Domov » Žurnál+ » Autor: Kristína Bobušová

Žurnál+

Pohodlná jeseň zabalená v bambuse

Kristína B. » Tvorba / 2016-10-17 13:06:30 /  8 komentárov / 71 lajkov

Už dlho som snívala o vlastnej kolekcii oblečenia. Nechcela som len robiť potlač na viac alebo menej dostupné tričká od veľkých výrobcov textilu, pri ktorých ani netuším ako a kde boli vyrobené. Dlho som s tým otáľala, lebo veď oblečenia je na trhu množstvo a nechcelo sa mi pridávať do tohto mora textilu ďalšie kúsky. Ale nakoniec mi to nedalo. Začala som hľadať kvalitné materiály, šikovných krajčírov, začala som vymýšľať strihy a nové motívy. Trvalo to niekoľko mesiacov. Prvá kolekcia je však už na svete.

Pozývam vás nahliadnuť do môjho sveta, i keď v novej kolekcii to na prvý pohľad vyzerá na svet sivo-biely, v skutočnosti je to svet plný farieb, nálad, radosti, dúfania, snenia...

 

Materiál - kvalita je priorita
Rozhodla som sa použiť niečo iné ako bavlnu. V tejto prvej kolekcii som stavila na bambus. Keď som držala v rukách prvé vzorky bambusového úpletu, zamilovala som sa do neho na prvý dotyk. Je takmer neuveriteľne hebký, jemný a nežný. Nádherne padavý a poddajný. Vedela som, že tričká, tuniky aj šaty z tohto materiálu budú priam luxusné. A presne tak to aj je. Keď už boli ušité prvé vzorky a dala som ich vyskúšať niekoľkým žená, ich prekvapenie z tohto materiálu bolo úprimné, nechcelo sa im toho trička už vzdať.


 

Strihy - niet nad pohodlnosť
Táto časť bola celkom zábavná, lebo každému sa páči niečo iné :) a tak vyhovieť všetkým sa nedá. Vedela som, že chcem oversized strihy. Niečo voľné, vzdušné, príjemné a pohodlné. Po prvých pokusoch a vzorkách nasledovalo testovanie tričiek a následné dolaďovanie a úpravy strihov. Až kým som nebola úplne spokojná s tým ako sedia. A že teraz sedia ako uliate, z toho sa nesmierne teším. 

Motívy - zmysluplná móda
Použila som niektoré z mojich starších motívov, ale aj niekoľko nových. Niektoré sú romanticko-kvetinkové, iné s nádychom folklóru a niektoré len jednoducho textové. Všetky majú niečo spoločné. Presne tak, ako väčšina mojich motívov na tričkách.


V tomto uponáhľanom svete plnom ťažkých a ešte ťažších správ chcem priniesť niečo iné. Možno len zastavenie a zamyslenie sa nad životom, nad tým, prečo tu sme a aký zmysel má náš život. Chcem hovoriť o láske, skutočnej a pravej, nie len o emóciach ale o podstate lásky, ktorá je aj pravdivá. Chcem hovoriť o nádeji, o budúcnosti, o viere. O tom, čo zmenilo môj život a obrátilo ho úplne naruby. Možno aj vás niečo z toho zaujme a možno vás to len privedie na iné myšlienky o svojom živote. Je to na vás :)

 

Fotenie - zábavná bodka
Tentokrát sa fotenie odohrávalo inak ako naposledy. Možno o tom, ako som si vytvorila vlastný foto-ateliér a prečo sa tak stalo, napíšem podrobnejšie inokedy. Fotenie bolo perfektným relaxom pre mňa aj moje modelky. Spolu sme si to fakt užili a zistili sme, že to vôbec nemusí byť stresujúca záležitosť, práve naopak. Výsledky môžete vidieť v galérii, na niektorých fotkách je naozaj vidno nefalšovaný úsmev a radosť z toho, čo spolu robíme :)A hotovo...

Poďte si vyskúšať niečo z mojej tvorby a možno zažiť aspoň kúsok mojej radosti, ktorú som mala, keď som to celé tvorila a vyrábala.

Komentáre

dzinus Krásne vecičky, silno držím palce, nech si nájdu miesto v šatníkoch...:)

2016-10-17 14:02:43

PohladnicePreRadost pripájam sa, vecičky sú prekrásne, elegantné, ženské a pritom dýchajú veľkou pohodou, relaxom ... takým "príjemnom" .... :) držím palčeky, nech sa darí ....

2016-10-17 14:56:51

Sujar Krásne trička,presne takéto strihy, aj farby sa mi najviac páčia:)

2016-10-17 16:59:37

tato krásne farbičky aj motívy :) hoci to vyzerá pohodlne, ženy sa v tomto oblečení musia aj tak cítiť ako také éterické víly (ktoré akurát odpočívajú od vílovských povinností :)) tlieskame!

2016-10-17 17:48:54

NOVELINKOVA.KVETKA všetko je to veľká paráda, strih, materiál, potlač....veľmi sa mi to páči a samozrejme držím palčeky, aby si každý model našiel tú " svoju vílu "!

2016-10-17 19:49:19

_innacreo_ joj, fajnotina veľká toto musí byť :)

2016-10-18 07:37:17

zubajda Super Imani, krasne, ciste, svieze :) A "Možno len zastavenie a zamyslenie sa nad životom, nad tým, prečo tu sme a aký zmysel má náš život." veru, s tym uplne suhlasim a som rada, ze si to spomenula....ved ty vies :)

2016-10-19 15:53:57

charis krásne vecičky sú to, ešte by som sa prihovorila aj za nejaké kúsky pre milovníkov farieb :-)

2016-10-20 09:00:36

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
imani
imani
2275 predaných ks, 754 hodnotení

IMANI je OBLEČENIE, ktoré v sebe ukrýva posolstvo. Niečo, čo POHLADÍ DUŠU. Niečo, čo je o Tebe a pre Teba. Každý kúsok prejde niekoľkokrát mojimi rukami, kým sa dostane k Tebe.

Chcela by som, aby si sa v mojich veciach cítila INAK. Tak dobre.

* OBLEČENIE v mojej ponuke je SKLADOM. Na zákazku NEVYRÁBAM.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Dámska tunika sivo-biela BAMBUS 05 biela potlač BIGGER FAITH - 7259841_Dámska tunika sivo-biela BAMBUS 05 biela potlač BIGGER FAITH by imani
 2 komentárov
 Páči sa 95 ľudom
48,- €
 - Dámske tričko biele BAMBUS 04 zlatá potlač VTÁKY - 7873748_Dámske tričko biele BAMBUS 04 zlatá potlač VTÁKY by imani
 3 komentárov
 Páči sa 131 ľudom
38,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »