Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Hábeková

Žurnál+

Pozadie do popredia!

Zuzana H. » Fotopostupy a Návody / 2013-10-22 11:14:51 /  4 komentáre / 59 lajkov / 923x zobrazený

V nedávnych začiatkoch svojho sashovania som neraz strávila nejakú tú hodinu nad vizuálnou stránkou svojej galérie. Všetci vieme, že okrem kvalitných a originálnych výrobkov je potrebné zamerať sa aj na celkový vizuál svojej značky. Najvýraznejším prvkom, ktorý si môžme v rámci sebaprezentácie vybrať sami, je práve pozadie. Ak už máte dosť googlovania kľúčových slov typu wallpaper, background, či tiles, ktoré neraz vyústia v osekané nadlaždicované obrázky, skúste si s pomocou photoshopu a vlastnej šikovnosti spraviť pozadie vlastné. Nerušívé, oku lichotivé a jemne značku propagujúce. Také som ho chcela ja. Ako photoshopový samouk sa vopred ospravedlňujem všetkým profíkom za barbarské postupy a chyby, ktoré sa v tutoriáli môžu vyskytnúť:)1. Začneme otvorením photoshopu a nejasnou predstavou v hlave. V karte File zvolíme možnosť vytvorenia nového dokumentu a parametre nastavíme tak, ako na obrázku. Pre pravidelnosť vzoru je dôležité, aby bol obrázok štvorcového formátu:)

2. Otvorí sa nám nový dokument s bielou štvorcovou pracovnou plochou. Keďže si ulietam na pastelových farbách frcnem tam pomocou plechovičky z Farby_laky trochu ružovej.

 

3. V tejto chvíli, by sme už mali mať akú-takú predstavu, čo chceme na pozadí mať. Môžme si vybrať tvary, fotky, alebo len nejaké hákybáky, ja som sa rozhodla pracovať s otláčaním štetca s vlastným logom, ktoré dosť často používam. Tak ho tam capnem niekde približne do stredu.

 

 

4. Teraz príde trik pre vytváranie takzvaného seamless pattern, ktorým docielime plynulý prechod dlaždíc. V karte Filter vyberieme Other a ďalej Offset

 

5. V okne, ktoré nám vyskočí nastavíme dané parametre. 300, 300 a Wrap around. Obrázok sa rozdelí na 4 časti a prilepí do rohov pracovnej plochy. Got the trick?:)

 

6. Ak ste unavený, alebo minimalista, tento krok mohol byť v podstate výsledný. Keď sme sa už však do toho pustili, poďme to ešte trochu ozvláštniť a sfarebniť. V karte Window si vyberiem ponuku Brush. Tá mi umožní odtlačok štetca smenšovať, zväčšovať, krútiť a otáčať do vôle. 

 

7. Základom je nezachádzať štetcom ku okrajom obrázka. V strednej časti si však môžeme robiť čo sa nám zachce. Vyberiem si inú farbu, zmením veľkosť v Size a pootáčam logo v Angle

 

8. Logo môžem aj otáčať na osi X, či Y, nech je vzorka rôznorodejšia. 

 

9. Stále si ulietavam na pasteli a mením farby, otočenie a veľkosť. 

 

10. Nejako takto. 

 

11. A ešte sa mi tam hodí jeden pidi malý, trebárs vanilkovo žltý. 

 

12. Zavriem si rubriku Brush, nech nezavadzia. Aj tu by sme mohli v podstate skončiť a ďalšie úpravy sú už len vecou jemného dotónovania. Ja ešte chcem, aby mi logá trošku z pozadia vystúpili, čo dosiahnem funkciou High Pass. Pomocou klávesovej skratky Ctrl + J si vytvorím duplikovaný Layer, alebo teda vrstvu. Keď mám novú vrstvu aktívnu, pustím sa do High Passu. Nájdem ho v karte Filter, Other, High Pass. 

 

 

13. Nastavím si podľa chuti veľkosť reliéfu. Nezľaknite sa, tá sivobetónová je len prechodný stav:)

 

14. Vo výberovej kolonke pri mojom Layeri 1 si zvolím možnosť Overlay. Môžeme skúsiť aj iné. Potom pomocou klávesovej skratky Ctrl + Shift + E Vrstvy spojíme do jednej a sivá je fuč. Logá mierne vystupujú z ružového pozadia. 

Takto nejako vyzerá to, čo som po pár minútach klikania získala. 

 

Teraz obrázok uložím v ponuke File a Save as vo vysokej kvalite, lebo sa mi to predsa niekedy môže zísť aj vo väčšom formáte. 

 

15. A teraz si ho už len šupnem na sashe a nastavím si opakovanie dlaždíc.

 

16. Tadááá:))

 

Dúfam, že ste sa niekde v tretine nestratili a podarilo sa vám dobojovať to až ku vlastnému seamless pozadiu. Ďakujem :))

Komentáre

_innacreo_ a som na konci, už len vyhodiť muža od kompu a idem na vec :)))

2013-10-25 06:45:59

_innacreo_ nemfunguje :(

2013-10-25 07:54:02

_innacreo_ ehm, treba čítať poriadne - už funguje :)))

2013-10-25 07:56:50

habeco super!! to som rada:))

2013-10-25 11:28:10

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »