Domov » Žurnál+ » Autor: Kristína Čepčeková

Žurnál+

Extrémne Realistický Mikulášsky Balíček

Kristína Č. » Fotopostupy a Návody / 2013-12-02 18:52:50 /  24 komentárov / 47 lajkov / 490x zobrazený

Ahojte!


Pripravila som si pre Vás jednoduchý postup na výrobu Mikulášskeho balenia. Nie je to postup na výrobu čižmičky alebo podobnej očakávanej veci. POZOR!!! Tu ide o veľmi realistické zobrazenie balíčka poslaného až zo Severného pólu (či inakadiaľ?to je tajné). Aj mne ako malej dávali sladkosti do mojich čižiem a neuveriteľne som sa tešila. Ale keby si predstavím, že obdržím reálny balík s poštovými známkami, pečiatkou z pošty a mojou adresou, no neviem neviem, či by som ešte teraz neverila na Mikuláša :D Ale toto balenie je samozrejme vhodné aj pre dospelých, ktorí vedia oceniť balenie a nie len jeho obsah ;).

Budeme potrebovať:

 • Baliaci papier (ja som použila obyčajný biely, viac sa to podobá “poštovému baleniu”)
 • Šnúrka, bakers twine alebo tenká stužka
 • Pečiatky + pečiatkovacia poduška
 • Staré známky (najlepšie tie, z ktorých si robil zbierku Váš brat :D)
 • Vyrezávačky (rohovú a vločkovú)
 • Washi pásky
 • Ozdoby (napr. rolnička)
 • Starý baliaci papier s vianočnou tematikou alebo obrázok animovaného Mikuláša (nechceme ukázať našu pravú tvár :D)
 • Kúsok tvrdšieho papiera, ktorý bude slúžiť ako CHRISTMAS WISH LIST
 • Klasickú výbavu na tvorenie: nožnice, skalpel, obojstranná lepiaca páska, šijací stroj, orezávacia podložka
 • Darčeky a sladkosti (alebo uhlie a cibuľu - nechám na Vás :D)

 


V prvom rade si odstrihneme taký kus baliaceho papiera, aby sa nám do obálky, ktorú z neho vytvoríme, všetko zmestilo. Budeme robiť jednovrstvovú obálku.

Keď kus baliaceho papiera máme odstrihnutý, prehneme si ho tak, aby mal vnútorný priestor a kúsok na uzatvorenie obálky.

Potom časť, ktorá ma byť vnútorná, obšijeme na bočných stranách. Uzatváraciu časť na rohoch vyrežeme vyrezávačkou (moja má vločku).

 

Základ obálky je hotový, teraz ideme na ozdobovanie. Nájdeme niekde v dome stare známky (možno si ich odkladáte Vy alebo niekto z rodiny a nevšimne si, keď mu z nich ukradnete :P) a obojstrannou lepiacou páskou ich nalepíme do pravého horného rohu obálky. Keďže obálka precestovala veľkú čas sveta, treba ich tam dať viac :P Nalepené známky ešte treba opečiatkovať.

 

Ďalej si urobíme alebo nájdeme medzi zakúpenými vecami ozdobný papier s rámikom, kde napíšete meno a adresu obdarovaného. Podložte ju kúskami otrhaného baliaceho papiera a papierovým obrúskom a zošijte spolu. Nalepte na obálku a urobte si ešte z kúskov washi pások vlajočky a nalepte vedľa rámika.


Teraz ideme urobiť “návratku”, na ktorú obdarovaný napíše svoje vianočné želania a dá ju na nejaké miesto, kde sa “Ježiško” zdržiava a vezme si návratku, aby mohol želania splniť. Na to stačí kúsok tvrdšieho papiera, ktorý ozdobíte rohovou vyrezávačkou. Na prednú stranu prilepíme obrazok Mikuláša (napr. Z baliaceho papiera) a naň prilepíme pásiky papierov vystrihnutých na vlajočky, na ktoré sme prišili písmenka X-MAS WISHES, aby vedel, čo tam má obdarovaný napísať. Návratku uzatvoríme kúskom washi pásky, s ktorou to bez problémov otvorí a znova zlepí.


Keď už máme všetko hotové, vložíme darček (ja som vybrala Vianočnú knižku, ktorá slúži celý december na zapisovanie si zážitkov, receptov, lepení fotografií a podobne), sladkosti (podľa chuti obdarovaného, ale nemôžme zabudnúť aj na ovocie a čajík na zahriatie v tomto chladnom počasí) a návratku.


Potom si vyberieme šnúrku, akou chceme balíček zabaliť. Ja som mala pripravené trojfarebné motúziky bakers twine, ale nakoniec som zostala pri obyčajnej bielej, aby to nebolo príliš farebné (také veci sa mne osobne nepáčia) a nedoladené. Šnúrku sme uviazali na mašličku, pripevnili sme na ňu rolničku a vyrezali sme niekoľko vločiek, ktoré sme polepili na celú obálku – cestou predsa husto snežilo :P


Verím, že Vás môj návod inšpiroval a článok aj troška pobavil, prajem Vám krásne predprípravy na Mikuláša ;) Kristína

P.S.: Viac inšpirácii nájdete na : www.scrapper.sk (stránka tu už bola odprezentovaná so súhlasom SAShE, len na ňu chcem upozorniť, pretože na nej pribúdajú články a návody - ako napr. tento odo mňa) ;)

Komentáre

maru perfektné,páči sa mi :))

2013-12-02 19:07:441x

patchmaga Krásne a super nápad, nechám sa inšpirovať a možno to aj hodím večer do poštovej schránky :)) jes!!

2013-12-02 19:08:042x

YAK4YOU Skvelé! Vyzerá to krásne! :)

Už len doložím také malé vylepšenie, alebo variantu. Použité poštové známky sa dajú ľahko odlepiť z pôvodného papiera, ak ich naparíme, čiže na chvíľu necháme nad horúcou vodou. Lepidlo, ktoré sa dáva na zadnú stranu známok, sa rozpustí a známka sa dá odlúpnuť bez poškodenia. Robil to tak môj oco, kedysi zbieral známky :) Teraz zbieram ja, len neviem, čo s nimi :D

2013-12-02 19:16:172x

scrapatelier Pekný nápad, u nás to zasa vyhrali čižmičky :)

Marianka, môžeš sa realizovať na Veľkú noc, kedysi tu krasa kreativna ukázala, ako krásne s nimi olepila vajíčka. Boli netuctové a fakt pekné. Ak ti nie je ľúto známok, tak do toho! :)

2013-12-02 19:21:043x

handmadebysheley Ďakujem Vám pekne a Tebe Marianka ďakujem za skvelý tip! Aj mne tam vadí ten pôvodný papier, ale nevedela som sa ho zbaviť. Už budem vedieť, super! ;) Čo s nimi? Treba lepiť, kam sa dá :D Ja ich využívam pri takýchto baleniach, pri cestovateľských zápisníkoch a podobne. Minulý rok som kamarátovi urobila cestovateľskú truhlicu - oblepila som ju poštovými známkami, vintage cestovateľskými samolepkami a podobne, vyzeralo to skvele a veľmi sa tešil :)

2013-12-02 19:21:043x

handmadebysheley No ale tie Vaše škriatkovsko-elfovské čižmičky, Janka, to je už iná liga. S nimi ja súperiť nejdem, lebo by ma zahanbili. :D Ja som myslela skôr typické papierové alebo rôzne igelitové tašky :)

2013-12-02 19:24:262x

andrEe vyzerá to super:-)

2013-12-02 19:31:19

YAK4YOU Jááááj, ja veru vajká na Veľkú noc nezdobím. Bolí hlava z vyfukovania :D Radšej by som ich kúpila už ozdobené tu zo Sashe. Možno budem budúci rok, ale len tak klasicky, s lepidlom pomaľujem a namočím do maku či korenia - len tak čiste malej Sofii pre radosť :)))) To sa jej určite bude páčiť. Také džabanie :D

Krist, to preto lebo lepidlo na poštových známkach je na báze vody (keďže sa aktivuje slinou), tak pomocou vody sa dá aj dať dole. Musím ti povedať, že svojou tvorbou už si ma tak inšpirovala, že sa vážne chystám spraviť si scrapbookovú knihu receptov, teším sa na to :) Až vyjde čas. Aj si to nafotím a dám žurnál... To bude moja prvá scrapbooková vec :))) Vďaka tebe :-p

2013-12-02 19:37:361x

Daniela.D je to perfektne, mas skvely styl!

2013-12-02 19:47:321x

mau skvelá inšpirácia, ďakujem :-)))

2013-12-02 21:25:051x

slnjecko prepáč - veľký nesúhlas. je to pekne urobené, o to pokoj - ALE TEN NÁPIS!!! X-MAS! Vieš o tom, že toto slovíčko nie je v obľube a dokonca sa prestalo používať, pretože hanobí narodenie Ježiša Krista (predstav si, pôvodné Christmas má základ Christ - Kristus). Vianoce sú sviatok kedy sa narodil Ježiško...ja by som to upravila.

2013-12-03 01:34:161x

slnjecko ešte mi nedá...Severný Pól nemá nič s Mikulášom a už vôbec nie svätým... to je len taká rozprávka o Santa Clausovi keď už.

2013-12-03 01:59:04

Hoska Krásny žurnálik!!!

2013-12-03 02:37:33

organizatorka Super Kristinka!

2013-12-03 08:18:12

handmadebysheley Mrzi ma ten X-mas,bohužial to vzniklo len z toho,že som nemala už take pismenká (v galerii si môžete všimnúť,že všetky pohladnice/zapisniky (okrem jednej,kde som tiež nemala pismenka) sú napísané bez skratiek :) Celý článok je napísaný s vtipom a humorom, ako aj ten Severný pól,zato som napísala v zatvorke,že je to tajné odkial balík prichádza. Ja nerobím náboženské pohladnice,tak zato sa Vám takéto veci nemusia páčiť. Ja som to robila skôr rozprávkovo a stereotypne :)

Ďakujem ostatným za pochvaly! Som rada,že som Vas inšpirovala k Tvorbe balíčka podla SVOJHO vkusu ;)

2013-12-03 09:44:082x

slnjecko galériu som si všimla, je krásna. Prepáč že som tak ostro napísala. Inak balíček odhliadnuc od...zlatunký

2013-12-03 09:47:101x

krasakreativna ďakujem :) s nápadom som naozaj vyšla - ale aj som ho vylepšila, mám doma známkový NÁBYTOK

2013-12-03 12:40:07

MakaArt Originálne a nápadité!

2013-12-03 17:17:421x

taliaa pekné. Si šikovná ...

2013-12-03 17:21:221x

Early_bird No to je dobré, uz dlho som sa takto dobre nezasmiala zaranky....na príspevku od slnjecko..... Tak oháňa sa tam, ako veľmi si ublizila názvu Vianoce, vysvetluje, že je to odvodene od Ježiša Krista, čo VSETCI dobre vieme, a to všetko píše s toľkým srdom v srdci...aké typické pre toľkých slovenskych veriacich....v kostole aj 300 otcenasov odrapoce, este len vyjde z kostola uz nadáva, zlostne slová na jazyku, v srdci, mysli..... Svoje deti odmala vychováva v stredovekom tmarstve, živí ich bludmi atď. Slecna nám tu chcela odprezentovat svoju tvorbu, ktorou chcela DOBROSRDECNE inšpirovať aj iných...možno v kostole nebola dnešnú nedelu a zrejme neodrapotala 20 zdravasov, ale čo spravila touto jej tvorbou, s ktorou sa s nami podelila, spravila viac ako falošní farizeji a pedofili , ktorí dnes v.tom kostole boli. Určite viac ako Vy slnjecko. Ináč slniečko sa píše gramaticky spravne s "i" a nie s "j". Pekný deň a pokoj v duši.

2013-12-08 10:31:55

SkusimTo fantastický nápadík :D

2013-12-08 10:54:53

DrewSparrow veľmi sa mi to páči :)

2013-12-08 18:31:13

Isilme To je kráásny nápad ! :)

2013-12-11 20:47:59

handmadebysheley Ďakujem Vám, ste zlaté :)

2013-12-11 20:51:45

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
handmadebysheley
handmadebysheley
185 predaných ks, 138 hodnotení

Reaguje do 2 hodín

Vitajte v mojom scrapbookovom svete! Nájdete u mňa jedinečné papierové projekty - pohľadnice, zápisníky, albumy, darčekové obaly, darčekové krabičky, exploding boxy a iné. :)

Niektoré výrobky mám skladom, ale tvorím najmä na objednávku. :)

Informácie

O výrobe na objednávku sa prosím informujte prostredníctvom vnútornej pošty. Doba výroby sa môže v období september - december o niečo predĺžiť.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - A5 Všestranná vianočná knižka 2 - 3242161A5 Všestranná vianočná knižka 2 by handmadebysheley
 1 komentárov
 Páči sa 8 ľudom
17,- €
 - A5 Všestranná vianočná knižka SKLADOM - 3384725A5 Všestranná vianočná knižka SKLADOM by handmadebysheley
 2 komentárov
 Páči sa 16 ľudom
20,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »