Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Sabová

Žurnál+

Jednoduchá macramé kabelka

Zuzana S. » Návody / 2019-06-20 17:00:01 /  12 komentárov / 74 lajkov / 38x zobrazený

Dnes vám prinášam jednoduchý návod, ktorý zvládne naozaj ktokoľvek a je zároveň pre všetky ženy, čo majú lásku ku kabelkám minimálne takú veľkú ako ja. Ja som totižto už dlhšie túžila po kabelke/taške spod vlastných rúk a povedala som si, že kým sa naučím poriadne háčkovať, tak si musím aspoň nejakú ízi-pízi vyrobiť a rovno nech je trendy predsa... Macramé ma očarilo, čo vám budem klamať, ale po poslednom počítaní a uzlíkovaní som zhodnotila, že nateraz mi stačí náročné počítanie pri háčkovaní :) Našťastie si moja hlava deravá spomenula, ako sme si minulý rok na Sashe v Tržnici vyrábali s blogerkou Kejmy, super závesné macramé na kvetináč. Bolo to pomerne jednoduché, stačilo len správne merať a uzlíkovať. Uzlíky mi veru idú jedna radosť, hlavne na retiazkach od náhrdelníkov. (Priznajte sa, ktoré z vás to veľmi dobre poznajú - guča čohosi, čo v minulosti bolo tak 10 náhrdelníkov :) Tak som si povedala, že keď som to vtedy zvládla a celkom pochopila, tak teraz by som to mohla aplikovať inde. Začala som googliť, nejaké tie zahraničné diy som mala naštudované, ale v každom mi vadilo niečo iné. V jednom ukončenie, v druhom začiatok, proste nebolo to ono. No nebudem vám klamať, všetky sú si dosť podobné. Však v dnešnej dobe vymyslieť niečo super originálne už ani nie je až tak možné... ale povedala som, že predsa táto moja je zas trošku iná a tá vaša môže byť opäť nejaká iná, či už tvarom alebo rúčkami. Aj keď bude základ v podstate ten istý. Dosť bolo môjho blabotania, aj tak viem, že všetci si len pozriete ten návod :D Tak teda...

Čo budeme potrebovať:

  • bavlnenú šnúrku 4 mm (použila som jeden a pol balenia)
  • rúčky na tašku (podľa vlastného vkusu)
  • nožnice
  • meter (ten som vám zabudla odfotiť, pardon)

Na začiatok si nastriháme šnúrky dlhé približne 2 m po 18 ks (9 na jednu rúčku). Tie upevníme na každú rúčku tak, ako vidíte na foto.

Následne začína moje milované viazanie uzlíkov. Od rúčky som si namerala približnú vzdialenosť 5 cm. Pri tomto viazaní je podstatné, aby všetky uzlíky boli v približne rovnakej vzdialenosti. Ako môžete vidieť z oboch strán, vynecháte prvé šnúrky a viažete dokopy dve susedné šnúrky. Nezabudnite tento postup vykonať aj na druhej rúčke. (ja som zabudla, až keď som ich išla spájať mi to doplo)

Pokračujeme druhým radom presne podľa obrázka. Tentokrát ale máte vzdialenosť uzlíkov menšiu, osobne som si zvolila 3cm. Dávajte si pozor aby ste si šnúrky nepretočili a vždy si radšej skontrolujte smer. Pri uzlíkoch sa vám totižto môže stať, že šnúrka, ktorú ste mali pôvodne vpravo teraz smeruje vľavo. Ak by ste zauzlili nesprávnu, začalo by sa vám to celé nepekne krútiť.

Na rad prichádza aj druhá rúčka. Tu bacha na to, ako ste si šnúrky k rúčkami viazali. Je potrebné ich mať k sebe ako keby zrkadlovo. Pre istotu si pozrite foto pred touto ako je uložená 1. rúčka a potom ešte raz túto foto ako som položila druhú rúčku. Zároveň ideme k sebe tieto dve časti spojiť, aby nám vznikla vizuálne časť kabelky. Opäť sú uzlíky vo vzdialenosti 3 cm a opäť uzlíkujeme susedné k sebe. Ideálne je začať tým, že si zviažete dokopy 1. šnúrku z jednej rúčky, ku 1. šnúrke z druhej rúčky. Teda tak, ako na obrázku, lebo neviem či som vám to vysvetlila moc zrozumiteľne.

Aaaa pokračujeme v uzlíkovaní susedných šnúrok, až kým teda nemáme požadovanú veľkosť, alebo kým vás prsty nezačnú bolieť. Ja som to nevzdala, a pre lepšiu orientáciu ohľadom veľkosti, som si vsunula do mojej novej skoro dokončenej kabelky vrecúško aby som vedela, koľko cca mi ešte chýba a naďalej som uzlíkovala vo vzdialenosti 3 cm. Pokiaľ robíte väčšiu kabelku alebo tašku, prípadne ju chcete oživiť, tak rôznymi dĺžkami si viete vytvoriť zaujímavé vzory. Jediné, čo je potrebné dodržať, je mať všetky uzlíky v rovnakej dĺžke v danom riadku.

Keď sa rozhodnete, že vaša kabelka má už požadovanú veľkosť, zmenšíte vzdialenosť uzlíkov na približne jeden 1 cm a vytvoríte jeden prípadne 2 takéto riadky. Ako môžete vidieť na foto, ja som volila iba jeden a je to postačujúce. Následne som si kabelku prevrátila tou peknou stranou von a zviazala dokopy vždy 4 šnúrky, tj. 2 z jednej strany a 2 z druhej strany. Vďaka tomu som spodnú časť uzavrela.

Samozrejme, to by som nebola ja, keby som si konce kabelky trochu neoživila. Všetky konce šnúrky som zarovnala na približne 4 cm a pomocou nášho hrebeňa na psa ich rozstrapkala. Ide to aj ručne ale je to prácnejšie, tak som skúsila tento trik z internetu a on naozaj funguje. :)

Voilá kabelka je na svete. Je už na vás či si do nej dáte vrecúško ako ja alebo ju budete používať ako sieťovku. Ak ste trochu viac kreatívnejšie duše, tak si viete do nej z vhodnej kartónovej krabice vyrobiť vnútro aj so sťahovacím vrecúškom. Ja som bohužiaľ aktuálne nemala žiadnu vhodnú krabicu, ale minimálne si plánujem do nej zaobstarať nejaké pekné farebné vrecúška. Tie si potom pokojne môžete obmieňať podľa outfitu alebo nálady. Jednoduchým spôsobom máte nie jednu kabelku ale rovno hneď niekoľko. :)

Pevne verím, že vás dnešný DIY postup trochu namotivoval a aj vy si vyrobíte nejakú super letnú kabeločku. 

Komentáre

eko.brnka Ďakujem za parádny návod, určite skúsim...

2019-06-18 22:36:511x

imageB Výborné, asi sa do toho pustím tiež :). Super inšpirácia.

2019-06-19 09:12:441x

handmadebyZuZu to som rada, že sa páči :) a ďakujem za milé slová ♥

2019-06-19 10:06:59

ddassa Wau paráda ...Veľká vdaka za návod.

2019-06-20 18:53:171x

SkusimTo Paráda....

2019-06-20 19:02:051x

Croche Krasny navod :)

2019-06-21 00:53:452x

handmadebyZuZu juj to ja ďakujem za vaše milé slová :)

2019-06-21 08:13:03

MirianaOli Makramé sa vrátilo späť a to je fajn. Jeho využitie je rôznorodé a na taškách sa mi veľmi páči:)

2019-06-22 13:27:061x

anele Super navod, dakujem. Laka k vyskusaniu. Si sikovnica s pochopenim pre zaciatocnikov.

2019-06-26 07:57:441x

Lunny Vyzerá skvelo, určite si jednu skúsim vyrobiť aj ja :))

2019-06-27 22:14:251x

rustikal.ela Návod je perfektný. Vyskúšam, lebo je to trendové a sa mi páčia aj rôzne iné výrobky. Super, že sa to vrátilo naspäť. nech sa Vám darí v uzlikovani.☺️

2019-07-06 00:06:351x

BabyTree wow, je to parádne... dakujeme :)

2019-07-27 18:21:20

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
handmadebyZuZu
handmadebyZuZu
40 predaných ks, 50 hodnotení

Značka handmade by ZuZu je všehochuť toho čo ma baví. Je to blog, je to handmade, som to ja a moje kreatívne chvíle.
***
Aktuálne značka handmade by ZuZu dopredáva svoju minulú tvorbu, tá nová je limitka = jednokusovky z môjho kreatívneho ja.

OBUV VYRÁBAM AJ NA OBJEDNÁVKU, treba napísať akú veľkosť potrebujete a približnú predstavu.


Pôvodné meno suzina

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »