Žurnál+

Naša, tak trocha handmade svadba

hackovanieKatka39 predaných ks, 20 hodnotení

Katarína Č. » Návody / 2022-07-06 13:00:02 /  6 komentárov / 28 lajkov / 676x zobrazený

Presne pred rokom sme si s mojím dlhoročným priateľom povedali svoje ÁNO a vyslúžili si sviatosť manželstva. Na toto naše prvé výročie som sa rozhodla zdieľať s vami pár mojich handmade inšpirácií, ktoré možno tiež využijete pri svojom veľkom dni :-) .

Prvá vec ktorá sa spája so svadobným dňom a oznámi toto veľké rozhodnutie je určite svadobné oznámenie. Pri tvorbe som sa nechala inšpirovať oznámením môjho kamaráta - šikovného grafika, ktorý mal svadbu rok pred nami. On nám urobil aj grafický návrh podľa mojich predstáv a inštrukcií. Keď sme si grafickú časť oznámenia vytlačili, prišiel čas na meranie, strihanie a lepenie. Zabralo to síce niekoľko večerov a jeden celý víkend, ale výsledok stál za to.

 

svadobne oznamenie

 

svadobne oznamenie

 

K svadbe taktiež neodmysliteľne patria svadobné pierka pre svadobčanov. Dlho som hľadala na internete inšpiráciu na také, ktoré by sa mi páčili. Ale kto hľadá, nájde :-) . A tak som našla aj ja. Objednala som si drevené srdiečka, čipky, ružovú saténovú stužku, jutovú stužku, zicherky, našla som si ten správny grif a behom jedného víkendu prišli na svet moje vysnívané pierka. Väčšie pre svadobných otcov a krstných otcov a menšie pre svadobčanov.

 

svadobne pierka

 

Deň pred svadbou som ešte k hotovým pierkam prilepila vetvičku krušpánu.

 

svadobne pierko

 

V podobnom štýle, ako svadobné oznámenia a svadobné pierka, som taktiež vytvorila aj kartičku na svadobné koláčiky a ozdôbku na svadobný alkohol.

 

svadobna vysluzka

 

Rovnakú svadobnú grafiku som ešte využila aj pri tvorbe textu pre odobierku a svadobné liturgické čítania.

 

svadobna grafika

 

Keďže ja sa vo voľnom čase venujem háčkovaniu, chcela som mať na svadbe aj nejaké háčkované vecičky. Preto som si uháčkovala košíčky z macramé šnúr, do ktorých som si uložila svadobné pierka.

 

hackovany kosik

 

hackovany kosik

 

Dlho som rozmýšľala, aké menovky pre svadobčanov by som vytvorila. Nechcela som nič jednorázové, papierové, ale niečo, čo nás vystihuje, niečo, čo by mali svadobčania od nás ako darček, a mohli to doma využívať a pri tom si na nás spomenúť. A tak som vytvorila podšálky, ktorých základom bol drevený krúžok obháčkovaný macramé šnúrou. Mená mi na ne vypísala moja šikovná sesternica, ktorá sa okrem iného venuje aj kaligrafii.

 

menovky

 

menovky

 

menovky

 

V podobnom dizajne ako menovky som vytvorila aj tácku na svadobné obrúčky.

 

tacka na obrucky

 

A keď už som mala uháčkovaných toľko podšálok aj tácku na obrúčky, uháčkovala som ešte aj tácky pod svadobné chlebíky, ktoré som síce sama nepiekla, no spolu so sestrou sme ich samé ozdobili a s mojim drahým sme si ich vymenili, keď si pre mňa prišiel :-) .

 

svadobny chlieb

 

svadobny chlieb

 

Na našu svadbu som nám vyrobila taktiež jednoduchú výzdobu. Napríklad venčeky na dvere pre dom nevesty a dom ženícha (ženíchov som nestihla odofotiť, ale boli na ňom biele a béžové ruže, drevený motýlik a drevené manžetové gombíky). a taktiež výzdobu na svadobné autá.

 

veniec na dvere

 

vyzdoba na auto

 

vyzdoba na auto

 

Keďže som chcela mať spomienku na všetkých, ktorí s nami náš svadobný deň oslávili, poprosila som mužovu sestru, aby nám vytvorila náš svadobný obraz, do ktorého nám svadobčania vhadzovali srdiečka s ich menami. Ja som si samozrejme k obrazu uháčkovala košíček na drevené srdiečka, stojan na fixky a rámik s inštrukciami.

 

svadobny obraz

 

svadobny obraz

 

svadobny obraz

 

U nás je pred polnocou, respektíve pred čepčením, tradícia vyberania peňazí "do venca" (do vienka). Aj na tento účel som si chcela vytvoriť nejakú originálnu krabičku, ktorú by sme aj neskôr mohli využívať na odkladanie úspor. A tak vznikla háčkovaná pokladnička.

 

krabicka na vyberanie do venca

 

krabicka na vyberanie do venca

 

A ako poďakovanie za peniažky, ktoré nám svadobčania darovali, každý od nás dostal moju domácu levanduľovú soľ do kúpeľa zloženú z levandule, epsomskej a himalájskej soli, ktorú určite využili pri regenerácií boľavých nôh po pretancovanej noci.

 

darcek pre svadobcanov

 

svadobna sol do kupela

 

Tak milé nevesty a ženísi, ako ste mohli vidieť, veľa vecí na svadobný deň si viete pripraviť aj sami. Stačí dobrý nápad, alebo inšpirácia z internetu a váš veľký deň bude o kúsok viac krajší, originálnejší a hlavne VÁŠ :-)

Komentáre

imageB Odpadávam :). Koľko nádherných ručne pripravených drobností. Hneď bolo každému jasné, aký krásny koníček má nevesta :). Nech sa darí !

2022-06-28 15:21:572x

hackovanieKatka Veľmi pekne ďakujem :-) mala som z tohto tvorenia obrovskú radosť, ktorá sa vždy vráti keď si na ten čas príprav spomeniem :-)

2022-06-28 19:03:12

HelkaAndr Krásné výrobky, jste moc šikovná :-)

2022-07-07 07:09:10

mespilu veľmi pekné, najviac sa mi páči oznámenie s fotkou, to sa dnes často nevidí a pritom je to také milé :) pierka, tie sú krásne, podšálky - výborný nápad a levanduľová soľ takisto. vlastne všetko ste mali krásne :).

2022-07-07 08:03:30

soul.LIGHT Krásne čítanie. Želám vám veľa šťastných spoločných rokov a krokov ❤️ hand made svadba má špecifické čaro. O svadobných chlebíkoch som ešte nepočula, to je milá tradícia.

2022-07-07 16:48:51

CuteArt Sama vyrábam kopu vecí pre svadby a preto ma tento príjemný žurnál nadchol. Nápadmi, vašou šikovnosťou ale hlavne nadšením a trpezlivosťou, ktoré ste do toho vložili. Tu sa mi opäť potvrdzuje, ze všetko, co potrebujeme, máme v sebe.. Želám vám, nech je vâš život taký, aká bola vaša svadba. Úžasný, dokonalý a plný inšpirácie a kreativity! ❤

2022-07-08 05:46:27
Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »