Domov » Žurnál+ » Autor: Dominika Barabasová

Žurnál+

Montessori pomôcky? Aj doma sa dá!...ale ak sa náhodou nedá, sme tu my :)

Dominika B. » Osobné Blogy / 2017-10-10 21:05:23 /  2 komentáre / 18 lajkov

Mnoho montessori pomôcok sa DÁ vytvoriť doma. Dokonca pomerne jednoducho a rýchlo.

Ukážem Vám tu tri pomôcky, ktoré pre Vás ponúkame. Sú skutočne jednoucho jednoduché na výrobu doma :) ...ALE asi mi skôr ide o to, že Vám s radosťou tie pomôcky vyrobíme MY, aby ste VY už mohli napríklad ten čas venovať Vašim DETIČKÁM :)  
 

Prvá pomôcka - Škatuľa z topánok a vrchnáky -

...ja namiesto farbenia celej krabice (lebo to sa mi veľmi neosvedčilo) oblepím ju látkovou lepiacou páskou, ktorá síce úplne všetko neskryje, ale nápisy sú jemnejšie a potom radšej výrazne farebne označím miesta na vhadzovanie. Pomôcka je spočiatku skvelá na precvičovanie jemnej motoriky - vhadzovanie. S touto pomôckou sa dá vymyslieť aj viac :) delenie priraďovanie farieb, či počítanie vrchnákov.

 

Druhá pomôcka - Nádoba z cherry paradajok & mäkké guličky

Nádoba je z malých cherry paradajok. Má skvelý okrúhly otvor hore na viečku, ktorý sa dá dokonca ešte celý otvoriť/odobrať. Vhadzujeme doň mäkké guličky, možme naplniť aj úplne celú nádobu. Keďže sú guličky ľahké neprevalí sa, a ak by aj náhodou áno, nevadí to, lebo to nebude ťažké, ani sa nič nerozbije, nepoškodí. Deti môžu dookola skúšať vhadzovať. Môžu tiež skúsiť otvárať a zatvárať nádobu, alebo cez dieru dostať guličky von z nádoby.

 

Tretia pomôcka - Nádoba od liekov/vitamínov a umelohmotné tvary -

Je potrebné do vrchnáka vyrezať orezávakom otvor. Inak je pomôcka vlastne hneď hotová...My sme zvolili tvary, ktoré sa u detí ako "spájacie" veľmi neosvedčili. Ale sú pekne farebné a pevné, takže super pre túto aktivitu. Nádoba je na šrubovanie, takže okrem vhadzovania sa tu dá precvičiť aj táto aktivita. 

Nádoba je už z tvrdšieho materiálu, takže keď dnu vhodíme niekoľko tvarov, doprajeme zábavu aj ušiam hrkaním :)

 

Štvrtá pomôcka - Nádoba z krému a stužky

Do vrchnáka spravíme diery (nie veľké, stačí s manikúrovými nožničkami) cez diery potom prevlečieme stužky rôznych farieb a spravíme tak veľké uzly, aby sa stužky neprevliekli. Na opačnej strane stužy spravíme tiež uzol, alebo ich trocha prehneme a zalepíme/pre jednoduchšie uchopenie. Dieťa ťahá, ťahá a ťahá...stretáva sa tu tak prvý krát s dĺžkou. Všetky stužky môžu byť výrazne rôznych dĺžok. Vloženie stužiek späť do nádoby, je tiež milá a zaujímavá aktivita.

 

Tak a to sú také naše "tipy" :) existuje ich rôznych veľa veľa veľa, ale tieto máme k dispozícií aj my. V ponuke ich nemáme, ale ak by ste mali záujem, napíšte nám a zaradíme si ich.

Príjemný deň, večer, či noc všetkým prajem :)

 

dominika

Komentáre

ButterflyHandMade Skvelé tipy. Ďakujeme :-) ponuku máte pestrú, zaujímavé monte vecičky. Podľa mňa by ste do ponuky mohli zaradiť materiál pre tvorbu, napr.tie guľôčky alebo vrchnaky.

2017-10-11 15:51:591x

handmadePOPPY ĎAKUJEME ZA SUPER NÁPAD a milý komentár :) ...supeeer

2017-10-14 10:38:21

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »