudzujem !

2016-04-24 18:04:033x

kiwwi skvelé čítanie, je milým pohladením duše...obdivujem Vás, ako to bravúrne zvládate :)

2016-04-24 18:34:202x

Mydlaren Krásne.

2016-04-24 18:34:221x

danke ...nemám slov, a to sa mi nestáva často... gratulujem k úžasnej rodine a želám veľa síl naďalej !!! (a potichu idem prehodnotiť moje lamentovanie o nestíhaní)

2016-04-24 18:47:214x

bizuteriauni krásna rodinka!

2016-04-24 18:52:481x

ajk ♡ ♡ ♡

2016-04-24 18:57:261x

astra Krásne !! ďakujem ♥

2016-04-24 19:06:461x

T-Cute Nádherné svedectvo pre dnešnú dobu keď sa všetci vyhovárame aká je dnes ťažká doba, nič nestíhame, stále sme v strese, nemôžeme si dovoliť viac detí atď... tých výhovoriek máme vždy dosť :)... vďaka a držím prsty... ;)

2016-04-24 19:12:1515x

ADANA Kráásna rodinka, skvelý žurnálik!

2016-04-24 19:19:441x

SkusimTo super, veľký obdiv.....nádherná rodinka :D

2016-04-24 19:46:431x

MMdesign To je až neuveriteľné a obdivuhodné. Ale myslím, že musíte mať aj skvelého manžela, inak by sa to asi nedalo samej zvládať. Veľa, veľa síl a radostí prajem ;-)

2016-04-24 19:48:516x

misha_cards ...úžasné, obdivujem ! ... my máme len dve, ale stále mám pocit, že nič nestíham a všetko robím na poslednú chvíľu...

2016-04-24 19:50:481x

fanco Úplne super! Perfektné to zvládate. :-)

2016-04-24 19:57:351x

Art-inka Skvelé Imani - klobúk dolu ♡ Si skvelým vzorom pre všetkých , ktorí sa boja mať hoci iba 1 dieťa ...gratulujem a držím palce a želám zdravíčko celej rodinke ♡

2016-04-24 20:32:112x

zuzig Krásna rodinka tak pozitívna♥

2016-04-24 21:15:501x

OnlyOneOriginal

2016-04-24 21:36:191x

Katu-Hula Krásne, my máme tri deti a ide to, ale teba obdivujem.

2016-04-24 21:44:381x

Inush krásni ste !

2016-04-24 21:54:391x

taliaa pekná rodinka. To bude vnúčeniec.

2016-04-25 00:36:082x

mina289 ďakujem za super žurnálik, za krásnu energiu, ktorá z neho sála, a prajem Vám veľa šťastných chvíľ v kruhu svojich najbližších ♥

2016-04-25 07:52:252x

slnecnicka1 krásny žurnálik, krásna rodinka, :-)

2016-04-25 08:30:541x

Alex.LaskyKvet waaaaaaw, klobúk dole pred každodenným výkonom:) ale hlavne gratulujem k nádhernej rodinke:) veselý žurnálik k pondelkovému ránu, ďakujem za milé čítanie.

2016-04-25 08:47:41

janafrolova Prekrásne dietky,prajem celej rodinke len to dobré a najlepšie..

2016-04-25 09:19:261x

Alala nás bolo 12sť :)

2016-04-25 09:34:112x

ajk fíha, že 12! tiež sa skláňam!

2016-04-25 09:39:551x

erique Waw...a ja že mám toho veľa...:o), klopím oči...:o)

2016-04-25 09:44:221x

dobra.trefa Skvělý článek a nádherná rodinka, tleskám a přeju všechno nejlepší!

2016-04-25 09:57:071x

LujzaMarko Krásna rodinka,veľký obdiv.

2016-04-25 10:05:591x

uAnny :-) nádherná rodinka :-) moje babičky byly z 12 :-) :-) :-) to bylo veselo, vždy na to vzpomínala :-)

2016-04-25 10:13:532x

Rasinnova fakt neviem, na čo sa ja niekedy sťažujem.....

Ďakujem a želám celej rodinke všetko dobré!

2016-04-25 10:23:061x

Zzitka Vypadla mi slza, skláňam sa pred Vami a musím prehodnotiť svoj čas na čítanie Biblie a krásnej rodinke želám veľa lásky a zdravia...

2016-04-25 10:34:223x

hoblinka Veľký vzor pre nás všetkých ďakujem ste užasníííí........

2016-04-25 10:52:481x

Sandante obdivuhodné!!!

2016-04-25 10:58:021x

Clarah krásne čítanie a veľký obdiv s akou ľahkosťou to všetko zvládate :)

2016-04-25 11:01:351x

milBo

2016-04-25 11:18:251x

Ahavah super čalanok , ja mam len 4 deti , ale ano...- nikdy som nesuhalsila s vetou : male deti, male problemy - velke deti, velke problemy - v tedy som si povedala, ano ja s už na tie "velke" problemy teším, lebo som sa spoliehala, že vychovame roznumne deti s ktorými sa budeme vediet porozparávať a problemy spolu lahšie vyriešiť...(hlavne ked je v rodine živa viera v Krista a biblia, duchovný pokrm) - neviem ale prečo nieje v članku spomenutý Ocko detí, manžel - kde je ? - to je nenahraditelná pomoc v rodine...- Boh vás žehnaj, všetkych :)

2016-04-25 11:19:1012x

Sylvia.Gutierrez

2016-04-25 11:51:33

MariN.Art z článku je cítiť veľká pohoda a kľud... a ako všetko s prehľadom zvládaš:) máš krásnu rodinku, hlavne nech ste všetci zdraví, lebo len tak sa dá všetko zvládnuť♥

2016-04-25 11:55:041x

Simply Je to možno dnes už neskutočné.....ale ja so sestrou pochádzametiež , teda z deviatich detí :)

Neviem si predstaviť život bez nich a bez rodičov ... dáva mi to tak veľa :)

A ako vravím , keď sa chce tak sa dá všetko ...aj popri toľkých deťoch a povinnostiach ..záleží na tom ako sa k tomu postaví celá rodina :)

2016-04-25 11:59:322x

ModraPupava To je neskutočne zlaté :) Veľa lásky celej veľkej rodinke!

2016-04-25 11:59:341x

Monika.M waw úžasneee držím palce nech sa darí ..... :)

2016-04-25 12:03:272x

makva-ikve Neuveriteľné :) obdivuhodné..až som dýchať prestala..a niektoré ženy "nezvladaju" jedno dve deti :) krasne drzim palce

2016-04-25 12:18:211x

atelierik Nádherná rodinka, nádherný žurnál a vzácna osoba:) A čítanie, ktoré poteší a inšpiruje!

2016-04-25 12:35:402x

KacenkaPoliakova no tedy, krásne, blahoželám ku sile, trpezlivosti a láske, ktorú máš ty, a určite aj tvoje dietky......PS a kde je pán manžel? On Vás fotil?...určite sa teší domov každý deň...

2016-04-25 12:39:333x

Kittina Ooo mala som pocit,že som tam.krásny článok.

2016-04-25 12:43:411x

pollyanna ooo to je krásne :-) ďakujem za povzbudenie a veľa Božieho požehnania :-)

2016-04-25 12:44:231x

ramham Ďakujem za dobré čítanie :) Je to pre mňa veľké povzbudenie čo sa týka postoja k povinnostiam aj čo sa týka hlavne ranného čítania Biblie aj čo sa týka iných veci... :))) Ďakujem! Prajem veľa sily, múdrosti a radosti do života s rodinkou i v práci!

2016-04-25 13:25:392x

CoverStore Krasny zurnal, vdaka zan :)

2016-04-25 13:26:541x

Veronicka to je naozaj krásne, tak optimistické, obdivuhodné

2016-04-25 13:43:141x

Veronicka ps: a krásne deti, podobajú sa zväčša na maminu a úplne najviac a mi páči malá Noemi na predposlednej fotke, ktorá býva ráno tak štrašne unavená :D sme na tom rovnako :)

2016-04-25 13:45:341x

dzinus Úžasný žurnál, nádherná rodinka...veľký like...:)

2016-04-25 13:48:081x

imani Ďakujem vám všetkým za povzbudenie :) Som nadšená tým, ako to medzi nami ľuďmi funguje... Ja povzbudím vás a vy povzbudíte mňa :) Je to príjemné :)

2016-04-25 13:54:004x

imani Padli tu otázky na manžela... nuž keď sa mu raz bude chcieť niečo aj o sebe napísať, tak snáď napíše :) A manžel isto nie je len nenahraditeľnou pomocou v rodine... bez neho by to celé totiž vôbec nebolo a nešlo :D

A áno, tú poslednú foto robil on, takže tam je, len ho nevidno ;) Deti sa podobajú z polovice na mňa a z polovice na neho, aj to máme spravodlivo podelené :)

Okrem toho sme celý tento náš tričkový podnik rozbiehali spoločne, takže je účastný všetkých mojich kreatívnych pokusov, úspešných viac aj menej. Je nepostrádateľnou súčasťou administratívnej a organizačnej zložky fungovania. Keby som ho nemala, minimálne by som mala ... nazvime to "kratívny poriadok" vo všetkých dôležitých dokumentoch. A to ja som originál vyštudovala ekonómiu, ale tá tvorivá duša to valcuje :) a on je právnik, takže poriadok nadovšetko :D

2016-04-25 14:01:3121x

AmRiT Krásny žurnál, obdivujem Vás a prejem celej rodinke veľa zdravia a radosti zo života:)

2016-04-25 14:49:34

ivyn tiež gratulujem a obdivujem túto rodinku. A oceňujem pekne ilustrovaný žurnál :-) Ale popravde prikláňam sa k tým, čo si žiadali info o ocinovi rodiny: Mne sa minimálne žiada ako poslednú foto doložiť to isté, ale na fotke teda nebude mamina ale ocino. To by mi dalo ozaj bodku za žurnálom.

2016-04-25 15:10:334x

KacenkaPoliakova to je pravda

2016-04-25 15:30:101x

imani Pokúsim sa presvedčiť mojich 9 ľudí, aby zapózovali opäť... i keď sa celkom obávam, že nebudú veľmi nadšení ;) Prípadne niekedy nabudúce v žurnáli na pokračovnie pridám nejakú foto, kde je aj manžel :)

2016-04-25 16:25:273x

danculienka nádherné-povinne by to mali čítať maminy ktoré majú 1-2detičky a ktoré naozaj nestíhajú a pernamentne lamentujú(osobne poznám!!)..

2016-04-25 16:33:301x

Marytery Skláňam sa nad vaším materstvom a teší ma že vám Boh dá silu to zvládať a verím že vychováte také kreatívne deti ako ste vy. Milujem vašu tvorbu.

2016-04-25 16:46:292x

imani Ale zase si nemyslite, že ja všetko stíham... to naozaj nie :) A okrem toho, keď som mala prvé dieťa, tak boli dni, keď som do obeda ešte ani pyžamo nestihla vyzliecť. Keď boli deti 3, boli všetky maličké a to bolo asi to najťažšie obdobie, takže úplne rozumiem maminkám, ktoré sa cítia veľmi unavené a je im ťažko. Lebo to naozaj ťažké je.

2016-04-25 16:48:1915x

Tanja.L Obdivujem Vašu krásnu veľkú rodinku, klobúk dole! Prajem všetko dobré :)

2016-04-25 17:09:391x

Lucack ♥♥♥

2016-04-25 17:17:391x

animis Dakujem za krasne svedectvo viery, materstva, nech Vas dobrotivy Boh Otec zehna....vela inspiracii Ducha...

2016-04-25 17:19:283x

ReniJa Krásne čítanie, z tvojich riadkov ide pokora, vďačnosť za to čo máte a láska. Skladám ti poklonu za to, ako to zvládaš. Želám tebe aj tvojej rodinke veľa lásky a pevné zdravie :)

2016-04-25 18:02:531x

lenka2811 Naaaadherny žurnalik :) mas moj obdiv pretože zvládať vsetky tieto deti a chod domácnosti a este tvorit v pohode a klude toto dôkaze len rodina ktorá žije vierou :) vsetko dobre pozdravujem celu rodinku :))))

2016-04-25 18:06:122x

LivKreativ ♥ Krásna rodina! Vďaka za otvorenosť! ☺

2016-04-25 18:43:411x

zdenki :)

2016-04-25 19:12:13

jankaa.t toto sa mi páči, ako je to napísané, ako žijete... mám len polovičný počet detí, z toho 3študujú a bývajú na internátoch, priváte. Veru mám viac času, no menej pomoci. Napriek tomu sa teším z každého z nich.

Želám vám veľa, veľa radosti z detí a zo života.

Šírte tú radosť ďalej, určite to vo vašom okolí cítiť :)

2016-04-25 19:33:091x

Nyla wow, krásna rodinka, perfektný žurnálik a tie foto - klobúk dole:)

2016-04-25 20:00:411x

Katajana Absolútny obdiv. Čo sa to ja vlastne sťažujem? Ďakujem za motiváciu a všetko dobré prajem.

2016-04-25 20:19:381x

domivecicky Zlatý sú :-)

2016-04-25 20:29:521x

lenka.pauk :) wow

2016-04-25 20:44:151x

RRProvincialHome Pekne...

2016-04-25 20:45:421x

Gemmamarianna vďaka za povzbudenie, vlastne to s tými mojimi troma deťmi ani nie je také náročné...po tomto čítaní. obdivujem, prajem veľa síl aj naďalej... a veľmi pekná rodinka! :))

2016-04-25 21:14:481x

HelkaAndr parádní žurnál, ráda jsem si přečetla, obdivuhodné výkony každý den všechno stihnout, zařídit, vyřešit, vytvořit.... klobouk dolů :-), krásná rodinka a fotky :-)

2016-04-25 21:17:201x

Majkatv krasna rodinka

2016-04-25 21:54:371x

LeonaS Nádherná rodinka. Obdivujem a skláňam klobúk. Prajem všetko dobré. To varenie fakt nezávidím. Určite si žijete veselo. Pozdravujem všetkých členov veľmi milej rodinky.

2016-04-25 22:29:121x

betbet jééj, ďakujeme za možnosť nahliadnuť aj do Tvojej rodinky... žurnál je krásny, povzbudivý... nech sa darí i naďalej : )

2016-04-26 00:00:261x

Pcola Tak VEĽMI ťa obdivujem, až to nie je možné opísať slovami! Držím prsty! :)

2016-04-26 00:02:271x

evelin3004 .....velky obdiv, ste krasna rodinka :-)...

2016-04-26 00:10:401x

BluberyHome Krásny žurnál, asi najkrajší, ktorý som na Sashe čítala ;-) veľký obdiv celej rodinke, ranná studená sprcha pre nás s 1,2,či 3 deťmi a frflú,že sa to nedá zvládnuť :-) A deti sú neskutočne krásne a vidno, že aj šikovné. Ďakujem za článok,mám oveľa krajší deň ;-)

2016-04-26 07:20:132x

Adalei Ste úžasná, ÚŽASNÁ....slaný píling líc hneď na ráno mi dal toľko tepla do srdca.... odteraz už budem na Vás a to, čo som čítala myslieť zakaždým, keď pridáte na Sashe nejakú novinku. Želám Vám krásne tvorenie spolu s Vašou rodinkou.:)))))))))))))))))))))))))))))))))))

2016-04-26 07:46:322x

BUG.i Veľký rešpekt ! Skláňam sa ! úžasne krásna rodina s bežnými starosťami a radosťami. Tak to má byť :) Ďakujem za super čítanie !

2016-04-26 08:18:361x

Helena.Melisova

2016-04-26 08:21:121x

Sslava Krása :) opatrujte sa. :) PS: môj milovaný deduško bol tiež z 11tich detí. Raz mi rozprával, že keď na víkend pomáhal mamke s prípravou lokší, začínali ráno o 6tej- aby o 11tej mali hotových 600 lokší. :) :)

2016-04-26 08:30:233x

stanus ♡ nádherný žurnál plný lásky :-), vraví sa, že kde je veľa detí tam je veľa lásky - tak asi to platí ♡♡♡♡♡ máte môj obdiv celá rodinka

2016-04-26 08:49:071x

BimBam pred nejakym casom som inde citala pribeh vasej rodiny. a ked si teraz napisala o tvojom "obycajnom" dni, pripomenuli sa mi pri citani tie pocity, rovnake ako vtedy. plne pochopenia a realneho pohladu. moji susedia maju totiz sedem deti. v trojizbovom byte na najvyssom poschodi bratislavskeho panelaku. a tak, ked som s nimi kazdy den, ked podavam krupicu na veceru (lebo zasoby, ktore mali sa uz minuli), ked citim az do mojich dveri vonu napeceneho chleba vo chvili ako si idem pre radu k sitiu, ked pocujem rev zurivych bojov najmensich surodencov az na druhy koniec bytu, myslim na vsetkych, ktori sa takto rozhodli. a viem si realne predstavit, co to znamena takto zit. obdivujem, podporujem, ale aj sucitim, lebo to nie je ani nahodou jednoduche. a je mi jasne, ze tvoj opisany den je presne tym dnom, kedy nemusis riesit vsetky zalezitosti spominane na konci tvojho textu, a ktory si vychutnas od prveho otvorenia oci az po ich zavretie do spanku. zelam celej tvojej rodine tie najkrajsie a najlaskavejsie dni plne skutocnej Lasky, vdaka ktorej sme tu. a ktoru je zo vsetkeho, co doma robite, tak nadherne citit. maj krasny a pozehnany den, nikus ♥

2016-04-26 09:17:256x

imani Vaše komentáre ma milo potešili :) ste naozaj skvelými povzbudzovačmi :)

V podstate to všetci poznáme... život je niekedy o veľkých sebazapieraniach, niekedy o prebdených nociach, niekedy o bolesti, niekedy o slzách... ak sa naučíme vidieť dobré veci a nenecháme sa frustrovať tými, ktoré sa nám dlhšie nedaria, môže byť život aj o radosti, o potešení duše, o pokoji, o úspechoch, o láske.

No cez to všetko sa mi nedá nenapísať, že ja som naozaj vďačná Bohu za to, že toto všetko, čo mám, zvládam. Bez Neho by som to nedala. A verte mi, Boh nebol odjakživa pre mňa blízkym. Uverila som, keď som mala už 6 detí. Ale On zmenil celý môj svet. Naplnil môj život láskou, ktorú som dovtedy nepoznala (aj napriek tomu, že ma rodičia ľúbili, mala som manžela, ktorý ma ľúbil, mala som deti, ktoré som ja ľúbila a oni mňa). Život sa dá žiť, nie len prežívať :) A tak som rada, že sa o túto lásku môžem s vami podeliť, hoci len takto virtuálne. S niektorými z vás už aj osobne :)

2016-04-26 09:46:1921x

pedig Obdivuhodné. Hlboko sa skláňam. A inšpirujem sa. Máte moju úctu.

2016-04-26 09:58:501x

amynal Dakujem za uzasny clanok plny lasky! Nas bolo doma sest deti, takze presne viem, o com pisete:))))) ze je naozaj opisany ten kludnejsi den:)))) Obdivujem svojich rodicov a aj ked to bolo castokrat tazke, nikdy, naozaj nikdy by som nechcela zmenit ani sekundu v nasom uzasnom rodinnom zivote:) Dakujem este raz, Vas zurnalik ma neskutocne zahrial pri srdci! Zelam vsetko najlepsie a najkrajsie celej Vasej nadhernej rodinke!

2016-04-26 09:59:472x

alissa.steff ...skláňam sa .... :) perfektné.

2016-04-26 10:14:201x

MTdecor wau, tlieskam a stíska,konečnééééé, niekto nefňuká,ale opiše milujuci a"pokojný" život. Fakt mám dosť!!! modrených mamičiek ktoré sa nevedia pohnuť a zariadiť si deňs 1dieťatkom:-( a len frflu akeje to zložité.Mňa uputala ta 20 minutovka denneho pokrmu naraňajky -ja sa k bibliii neviem dostať a ty to bravúrne zvladaš aani privstať si nemusíš. Vďaka Bohu za taketo úžasne mamky ktoré musia mať úžasneho manžela a tí spolu vychovávajú úzasne deťuše. Boh Vás žehnaj....

2016-04-26 10:45:572x

Sladkydomov Jste silná žena,obdivuju Vás a přeji mnoho sil do dalšího života!

2016-04-26 12:02:22

karlaura Krásny žurnál, tiež Vás obdivujem , hoci ja mám "len" 4 dietky, ale niekedy mi pripadá, že čím viac detí, tým viac času sa dá nájsť a zariadiť sa tak, aby sa všetko stihlo :-) človek sa akosi naučí nájsť čas aj tam kde sa nedá a stihnúť aj nemožné :-) prajem všetko dobré vašej krásnej rodinke!

2016-04-26 14:55:111x

artbodka najlepší žurnál, aký som tu na sashe niekedy čítala :-))))

2016-04-26 15:45:52

TRNKAsvet ... posielam veľké objatie, prajem mnoho síl a zároveň ďakujem za tento žurnál :)))

2016-04-26 15:51:57

bynature Veeelmi povzbudive citanie, presne toto v mojich poslednych dnoch potrebujem....mam zatial len 3 kusy a dalsi na ceste

2016-04-26 16:26:001x

Kristinka Ozaj krásny a povzbudivý žurnál. Dosť bolo sťažovania sa, že nič nestíham. Mám tých detičiek podstatne menej. :) Držím Vám palce, aby ste všetko stíhali a hlavne s pokojom na duši a s Božím požehnaním. :)

2016-04-26 16:47:481x

norika21 Krásna rodinka :-)Super žurnálik

2016-04-26 21:24:26

Andaris Wau ,nádherne čitanie,prekrásna rodina a neuveritelna pohodicka ide z tohto citania,krásne dni a vela tvorivych napadov prajem -♥♥♥♥♥♥♥♥♥♥

2016-04-26 21:35:47

zuzug Úžasný journal, som šťastná, že si sa s nami podelila o tvoj deň a nádhernú veľkú rodinu. Mám len troch chlapcov a niekedy si pripadám totálne neschopná, ale ako vidím, všetko sa dá keď sa chce :) Držím palce, nech sa z vašej rodiny nikdy nevytratí tá nádherná láska, ktorá vás tak spája.

2016-04-26 22:28:28

NatureLove Dakujem za žurnálik!:-)

2016-04-27 06:27:28

IvanaStrompl Laskyplny pribeh....dakujem :)

2016-04-27 07:34:42

Ewwwelin ste krásna úžasná rodinka. Nech sa vám darí, nech ste spokojní a šťastní :-)

2016-04-27 08:43:40

okatejzralok Skvělý článek, jste krásná rodinka a Vy ji výborně zvládáte:)

2016-04-27 09:43:39

evaCreativo Toooooppp :) hodne zdaru a požehnania prajem :*****

2016-04-27 10:24:47

ammirante Veľmi sa mi páči aj formálna stránka tohto žurnálu, veľmi nápaditá, čítam, čítam a na tej istej fotke nenápadne pribúdajú postavičky:) Dobre vymyslené:):) Vďaka.

Raz sa mi stalo, že pre mňa vo veľmi podstatnej veci som potrebovala časovo nenáročnú radu od jednej známej a teraz som jej povedala, že ma sklamalo, že si na mňa nenašla čas. Vysvetlila mi, že má dve deti a nič nestíha a ja som dopadla ako tá, čo má času habadej a ani nevie, čo ju čaká, keď prídu deti, ale praje mi, aby som potom raz ja všetko stíhala. Potom som otvorila sashe a našla tento žurnál:):):), ale nepošlem jej ho, lebo by to vzala veľmi osobne...

2016-04-27 13:26:351x

ammirante Keby ľudia upustili od najčastejšej frázy tejto doby, "nič nestíham" a radšej používala "nestíham všetko, čo by som chcel, ale stihol som to a to":), určite by to malo lepší dopad na psychiku ľudí, som si istá.

Minule sme prichytili s mužom nášho 17-ročného suseda, ako nám rozprával, že nič nestíha. Rozumej má tri záľuby a štvrtú už nestíha. Frázu sa naučil od mamy a v jeho prípade je dosť komická:):)

2016-04-27 13:31:365x

handmadebysheley Wow, skvelý článok, zhltla som ho na djen šup :) Toľko krásnych ľudí na jednej fotke a taká šikovná žienka, vďaka ktorej všetko klape. Krása :) Vaše deti vo Vás majú skvelý vzor. Nech sa Vám darí ;)

2016-04-27 17:28:28

BrainyDay Dakujem za skvely clanok. Paci sa mi, ze okrem kazdodennych cinnosti pisete aj o tom, co vam vo fungovani pomaha a cim zacinate svoj den. Nech sa vam dari :-)

2016-04-27 18:06:19

kamART Váš žurnál pôsobí ako výborná relaxácia, prináša kľud, pohodu a dobrú náladu, držím palce do budúcnosti ...

2016-04-27 18:11:57

Janako super super super ako rodinka, tak aj práca, hlavne nech sa vám darí v živote a ste po celý život takí šťastní ako vidím na foto :) nádherná rodinka

2016-04-27 22:08:21

CuteArt Neuveritelneeee! Držim palce a zelam dobre zdravie celej rodinke!

2016-04-27 23:32:38

pjbijou aj slzy my vytiekli :-) kraaasne!

2016-04-28 07:53:42

russalocka úžasné, som bez slov :)

2016-04-28 08:42:12

katavar Dakujem za vaše svedectvo o rodine ja mám piatich synov aj keď nám už jeden zomrel,stále ho mám ;-) a práve očakávame ďalšie bábo prežívam ťažké obdobie,hlavne od okolia ale veľmi ste ma povzbudili.Verím ze Boh má najlepší plán :-) ešte raz Ďakujem

2016-04-28 10:11:515x

opicka2 nádherný článok :-) úžasná maminka s veľkou rodinkou :-) o tomto som snívam aj ja :-) požehnané dni prajem!

2016-04-28 16:19:23

Danaart Krásny článok.Tiež som túžila mať sedem detí(neviem prečo,ale som chcela sedem)no manžel mi po štvrtom moju túžbu zarazil.Ten posledný nám dal aj tak zabrať možno za tie ďalšie tri.Teraz sú už všetci dospelí,všetci majú svojich partnerov,dokonca už mám aj dve vnučky.Pred pár dňami som oslávila moju šestdesiatku zišli sme sa celá rodinka, to bola moja najkarajšia oslava,len som sa na tie moje deti pozerala a tešila sa s nich,lebo po dlhom čase sa nám podarilo aby sme sa zišli všetci.

2016-04-28 19:21:282x

Tajanna Krásny článok. Viem sa úplne vžiť do vášho denného režimu, mám síce "len" 6 detí, štyroch chlapcov a dve dievčatá, ale už sú trochu starší. Keďže sa všetci stravujú doma, tak je to väčšinou "po nás pohroma" . Párenie ponožiek si vyžaduje svätú trpezlivosť....však to poznáte. Takže držím palce a prajem veľa síl a Božieho požehnania.:-)

2016-04-28 20:06:12

johaninka Obdivujem...sama mam 4 deti (18,17,8,5) a neviem si život bez nich predstavit...ste nadherna rodinka nech vas stale Boh sprevadza :) Maťa

2016-04-28 21:56:361x

kuporska Krasna...Tak v tom som sa nasla :) ako keby ste pisala o mne len s tym rozdielom ze ja mam iba 3deti :) :)

2016-04-28 22:19:14

farbi Inak, mňa by veľmi zaujímal aj tvoj príbeh obrátenia... Ak by si ešte niekedy mala čas to napísať, veľmi rada si prečítam. A za toto svedectvo ďakujem, viem, ako to vyzerá v takej rodine, moja najstaršia sestra má 9 detí a jedno v nebi a druhá sestra 7 detí a jedno v nebi :)

2016-04-28 22:32:002x

Inci Skvelé!!! Teraz mi došlo, že ja mám LEN dvoch chlapcov :) a aj tak nestíham toľko činností :) Krásne deťúrence :)

2016-04-29 06:12:31

Terezkaaa Wau! :) klobuk dole, si inspirativna zena.. :) ..aj ja taka chcem byt! ;) vdaka za teba, tvoj zivot a tvoje svedectvo ze s Panom sa da vsetko zvladnut :) potesila a povzbudila si ma velmi tymto zurnalom :)

2016-04-29 08:45:27

Maliena máme doma len štyri deti, polovicu vašich, ale píšete mi z duše:) pozdravujem a prajem všetko dobré, najme Otcovu ochranu :)

2016-04-29 13:37:20

laco2504 ahoj imani,

teraz som sa prihlasil, dobre definujem tvoje meno?

Viaceri priatelia, vratane mna, zivime viacej deti. Absolutna vacsina Slovakov nie, kolegovia maju menej, ale o tom nechcem hovorit. Moj brat ma desat deti. Vsetci patrime ku generacii poctivych zivitelov, ktorych rodicia naucili pracovat a obetovat sa. Vsetky deti a mna aj brata aj sestry mali a maju moznost a priklady studovat, dosahovat vysledky, nespoliehat sa na inu pomoc. My sme vykonni a na vlastny ukor makame a pomahame, a tesi nas, ze nase deti sa uchytia, napr.najprv v zahranici par rokov a potom tu doma makaju v renomovanych firmach. Niektore chytrejsie, no tie menej chytre makaju na horsich flekoch, a nie su tiez na obtiaz. Vsetkych doma vitame.V tych spomenutych 90-tych bola fakt tazka doba rozkradacky aj likvidacie firiem a uzil som si dobu napriek mojeje kvalifikacii, poradili sme si, asi pomohol znacne aj Pan Boh.

Myslim, ze mas dost vela prace, ale robis ju s presvedcenim a si stastna.

Ja som mal mojich od 1985,1987,1988,1998, 2000. Uz sa staram a navstevujem prve malinke vnucky, je to radost, prajem kazdemu tento zazitok. Takze zostrucnim. Vela deti...viacej radosti.

2016-04-30 00:17:09

laco2504 Nepotreboval som v zivote nijake obratenie, mal som krestansku vychovu od 60-tych ako dieta, mnohokrat pod vplyvom ateistickej skolskej vychovy mi liezla rodinna vychova naboznych rodicov na nervy, napr. argument systemovych uciteliek povinne propagujucich ateizmus na zakladnych skolach bol argument, ze vraj preco v rodine inak vychovavate dieta a my v skole opacne, no ved v nom vyrabate schyzofreniu. uz ako dieta ma napadol opacny argument, a cital som par rokov od 1.roc.do 3.roc., do 5-6 roc.Rodinu a skolu, uz som vedel kritizovat aj rodicov za ich chyby v mojej vychove. Mama to parkrat aj povedala, ze sme deti vo vychovnych otazkach otrlejsie ako ona. jednoducho ako student som sa stal pasivny, aj ked nikdy nie ateista. Vzdy som nosil vsebe zarodok viery, aj ked isiel do uzadia. TO je asi rozdiel od tych absolutnych ateistov. Neviem ako k tomu doslo, ale raz mi strasne pomohol Boh zachranit zivot v poslednej beznadejnej chvili, v dobe hlbokeho ateizmu, ked som prosil o prihohor Pannu Mariu, vtedy sa to stalo a prisiel obrat. Davno.

2016-04-30 00:49:31

laco2504 chlapec prezil, od toho momentu sa posledne stadium zlepsovalo az do vysliecenia, je absolutne zdravy a v pohode. tu pomoc som priamo pocitil, pamatam aj moment v sanitke na dialnicnom moste z Prahy. Vtedy to este slo aj sanitkou. Samozrejme nie som idiot, kamos na Motole a rovesnik mi presne vzdy vravel, aka je diagnoza a prognoza, a ze oni maju na tom zasadny podiel je nepopieratelne. Ja ale tvrdim o istej transcendentalnej akcii, ktoru som intenzivne vyevokoval, a zazil som zlom. pan docent sa k tomu nevyjadril, ale aj ked ako Čech pochybujuci ateisticky, nepohrdol tym priamo, ale spravne prizvukoval, ze hlavne tamto je ich medicinska praca. Asi to bol tandem.

2016-04-30 00:58:59

laco2504 rovesnik vtedy docent a dnes slovutny profesor Eckschlager na Motole, dnes na klinike na Bulovce kde zomrel Dubcek, liecil mojho syna v poslednom stadiu raka, a aj definitivne zachranil, osobne myslim na toto vyrocie, postihol ako plod v lone matky radioaktivne Cezium, moj nazor po vybuchu Černobylu, ked nasa vlada nevarovala matky nechodit von na prechadzky.

. Boli sme spolu na vojencine, tolko na vysvetlenie

2016-04-30 01:07:42

laco2504 A preto dakujem vede, profesorovi Hyjankovi za skuru reakciu a diagnozu na Karlovom namesti pred 28 rokmi, profesorovi Koupeckemu za uspesnu operaciu na Motole, docentovi a dnes profesorovi Eckschlagerovi, za ich opateru a vedecku pomoc, a Panne Marii za jej pomoc a prihovor v tomto tandeme, ktory je diskuabilny ale pre mna absolutne zjavny, odvtedy spred ľá rokov, ked som ju intenzivne prosil o pomoc a vypocula ma.

2016-04-30 02:05:51

laco2504 dale mi echo ako mozem opravit chyby v prispevkoch

2016-04-30 02:11:00

Branis Blahozelam k velkej rodine, poznam to ale mame s manzelkou len 6 deti ale aj tak mi neda nezaregovat na (ne)spominaneho manzela. Nielen na prvy pohlad ste superzena, ale kde vo vasom beznom dni je Vas manzel? Len o 16:00 sa tam objavi aby pobalil tricka. Ak je to pravda potom nemate pre seba ziadny cas a takto sa mozete dostat do krizy a manzelstvo sa Vam moze lahko rozpadnut. Samozrejme, ze tomu neverim a preto Vas prosim napiste este jeden clanok o svojom manzelstve, ako spolu zvladate zivot s 8 detmi a vlastnym biznisom.

2016-04-30 10:21:091x

Branis Blahozelam k velkej rodine, poznam to ale mame s manzelkou len 6 deti ale aj tak mi neda nezaregovat na (ne)spominaneho manzela. Nielen na prvy pohlad ste superzena, ale kde vo vasom beznom dni je Vas manzel? Len o 16:00 sa tam objavi aby pobalil tricka. Ak je to pravda potom nemate pre seba ziadny cas a takto sa mozete dostat do krizy a manzelstvo sa Vam moze lahko rozpadnut. Samozrejme, ze tomu neverim a preto Vas prosim napiste este jeden clanok o svojom manzelstve, ako spolu zvladate zivot s 8 detmi a vlastnym biznisom.

2016-04-30 10:21:12

zdenkavesela klobuk dole. Ja mam 3 deti , 9r, 5r a 2,5r. A mam co robit. Nastastie chodim do prace po veceroch a cez vikend, takze som pre deti doma na ulohy a aj tak len ako mama. Nepozname luxus odlozit si deti ku babickam ti tetam, kedze zijeme v zahranici. O to viac sa tesime na navstevu Sr kazde leto. A prave deti ma doviedli k tvoreniu s detmi a pre deti. A tak som z vlasatnej iniciativy zacala viest tvorivu sekciu v materskej skupine {rozhybat rodicov je narocnejsie, radsej sedia a popijaju kavicku} a niekolkokrat do roka robit tvorive dielne s detmi v meistnej kniznici. A potom je to cez den ako u vas skole. Neni volna minuta zatial, az ked vecer deti zahlahnu, tak chytim sijaci stroj, hacik alebo kde co.....milujem svoj svet tvorenia. Su male, je to narocne ale nemenila by som. Opatrujte sa .

2016-04-30 23:15:011x

FijA obdivujem a fandím:)

2016-05-01 13:31:42

GuliSue Úžasný žurnál. Prajem veľa Božieho pozehnania. :-)

2016-05-01 16:46:48

vamilka Ste krásna rodinka úžasne to zvládate ste taký zladený klobúk dole pred Vami :-) držím palce pri výchove a zvládaní všetkých tých povinností. Ja mám len jedno dieťa, ale je také výrečné a niekedy je otázok nekonečno ako keby som mala 4 deti, ale nedala by som ju za nič na svete materstvo je nádherné :-)

2016-05-04 10:10:28

Almava dakujem za krasny članok...ja mam 5deti+jedno v nebi ,momentalne som sa rozhodla odlozit na rok hačik s ihlicami a s rodinkou sluzit Bohu ,necely rok pracujem s manzelom zdarma v klaštore vo Francuzsku,je to velmi obohacujuce pre nas a zatuzila som posledne tyzdne po dalsom dietati ,tak som si hovorila,ze som sa asi zblaznila,ze "nas ludia asi ukamenuju ":),ked sa vratime na Slovensko,takze potešili ma aj komentare,ze nie všetci to odsudzuju,velka vdaka .

2016-05-09 15:23:40

Alenka.Maxova Fuuha, krasne :) ale tiez mi napadlo, ze ani slovko o manzelovi. Teda, ak som pozorne citala :) Ale asi mate na to nejaky dovod :) Velmi sa mi pacili slova knaza na mojej predmanzelskej nauke - ano, je dolezite vychovavat deti, je dolezite viest domacnost, starat sa o vsetkych, riesit svoje zaluby a konicky. Ale najdolezitejsie je pestovat vztah s partnerom. Lebo deti raz odidu a ostanete sami dvaja :) Neviem preco to tu pisem, akosi sa mi to ziada :) Tak vam prajem, nech mate popri citani Biblie, vareni, vyrabani veci, starostlivosti o deti a domacnost, silu na zveladovanie vztahu s muzom, s ktorym mate tieto krasne dietky :)

2016-05-17 22:13:59

Paris uf... tak toto by som teda ani za nic nechcela, ale chapem, ze niekto moze byt takto stastny. jedine co mi udrelo do oci je 7.30 a vyspavanie? :D:D:D ja v dnoch ked nie som v praci spim tak do 10-11.00 a nepovazujem to za "vyspavanie". takym pojmom by som opisala ludi, co ostanu v posteli do 16.00 :D

2016-05-21 16:35:35

Murina Krásna rodinka:))); ja mám "len" štyri deti ( chlapcov) a obdivujem žienky, čo majú 5 a viac detí a všetko okolo stíhajú, hlavne sa im venovať, lebo je veľmi doležité tráviť s deťmi čas aj samostatne a samozrejme manžela, ktorý je veľkou pomocou pri výchove, čo ja mám:)) Takže klobúk dole, veľa tvorivých síl a nech sa Vám vo všetkom darí....

2016-06-03 14:27:25

SEVERANKA Príjemné čítanie, krásna rodinka a obdivuhodný život.

Držím palce, nech sa Vám darí :)

2016-10-18 08:43:23

svirec Veľmi povzbudzujúce. Ďakujem. Stále a stále môžem vidieť v životoch ľudí, že keď je upriamený zrak na Krista, tak on nesie bremená/našich každodenných starostí, ktoré sú súčasťou tohto sveta/ a živý lásku v nás a my v nej môžeme ako rodina stáť, tak život má iný rozmer.

Sláva Mu a nech je Jeho priazeň nad Vami a Vašou rodinou. Nech ste požehnaná kreativitou a radosťou, ktorá je tiež Jeho darom v nás :))

2016-12-02 12:30:58

ButterflyHandMade mega článok! Máte môj úprimný obdiv, je úžasné ako to všetko zvládate. škoda, že na fotke nie je i manžel, možno nabudúce ;) Podľa fotky a štastných tvári usudzujem, že máte dobré dietky, ktoré dúfam doma aj pomahajú čo sa dá takej usilovnej a starostlivej mamine :)))

2017-04-13 20:28:481x

ODMARUSKY Krásny článok. Krásny prístup k životu. Držím palce aby sa vám podarilo z vašich detí vychovať samých dobrých ľudí. Pri vašom prístupe k životu a k Bohu to určite dokážete.

2019-07-19 18:38:27

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
imani
imani
2298 predaných ks, 754 hodnotení

IMANI je OBLEČENIE, ktoré v sebe ukrýva posolstvo. Niečo, čo POHLADÍ DUŠU. Niečo, čo je o Tebe a pre Teba. Každý kúsok prejde niekoľkokrát mojimi rukami, kým sa dostane k Tebe.

Chcela by som, aby si sa v mojich veciach cítila INAK. Tak dobre.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »