Domov » Žurnál+ » Autor: Monika Zavadinková

Žurnál+

Prečo som sa rozhodla moje šatky obšívať ručne

Monika Z. » Tvorba / 2019-02-12 08:58:49 /  2 komentáre / 10 lajkov

Keď som začínala s maľovaním na hodváb, sama som nevedela, čo to vlastne ten hodváb je, ako sa vyrába a už vôbec nie to, že sú aj rôzne druhy hodvábu. Až postupne som zistila, že zozačiatku som maľovala na už hotové šatky veľmi tenkého druhu hodvábu pongé 5,

Je to najbežnejší hodváb, ktorý je utkaný nitku cez nitku ako plátno. Síce som sa nemusela namáhať ešte aj s obšívaním okrajov, ale s výsledkom som nebola celkom spokojná. Kontúra na okrajoch neprechádzala cez zašitý okraj a ani farba poriadne nefarbila ruličku ktorá vznikla.

A to som používala len ľahký druh hodvábu pongé 5. Neskôr som sa rozhodla, že by bolo krásne začať maľovať aj na iný hodváb, pretože som videla výsledky amerických, indických, francúzskych či poľských maliarok na hodváb, ktoré pongé 5 už takmer vôbec nepoužívali.

Objednala som si teda hovábnu metráž a videla som, že je to celkom iné. Hodváby ako twill, crepe satin, crepe dechine alebo habotai sa rozlišujú podľa toho ako sú tkané. Na každý druh treba tkáčsky stav nastaviť inak a vznikne iný výsledok. Avšak keď som videla pred sebou metre hodvábu vyvstala u mňa otázka ako ich premením na šatku.

A tak som začala študovať. Zistila som to, že kvalitné hodvábne šatky, ktoré majú najvyššiu hodnotu sú obšité ručne špeciálnym stehom do tzv. ruličky. Mnohokrát sa ma pýtali moji známi a rodina či sa to nedá obšiť na stroji, lebo je to veľmi veľa práce. Ja som však odvetila to, o čom som z hĺbky duše presvedčená.

"Bolo by hriechom hodváb obšívať na stroji. Nikdy nebude mať rolovaný okraj, ktorý je tam aj preto, aby šatka vyzerala nadýchane a výnimočne."

Snažím sa na svoju tvorbu používať tie najkvalitnejšie materiály a tie najkvalitnejšie postupy a robím to tak dobre, ako momentálne viem. Verím, že vďaka každej jednej novej maľbe som ďalej ako pri tej predchádzajúcej.

A obšívať svoje šatky budem ručne stále, prosto preto, lebo to považujem za správne a férové k mojim zákazníkom, ktorí možno predtým o tom, že to treba nevedeli, ale aj takýmto spôsobom im môžem ukázať kvalitu, vďaka ktorej sa budú ku mne vracať. 

Komentáre

norika21 nádhernéééé.A toľko mravenčej práce.

2019-02-12 10:37:33

heder Úprimný obdiv...Tiež som dávnejšie skúšala obšívať hodváb, z časových dôvodov som to vzdala, ale výsledok stojí za to...Tenký hodváb, používam už len sporadicky...Hustejšie (a drahšie) tkaniny sú o niečom inom, iná technika, postup a výsledok, pre zákazníkov je to často prekvapenie, keď im dám na porovnanie tieto dva druhy hodvábu, ale následne pochopia a akceptujú aj cenu...Prajem všetko dobré...

2019-02-17 06:46:58

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
hodvabmonika
hodvabmonika
2 predané ks, 2 hodnotenia

Poslanie značky Hodváb Monika je dať ženám pocit výnimočnosti vďaka tomu, že si môžu skrášliť deň nositeľným umením. Ponúkam pridanú hodnotu, každý môj kúsok je jedinečný a neopakovateľný. Neustále experimentujem s novými technológiami maľby.

Pri veciach vytvorených na objednávku zohľadňujem každé vaše prianie. Samozrejmosťou sú fotografie z procesu tvorby len pre vás.
Výnimočné doplnky pre výnimočné ženy.


Pôvodné meno monicka

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Štvorcová hodvábna šatka - Jemnosť pierok - 10304809_Štvorcová hodvábna šatka - Jemnosť pierok by hodvabmonika
 2 komentárov
 Páči sa 31 ľudom
57,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »