Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Sabová

Žurnál+

Macramé dekorácia

Zuzana S. » Návody / 2019-06-04 17:00:01 /  4 komentáre / 27 lajkov / 322x zobrazený

Keďže väčšina z vás sú tu kreatívne duše a DIY postupy sa vám celkom páčia, tak som sa opäť do jedného z nich pustila. Však príjemné jarno-letné počasie sa už postupne blíži, aj keď iba cez víkendy, tak som si povedala, že kedy, ak nie dnes... ;)

Tentokrát som volila trochu netradičné a trendy dokopy. Povedala som si, že vyskúšam tú slávnu makramé techniku, ktorá je tak IN tento rok, ale trochu z iného materiálu. Skúsila som ju totižto z tričkovlny. Ako to celé dopadlo, uvidíte nižšie...

Čo budeme potrebovať:

  • kovový kruh o priemere 30 cm (môžete použiť aj inú veľkosť)
  • umelé kvety (ja som použila magnólie a pivonku)
  • tričkovlnu
  • tavnú pištoľ
  • nožnice
  • floristickú pásku (nie potrebné, ak vám viac vyhovuje práca s tavnou pištoľou)

Najprv si nachystáme umelé kvety a listy k aranžovaniu. Oddelíme si ich od hlavných stoniek, prípadne na ďalšie menšie kúsky.

Následne som sa pustila do makramé z tričkovlny. Tričkovlnu som si ale netrúfala vytvoriť sama, z toho dôvodu som si ju kúpila v obchode Tiger. Keď však chcete viac recy kúsok, tak v pohode na jej výrobu viete využiť vaše staré bavlnené tričká. Na internete nájdete viacero trikov, ako ich strihať a vytvoriť z nich tento typ vlny.

Nastrihala som si 8 ks šnúrok o dĺžke približne 2 m a všetky ich naviazala na kruh (viď. foto 1) Keď máme všetky šnúrky naviazané, zoberieme 2 šnúrky a spravíme na nich uzlíky (viď. foto 2 a 3). Postup opakujeme na ostatných 6 šnúrkach. Keďže sa snažíme vytvoriť trojuholníkový tvar, tak pri druhom rade vynecháme na začiatku 2 šnúrky a postupujeme podľa predchádzajúceho postupu (viď. foto 4 a 5).

Ďalší rad postup opakujeme s tým, že na začiatku vynecháme 4 šnúrky a následne podľa postup spravíme posledný uzlík (viď. foto 6 a 7). Pomocou iného typu uzlíkov viete spraviť iný dizajn. Ten som aplikovala na foto č. 8. Postup je jednoduchý, krajnú šnúrku obmotávate ostatnými podľa uzlíka na foto. Každú šnúrku obmotáte 2x a vznikne vám dizajn, ktorý môžete vidieť na ľavej strane.

Ďalej to už je na vašej fantázii. Ja som sa nechala trochu uniesť a týmito dvomi spôsobmi viazania som vytvorila uvedený vzor.

Teraz šup ho pustiť sa do aranžovania. Popravde tu sa vám medze nekladú. Som názoru, že na aranžovania návod nie je. Je potrebné ísť podľa svojich pocitov a ideálne je, ak si dané veci najprv naoko vyskladáte, až potom ich začnete pripevňovať natrvalo. Buď pomocou floristickej pásky alebo pomocou tavnej pištole. Ja som nakoniec volila aj aj, keďže niektoré kúsky sa nedali pripevniť páskou alebo naopak nedržali lepidlom.

Využila som lístky z pivonky a kvety s pukmi magnólii, a do toho naaranžovala zbytky z kvetín, ktoré mi doma ostali z minulosti.

Tadááá a výsledok je hotový. Už len zavesiť na miesto, kde vám dekorácia bude robiť radosť a krásne sa vynímať. Tá moja je kus kvetinovo výraznejšia a macramé je jemnejšie, ale to bolo tentokrát mojím cieľom. Uvažujem však, že by som ešte makramé techniku na niečom inom vyskúšala. Čo hovoríte, mali by ste záujem? :)

Snáď som vás týmto postupom neodradila a pevne verím, že sa do tohto DIY niekedy pustíte. Tip na záver. Je potrebné myslieť na to, aká ťažká bude vaša kvetinová dekorácia. V tomto prípade som mala kvietky pomerne ťažké, z toho dôvodu kruh nedržal na plánovanom šróbiku, tak ako mal. Nakoniec som svoj problém vyriešila tak, že som kruh zavesila tak, aby kvetinová dekorácia bola v hornej časti a tým pádom aj krásne kryla spomínaný šrób v stene.

Komentáre

MirianaOli Originálne vymyslené:)

2019-06-05 20:13:031x

handmadebyZuZu ďakujem :)

2019-06-05 20:42:31

gezik Krásne. Kde sa však dá zohnať taký kovový kruh?

2019-06-05 22:33:16

handmadebyZuZu @gezik ja som ich zohnala na "kreativneruky" :) majú tam viacero veľkostí

2019-06-06 09:56:13

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
handmadebyZuZu
handmadebyZuZu
40 predaných ks, 50 hodnotení

Značka handmade by ZuZu je všehochuť toho čo ma baví. Je to blog, je to handmade, som to ja a moje kreatívne chvíle.
***
Aktuálne značka handmade by ZuZu dopredáva svoju minulú tvorbu, tá nová je limitka = jednokusovky z môjho kreatívneho ja.

OBUV VYRÁBAM AJ NA OBJEDNÁVKU, treba napísať akú veľkosť potrebujete a približnú predstavu.


Pôvodné meno suzina

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - jarná dekorácia na zavesenie - 13159446_jarná dekorácia na zavesenie by handmadebyZuZu
 1 komentárov
 Páči sa 13 ľudom
10 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »