Domov » Žurnál+ » Autor: Michaela Tkáčová

Žurnál+

Prečo vydrží v kapse chlebík dlhšie svieži?

Michaela T. » Nové výrobky / 2021-04-19 12:13:50 /  3 komentáre / 8 lajkov

GREEN SMILE rolovacia kaspa na chleba je skvelým kompromisom medzi plátenou utierkou, v ktorej pečivo rýchlo vysychá a plastovým sáčkom, kde ma naopak sklony k plesniveniu.Skladovanie chleba vo vrecku: 3x zrolujte!
Samotné vrecko funguje najlepšie, ak sa nechá na temnom suchom mieste, ideálne v špajzi, alebo potravinovej skrinke. Na vrecko ani pod vrecko nič neukladajte, aby chlebík vo vnútri cez membránu dýchal pekne pozvoľna a kôrka pomaly tvrdla.
Akonáhle by ste na vrecko položili iný predmet, chlebík by nedýchal pozvoľna ako má a kôrka na chlebe by začala pomaly mäknúť (podobný efekt ako v plastovom sáčku).Samozrejme platí, čím kvalitnejší chlieb sa vo vrecku skladuje, tým dlhšie vydrží.

Prečo práve rolovacie vrecko?
Trojitým zrolovaním vrecka sa zabezpečí, že vzduch sa k pečivu dostane jedine cez membránu, pričom si chlieb vo vnútri začne vytvárať akúsi vlastnú mikroklímu a každý jeho kus bude mať rovnaké podmienky pre dlhšiu čerstvosť.
Toto je hlavný rozdiel medzi našim vreckom a vreckom, ktoré sa sťahuje na šnúrku, kde sa vzduch k chlebu dostáva priamo cez vrchný otvor.

Zloženie chlebokapsy:
Kapsa je zložená z troch vrstiev, pričom dve vrchné sú bavlnené plátna a do vnútra je všitá tretia časť, polyesterová membrána.
Práve vďaka tejto membráne dýcha pečivo pozvoľna, čo má za následok, že pečivo vysychá pomaly a nemá sklony k presniveniu.

Starostlivosť a pranie bavlnenej časti:
Odporúčame ručné pranie bez aviváže a prášku so zápachom. Ak sa kapsa zašpiní z vonkajšej bavlnenej strany, najlepším spôsobom ako ju vyprať je ručné pranie v teplej vode, pričom vnútornú membránu odporúčame z vrecka vytiahnuť a následne bavlnenú časť očistiť ručným praním.
Samostatná bavlnená časť sa môže žehliť na strednom stupni, no vrecko nikdy nežehlite, ak nie je membrána z vrecka vytiahnutá.

Starostlivosť a pranie membrány:
Odporúčame ručné pranie bez aviváže a prášku so zápachom. Ak to nie je nutné membránu neperte, v mnoho prípadoch ju stačí iba pretrieť vlhkou handričkou alebo premáchať v teplej vode.


Pranie v práčke:
Kapsa sa v práčke prať môže, avšak stále platí, že bez aviváže a prášku so zápachom.
V prípadoch, ak to nie je vyslovene nutné, uprednostnite pranie ručné.Prevedenie:
Vnútorná membrána je približne o 4 cm kratšia ako dĺžka vrecka, pretože v prípade, ak sa vrecko vyperie v práčke, bavlna sa zrazí o cca 5 až 10%. Výsledkom bude, že bavlna s membránou do seba pekne zapadnú. 

Milá rada: neodporúčame používanie plastových sáčkov na uskladnenie chleba a iného pečiva. V uzatvorenom sáčku pečivo nedýcha a pleseň sa vytvorí ešte skôr, ako je viditeľná. Vo veľa prípadoch ani netušíme, že ju konzumujeme. Zo zdravotného hľadiska je to najhorší spôsob uchovávania chleba.

Komentáre

AdharaDecor Zaujímavý výrobok, no článok je ku koncu trochu nezrozumiteľný. Čo je to "mnoha milných prípadoch"? A čo mám rozumieť pod "najhorší spôsob uchovávania chleba.nia chleba"?

2021-04-19 13:24:071x

green.smile :) Ďakujem, ani som netušila, že som žurnál už uverejnila. Bola som v tom, že ešte nie a čakala na korektúru. prehodila som to z CZ, preto tak veľmi misunderstandingov. kažodpádne Dík Adhara :)

2021-04-19 14:04:041x

DukeAtelier Zaujimavy zurnal, velmi prakticky vyrobok

2021-04-19 17:24:55

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »