Domov » Žurnál+ » Autor: Dominika Barabasová

Žurnál+

aktívna KNIHA 1

Dominika B. » Nové výrobky / 2018-08-17 10:38:26 /  Pridaj komentár / 9 lajkov

Pripravila som si druhú verziu mojej aktívnej knihy. Snažila som sa obsah strán vytvoriť tak, aby bol "zvládnuteľný" pre deti už od 1,5 roka. Ale vždy je to samozrejme individuálne ;)

Všetky strany sú vyrobené tak, že sa s knihou môžu deti zahrať nie len doma, ale napríklad aj cestou v aute, lebo časti s ktorými dieťa pracuje sú uchytené na každej strane suchým zipsom.

Kniha obsahuje 10 aktívnych strán, ktoré sú z kancelárskeho papiera a zalaminované. V knihe je použitá machová guma a lepivý suchý zips. Strany sú spojené železnými otváracími kolieskami. Nazvala som ju aktívna KNIHA I. - aj keď je už druhou knihou v mojej tvorbe, no táto je jednoduchšia a dalo by sa povedať, že by mohla byť prvá v poradí ;)

Úvodná strana

Zalaminovaná A4, na ktorej sú zo sivej machovej gumy nalepené obojstranne lepiacou páskou slová KNIHA.

1. STRANA - FARBY

Šesť farieb. Deti dopĺňajú rovnaké farebné krúžka. Krúžka sú z kancelárskeho zalaminovaného papiera, na ktorom je z rubnej časti nalepený suchý zips (jemná časť).

2. STRANA - FARBY (dvojice)

Tiež strana venovaná farbám, ale tu už deti tvoria rovnako farebné dvojice. Systém tvorby je rovnaký ako na prvej strane. Tváričky sú z kancelárskeho papiera zalaminované a na rubnej časti majú suchý zips.
Poprípade sa pri tejto strane dá rovíjať slovná zásoba, keď budeme napríklad tvoriť dvojice usmievajúcich sa, nahnevaných, smutných, smejúcich sa...tváričiek :)


3. STRANA - TVARY

Na A4 sú naznačené prerušovanou čiarou tvary. Tvary, ktoré má dieťa doplniť sú vyseknuté z machovej gumy.

4. STRANA - TIEŇOVÉ OBRÁZKY

Na tejto strane je aktivita s hľadaním rovnakého obrázka podľa jeho tieňa. Časti sú opäť vyseknuté z machovej gumy v rôznych farbách. Z rubnej časti majú tiež suchý zips pre uchytenie na ten správny tieň.

5. a 6. STRANA - ABECEDA

Dve strany sú venované aj abecede.  Písmená vyseknuté z machovej gumy sú prilepené k obrázkam abecedy. Dieťa si teda prštekom môže prejsť po písmenku a "prečítať" obrázok.

7. STRANA - PREJDI CESTIČKOU

Pri tejto aktivite dieťa prechádza prštekom od jedného bodu (vtáčika) k druhému (strom). Môžme sa tu  venovať pomenovaniu smerov: zprava - doľava, hore - dole, rovná cesta, vlnitá cesta, cik-cak cesta, kľukátá cesta...atď
Cestičky sú "hmatové" lebo sú vypichnuté a teda ich dieťa bude"cítiť" :)

8. STRANA - POČÍTAME

Počítame kačičky, každý počet je farebne odlišený (v základných farbách). Strana obsahuje 15 kačiek z kancelárskeho papiera, zalaminovaného. Tiež sú tam nalepené čísla z machovej gumy, aby si dieťa mohlo po ňom prejsť prštekom a "spoznať" čísla a potom aj jeho počet, ktorý znázorňuje. 

9. STRANA  - VEĽKÉ a MALÉ (rozdeľ)

Čo je veľké, čo je malé? 5 dvojích, kde je vždy jedna veľká a druhá malá. Deti rozdelia tieto obrázky (vyrobené z kancelárskeho papiera, zalaminované) podľa veľkosti, predloha trocha pomáha rozdeleniu, lebo je znázorné, kam pôjdu veľké a kam malé časti. Z rubnej časti sú opäť všetky časti podlepené suchým zipsom a teda dajú sa prichytiť.

10. STRANA - DÚHA

Posledná strana je dúhová, očiam lahodia farby dúhy :) (aspoň mne áno) ktoré idú pekne za sebou a deti jej farby "osrdiečkujú" srdiečkom vyseknutým z machovej gumy, podlepené suchým zipsom.

 

A už úplne na koniec...kniha je tiež klobúkovou gumičkou "zatvárateľná", nech sa zabráni akémukoľvek zbytočnému poškodeniu, či vytrateniu jej častí. (aj keď samozrejme na suchom zipse dobre držia)

 

A toto je teda moja druhá nešitá aktívna kniha pre vás :)

 

dominika

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - aktívna KNIHA/vyskladajte si 10 strán - 11857422_aktívna KNIHA/vyskladajte si 10 strán by handmadePOPPY
 4 komentárov
 Páči sa 87 ľudom
32,50 €
 - aktívna KNIHA 1 - 9792162_aktívna KNIHA 1 by handmadePOPPY
 Páči sa 28 ľudom
32,50 €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »