Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Tomcikova

Žurnál+

Fotopostup - Čepček pre bábätká

Zuzana T. » Fotopostupy a Návody / 2015-04-16 20:51:56 /  1 komentár / 13 lajkov

Blíži sa leto (aj keď o pár dní to vraj nebude tak vyzerať - ale predpovede počasia nechajme bokom). Ak máte bábätko určite ho chcete pred slniečkom chrániť, lebo priame UV žiarenie vraj bábätkám škodí. Ja mám vo svojom okolí tiež niekoľko maličkých stvorení hodných ochrany, a tak som pre jedno z nich ušila letný čepček a v spolupráci s autorkou strihu Corinne som pripravila pre vás aj tento fotopostup. Strih je vyhotovený vo veľkostiach 0-3, 3-6, 6-12, 12-18 a 18-24 mesiacov.

Budete potrebovať:

- hlavnú látku cca 20cm (šírka 110cm)

- doplnkovú látku 20cm (šírka 110cm)

- nažehľovaciu výstuž

- strih nájdete tu http://www.purlbee.com/wp-content/uploads/2014/04/Baby_Sun_Bonnet_Template_V2.pdf

pozn. na strihu je kontrolné okienko, či vám tlačiareň vytlačila strih v správnej veľkosti, malo by mať 1inch t.j. 2,54cm 

 

Látky je dobré najskôr predprať podľa pokynov výrobcu.

Na švy a prídavky ponecháme cca 0,7cm.

 

Postup:

Vystrihneme si z hlavnej látky 2 x telo čepčeka podľa strihu a jeden obĺžnik veľkosti 9cm x 24cm pre veľkosť 0-3 (t.j.v. 56), 9cm x 26cm pre 3-6, 9,5cm x 28,5cm pre 6-12, 9,5cm x 31,75cm pre 12-18 a 9,5cm x 32,4cm pre 18-24.

Z doplnkovej vystrihneme to isté, t.j. 2 x telo a jeden obdĺžnik.

Z hlavnej látky vystrihneme 2 obdĺžniky na šnúrky: 3cm x 30cm 

Striešku podľa strihovej prílohy vystrihneme z hlavnej látky, z doplnkovej a z výstuže. Stred je v prehybe látky.

Začíname šiť - najskôr z hlavnej látky. Vezmeme obdĺžnik, priložíme ho lícom k lícu k bočnej oblej strane čepčeka a prišpendlíme. Zošijeme oba diely 0,7cm od okraja. To isté zopakujeme aj s druhou stranou čepčeka.

Prídavky opatrne nastriháme, aby čepček pekne sedel.

Prišijeme striešku.

Celý tento postup zopakujeme aj s doplnkovou látkou, v našom prípade bodkovanou. Na striešku ešte pred prišitím nažehlíme nažehľovaciu látku.

 

Pripravíme si šnúrky, najprv si látku ohneme pozdĺžne na polovicu rubovou stranou dovnútra a po celej dĺžke prežehlíme. Otvoríme a ohneme okraje na oboch stranách smerom k stredu, opäť poriadne prežehlíme, poskladáme a prešijeme po celej dĺžke. Na konci urobíme uzlík, druhý koniec pripevníme k čiapočke (na hlavnú látku, hneď ako sa dole končí strieška).

Teraz už ostáva len to celé skompletizovať. Čepček z doplnkovej látky vložíme dovnútra čepčeka z hlavnej látky, lícom k lícu. Pozor, šnúrky musia smerovať dovnútra čepčeka. Zošpendlíme, aby nám švy sedeli a prišijeme 0,7cm od okraja po celom obvode, okrem zadnej časti (krátka strana obdĺžnika). Cez tento otvor prevlečieme čepček lícovou stranou von a otvor uzatvoríme ručne neviditeľným stehom. Prežehlíme. Na zadnej strane po bokoch urobíme malé záševky smerujúce dopredu. Ručne prišijeme a je to hotové.

Ja som v zápale šitia urobila do súpravy aj letné nohavice so šnúrkami.

 

Malé upozornenie na záver - tento strih nie je určený na predaj a takisto ani výrobky ušité podľa tohto strihu.

Ďakujem Corinne, že mi dovolila použiť jej strih. Thank you, Corinne!

 

This pattern is brought to you by Purl Soho and the Purl Bee. The pattern is copyrighted with all rights reserved. Neither this pattern nor goods made from this pattern may be sold. The original pattern is at http://www.purlbee.com/.../Baby_Sun_Bonnet_Template_V2.pdf. It has been translated from English into Slovak language by Zuzana Tomčíková. Purl Soho and the Purl Bee are unable to verify the accuracy of this translation, but if you have any questions, we're always happy to answer in English at www.purlbee.com

Komentáre

SkusimTo super :D

2015-04-20 20:18:29

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

P
given
given
1207 predaných ks, 316 hodnotení

Reaguje do 1 hodiny

Malý obchodík, ktorý sa snaží ponúkať créme de la créme - dizajnérske látky z prémiovej bavlny, hebučké minky od Shannon Fabrics a výztuže

Nové bavlnené látky od Odile Bailloeul -kráľovská kolekcia Jardin de la Reine

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »