Domov » Žurnál+ » Autor: Lenka Koleštíková

Žurnál+

Ako sme hlavne ovečky a až potom hojdačky fotili

Lenka K. » Tvorba / 2020-07-31 11:49:43 /  Pridaj komentár / 9 lajkovKde bolo, tam bolo
... Aaale nie... Máme radi folklór, ale zas...
Veľmi sa tešíme, že sa s vami môžme podeliť s kratučkým, ale o to úsmevnejším príbehom o našom fotení na Liptove. Ako hovorí naše motto, hrdíme sa tým, že sme spojili Zemplín a Liptov. Preto aj Liptov aj Zemplín, je naša domovina. Určite tušíte prečo sme necestovali po Slovensku dlhšiu dobu. Preto sme si vychutnali ten čas strávený v kopcoch o to viac. Konečne prírodná klíma a žiadna betónová džungľa.

Vybrali sme sa teda na Vlkolínec, ktorý poznáme od predu - od zadu so zámerom, že sa rozložíme na lúke a vyskúšame čo dá svetlo a scenéria a necháme sa uniesť zvukmi prírody a tak. Z týchto plánov rýchlo vzišlo, lebo nad nami vial dramatický oblak, tak sme zaradili raketovú rýchlosť. Z pokojného fotenia v objatí prírody sme mali beh cez prekážky a šprint spojený so slalomom ( rozumej nával turistov hodný výpredaja počas Black Friday ).

Cvakli sme prvé zábery, tvárili sme sa fakt profi až kým okolo nás nezačali chodiť turisti. Vtedy sme sa tvárili, že nám niečo strašne urgentne treba nastavovať na displeji foťáka :) Akonáhle zašli za roh - už boli zas drsné pózy. Poznáte to aj vy? :DBol čas meniť lokáciu, lebo dramatický oblak bol ešte dramatickejší. Fakt husťoš mrak. Tak sme pobrali pakšamenty a hybáááj na námestie. Veď klasika - zvonica, chalúpky a tak. Nedošli sme tam. Akonáhle sme započuli zvonce, trklo nám, že ovečky. Šak ovečky! ( máme radi zvieratá - okrem hmyzu - včielky a lienky sú výnimka ). A tak sme zamierili k ovečkám. Boli v diaľke. Len také malé chumáčiky. Usadili sme sa do stredu lúky na drevené pódium a čakali sme, kým prídu k nám. A oni prišli. Fotili sme o 100 6. Bolo to fajn. Ovce, zvončeky, naše hojdy, fakt super atmosféra. Vtedy sme sa ukľudnili aj my, lebo toto naozaj nezažiješ na námestí. Vtedy sme si povedali, že fotenie je jedna vec, ale toto je omnoho lepšie a už sa to nemusí opakovať. Toto bolo ono. Pokecali sme teda s ovcami, že čo a ako a prišiel k nám Kubko. Pastiersky pes pána báču, ktorý sa prechádzal obďaleč.Kubko bol profík. Vedel pekne ovce zaháňať na hvizd svojho pána. Radosť mať takého dunča. No a ľudkovia, tak asi prebiehalo naše fotenie. Namiesto hojdačiek sme boli v strede stáda a kecali sme s Kubkom, bačom a ovečkami. Tešili sme sa z tej chvíle a obaja sme si povedali, že dnes kašleme na fotenie a užijeme si atmošku. A bolo to správne rozhodnutie.

Poetické okienko: Sami sme zistili, že sme si stres dotiahli aj na miesta, kde nemá čo robiť. Dostali nás obyčajné ovečky a Kubko. Trklo nám, že si máme užiť výlet a príjemné chvíle spolu a v mega prostredí. Sme radi za takúto lekciu a dúfame, že keď aj vy niekam vypadnete na fotenie, zastavte sa aj vy na chvíľu a užite si to tam. Určite tam bude pekne. Inak by ste tam nešli :)  Slovensko je krásne a naše tradície sú unikátne. My v nich budeme pokračovať a inšpirovať sa. Vám chceme poďakovať za prečítanie nášho prvého článku a popriať Vám pokoj v duši pri Vašej tvorbe.

Vaši Godzilliaci

Komentáre

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - TEXTILNÁ DETSKÁ HOJDAČKA (vzor látky: ANIČKA) - 10394405_TEXTILNÁ DETSKÁ HOJDAČKA (vzor látky: ANIČKA) by godzilliaci
 2 komentárov
 Páči sa 211 ľudom
80,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »