Domov » Žurnál+ » Autor: Nika Macinská

Žurnál+

Minimalizmus v šatníku

Nika M. » Tvorba / 2018-04-27 13:00:01 /  3 komentáre / 69 lajkov / 1636x zobrazený

Minimalizmus v šatníku neznamená iba minimalistický štýl odevov. Je to oveľa viac :)

Teda menej je viac... ale veď chápete, ako to myslím :)

Tento týždeň je špeciálny práve tým, že si pripomíname smutnú udalosť, keď sa pred 5 rokmi zrútila Rana Plaza v Bangladéši. Pri tejto tragédii prišlo o život 1138 ľudí a 2500 ľudí bolo zranených. Od toho momentu sa ľudia na celom svete začali zamýšľať nad zmyslom celého textilného priemyslu a nad podmienkami, v akých ľudia pracujú, aby sme si mohli hoci aj každý deň kúpiť módny kúsok podľa najnovších trendov (ktoré sa striedajú závratnou rýchlosťou) a najlepšie za čo najmenej peňazí. Neviem ako vám, ale mne to celé znie dosť nechutne a desivo.

 

 

Často som rozmýšľala o tom, či svojou produkciou neprispievam k tomuto šialenému cyklu. Veď "handier" je tu tak strašne veľa. Veď len na Slovensku sa vraj každých 10 minút vyhodí 460 kg oblečenia! Chápete? 460 kg každých 10 minút :(

A potom som si povedala, že práve tým, čo robím a ako to robím, môžem ukázať aj ľuďom v mojom bezprostrednom okolí, že nie je nevyhnutné mať za každú cenu najnovší kúsok za najnižšiu cenu z nejakého reťazca. Môžem robiť osvetu a hovoriť o tom, že takto svet nemôže fungovať. Že všetci zúčastnení v celom procese výroby potrebujú z niečoho žiť. A keď sa jeden kúsok predá za 5 €, koľko z toho môže mať ten, kto ho ušije? A ten, kto ho nastrihá? A ten, kto ho poskladá a zabalí?...

 

 

Možno naše, na Slovensku ušité oblečenie, v malých množstvách a obmedzených kolekciách, je oveľa drahšie. Ale aj to je iba zdanie. Krajčírky, ktorým zaplatím za ušitie mojich vecí, potrebujú priniesť do rodinného rozpočtu peniaze. Lebo je to tak. Ja tiež potrebujem príjem, aby som prispela do rodiného rozpočtu. Pracujem každý deň, 8-10 hodín denne. A snažím sa priniesť kvalitu, ktorá vydrží roky. Vyberám materiál vyrobený v EU tak, aby sa po pár vypratiach nevyťahal a nemenil tvar. Dbám na kvalitu strihov a šitia, aby sa oblečenie dalo dlho nosiť bez problémov. A zvlášť mi záleží na tom, aby moje kúsky neboli len o momentálnych trendoch, ale aby boli nadčasové a univerzálne a tak sa dali nosiť dnes, ale rovnako aj o rok, dva... alebo päť. Snažím sa o to, aby sa moje oblečenie dalo kombinovať a tiež aby sa dalo nosiť ako "solitér", kúsok, ktorý vynikne a pritiahne pozornosť, ak o ňu stojíte.

 

 

Práve preto som doplnila minimalistickú kolekciu práve v tomto čase o zopár nových modelov. Minimalizmus v šatníku je viac ako minimalizmus na tričku :)

 

 

 

 

 

 

Komentáre

zahradnikovai pekné kúsky :):):)

2018-04-27 15:36:13

jarkamade keď má človek pár skvelých kúskov, ani nepotrebuje preplnené skrine, lebo ich s radosťou nosí stále dokola :)

2018-04-28 09:12:23

MART-ANKA krásne, jednoduché a praktické. SUPER

2018-04-28 12:37:57

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
imani
imani
2066 predaných ks, 709 hodnotení

Svoj život môžem viac ako len prežívať. Môžem sa radovať, byť pokojná a vidieť krásu, ktorá ma obklopuje z každej strany.

Pre mňa je to Boh, ktorý mi toto všetko dáva a umožňuje.

Pozývam ťa zažiť niečo viac v tomto uponáhľanom svete.

Mojim cieľom je robiť módu s posolstvom. Ak máte záujem o nejakú špeciálnu kombináciu mojich motívov a produktov, napíšte mi a pokúsime sa spolu niečo vhodné vymyslieť.

* Oblečenie, ktoré je označené SKLADOM, posielam do 3-5 dní od prijatia platby.
* Oblečenie, ktoré je vyrábané na zákazku, bude dodané do 2-3 týždňov od prijatia platby.
* Ostatné produkty - hrnčeky, tašky, vaky a vankúše - ak nie sú skladom, odosielam do cca 10 dní od prijatia platby.

Pre špeciálne urýchlenie dodania mi napíšte správu.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Dámske tričko M08 IO12 - 9456161_Dámske tričko M08 IO12 by imani
 Páči sa 81 ľudom
49,- €
 - Dámske tričko M08 IO13 - 9456645_Dámske tričko M08 IO13 by imani
 1 komentárov
 Páči sa 94 ľudom
49,- €
 - Dámske tričko M02 IO14 - 9463372_Dámske tričko M02 IO14 by imani
 Páči sa 62 ľudom
29,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »