Domov » Žurnál+ » Autor: Zuzana Oravcová

Žurnál+

Rozlúčka s veľkým sashe dobrodružstvom /alebo môj prvý rok so šujtáškami/

Zuzana O. » Tvorba / 2016-06-14 19:59:53 /  32 komentárov / 56 lajkov

   Pripadá mi až neuveriteľné, že je to presne rok, čo uzreli svetlo sveta moje prvé šujtášové krivuľky. Korálkovanie je mojou vášňou už niekoľko rokov, no o môj voľný čas sa delilo aj s inými činnosťami. Až kým som neobjavila šujtášovú techniku. Odkedy mi v máji minulého roku dorazila domov prvá krabica týchto pestrofarebných šnúrok, odkrajovalo si korálkovanie stále väčší a väčší diel môjho času. Z nevinnej záľuby sa stala závislosť. Doslova. Túžba skúšať stále nové a nové materiály, tvary a farebné kombinácie nikdy neutíchala, naopak, rástla. Knihy v policiach zapadli prachom, ovládač od telky smutne zaliezol do kúta, zmorený zbytočnosťou svojej existencie.
   Ruka v ruke s tým, ako som prenikala do tajov tejto techniky, opantával ma aj sashe svet. Zrazu na fotenie náušníc nestačil môj kompaktík, odvážne som siahla po priateľovej zrkadlovke. Držala som také čudo v rukách prvýkrát a na mojich pokusoch o fotky to veru bolo vidieť! No motivácia bola veľká a tak som skúšala a skúšala, znovu a znovu. Radila som sa s fotografom, zaobstarala si všetky vymoženosti, ktoré mi fotenie mohli uľahčiť. Vo výkladoch obchodov som začala registrovať svietniky, látky, umelé kvietky a rôzne iné dekoračné drobnôstky - veď to všetko sa mohlo stať potenciálnym pozadím, ktoré by vhodne dotvorilo moje šujtášove výtvory. A keď sa dostavila prvá odmena v podobe titulky na sashe, moja rodinka sa stala svedkom explózie šialenej radosti, predviedla som oslavný tanček a moje zanietenie ešte vzrástlo.
   Prvé moje náušničky, ktoré sa ocitli na titulke :-)


   Uvažovala som, ako dosiahnuť, aby moje zákazníčky mali pri rozbaľovaní balíčka s mojimi náušnicami ešte lepší pocit, aby to bolo ešte osobnejšie, aby som tam dostala viac seba. Čo tak vlastnoručne vyrobené darčekové krabičky? Pribudli teda návštevy umeleckých potrieb – scrapbookingové papiere, drobné kvietky, stuhy, trblietavé kamienky. Učarovali mi aj ozdobné pečiatky - nudné biele obálky hneď vypadajú krajšie! Pribúdali zákazky, pozitívne reakcie zákazníčiek, prišla ďalšia titulka a potom ďalšia... Tá eufória, ktorá sa vždy dostavila, ma povzbudila, dodala mi pocit, že to celé má zmysel, že to, čo robí radosť mne, dokáže potešiť aj iných... Pri počte priaznivcov a počte predaných kusov sa začali objavovať čísla, o akých sa mi ani nesnívalo!
   Lenže to celé malo háčik. Čas... Zrazu sa mi zdalo, že dni sú akési krátke. To, čo kedysi vypĺňalo voľné chvíle, si postupne uzurpovalo chvíľ oveľa viac. Najmä noc bola stále viac o koralkovaní, než o spánku. Pretože väčšinu dňa som venovala svojmu synovi. Keď však zaspal, či už na obed alebo večer, potichu som sa vytratila a šila som, strihala a lepila krabičky, písala pozdravy a poďakovania, pečiatkovala obálky, vyrábala drobné darčeky k objednávkam... V rámci prechádzok s mojim drobcom sme stále častejšie odbočili na poštu.... S tetou poštárkou, ktorá mi nosila balíčky so stále novým a novým materiálom na tvorbu, si už skoro tykám. Môj tvorivý ošiaľ sa ale nestretol s nadšením mojej rodiny. Občas som si totiž "ukradla" aj nejaké to popoludnie či víkendové ráno...  Radšej by boli, keby som trávila čas inak, s nimi... Svoje korálkovanie som si však nechcela dať vziať. Sebecké? Možno. Vedela som však, že to celé je dočasné. Chcela som naplno využiť čas, ktorý mám ešte k dispozícii. Pretože korálkovanie nie je povolanie, pre ktoré som sa kedysi rozhodla. Keď mi do života zavítal môj synček, vytvoril sa priestor aj na nové, veľké, fascinujúce a pohlcujúce sashe dobrozdružstvo. No tri roky uplynuli a ja sa vraciam do práce, pre ktorú som sa kedysi rozhodla a ktorá ma baví, napĺňa, veľa učí. A z korálkovania sa opäť stane výplň voľných chvíľ, ktorých, obavám sa, nebude popri práci a malom dieťati veľa... O to vzácnejšie však pre mňa budú! Celý ten pestrý kolotoč mi ale bude veľmi, veľmi chýbať...

   Ďakujem všetkým mojim verným zákazníčkam (Evke, Mirke, Anke, Editke, Ivke, Aďke, Kristy, Peťke...), aj tým, ktoré ku mne zavítali len raz... Za ich milé reakcie a spätné väzby... Ďakujem svojim priaznivcom, férovým šperkárskym kolegyniam, s ktorými si fandíme, hoci by sme sa mohli vnímať ako konkurenciu. Ďakujem aj redakcii sashe za každý výber na titulku, ktorý pre mňa bol veľkou odmenou za snahu o kvalitné fotky.
   Nelúčim sa úplne... Korálkovanie mi príliš prirástlo k srdcu, nedokážem sa ho úplne vzdať. Vecičky do mojej galérie však budú pribúdať zriedkavejšie. Tvorenie každej jednej z nich si ale naplno vychutnám!
   A nie, neodolám, musím si užiť ten pohľad, vidieť moje malé veľké sashe úspechy pokope! Toto sú moje výtvory, ktoré si užili svojich 24 hodín slávy na titulke sashe :-D Dúfam, že svojim majiteľkám robia radosť!

   

       

       

      

  

Komentáre

lesna Krásne dobrodružstvo. Držím palce, aby si všetko dokázala skĺbiť.

2016-06-14 22:16:20

gallatea Veľmi pekne ďakujem :-)

2016-06-14 22:23:31

JankaSipka Áno, aj ja držím palčeky. Bola by škoda prestať robiť tieto nádhery.

2016-06-14 22:47:59

LightAndAngels Zuzanka, robíš krásne veci... držím palčeky, nech Ťa baví a darí sa Ti vo všetkom na čo v živote siahneš a pre čo sa rozhodneš :)...

2016-06-14 23:06:35

gallatea Janka, Barborka, ďakujem veľmi pekne, je to od vás milé :-)

2016-06-14 23:20:28

ingusova Zuzka, máte prácu a koníčka, ktoré Vás robia šťastnou. Mňa a myslím, že všetky Vaše zákazníčky, robia šťastnými chvíle, keď sa ozdobíme umeleckými dielkami v podobe náušníc, ktoré ste vytvorili. Ďakujem:-) Nech sa Vám darí vo všetkých oblastiach života.

2016-06-15 09:00:18

bizuteriauni Všetky kúsky si tam zaslúžili byť, pretože sú nádherné!!! Ja síce výrazné náušnice nenosím, no obdivujem vždy každý nový kúsok:). Prajem všetko dobré, nech sa darí a veľa spokojných zákazníkov!

2016-06-15 09:37:53

HenrietaMocova Zuzi krásne si to zhrnula :-) želáme veľa úspechov v práci, ktorú si si zvolila, ešte viac radostných chvíľ s rodinkou a občas chvíľku pre seba, pre Tvoje milované korálkovanie a aj pre nás, ktorých tu Tvoje nádhery vždy potešia :-)

PS: náš najobľúbenejší deň je rovnodennosť, kedy sa posúvajú hodiny a deň má 25 hodín :-)))

2016-06-15 10:03:27

gallatea Ingrid, ďakujem za Vaše slová prianie, je to od Vás veľmi milé:-)

2016-06-15 10:17:20

gallatea Tinka, ďakujem, potešila si ma!

2016-06-15 10:18:04

gallatea Heni, si zlatá, dík moc!!! No to si vystihla, takých rovnodenností by sme brali do roka aj viac!☺☺

2016-06-15 10:19:28

lesna Bývam na dedine, kde je práce okolo hospodárstva dosť. Tak mi sestra k sviatku želá veľa daždivých dní, aby som sa mohla venovať ručným prácam. Pre mňa krásne želanie.

2016-06-15 16:03:55

MilicaM prajem všetko najlepšie v osobnom aj (hoci zriedkavejšom) tvorivom živote...)

2016-06-16 08:21:02

gallatea Mili, ďakujem ti pekne :-)

2016-06-16 10:57:02

jasika Veľmi pekne napísané, želám veľa síl v práci a veľa voľných chvíľ na tvorenie, naozaj by bola škoda skončiť!!

2016-06-16 16:35:11

gallatea :-) ďakujem jasika, toľko milých prianí, to už sa niečo z nich hádam splní :-))

2016-06-16 17:36:03

andulka22 Milá Zuzka, Vaša snaha a vášeň bola zrejmá a nami- Vašimi zákazníkmi aj oceňovaná. Je mi jasné, že sa nelúčite. Tvorivosť je potvorka nenechavá... Ale život je o zmenách a naskočiť znova do vlaku dá trochu zabrať. Preto prajem veľa šťastia Vám aj Vašej rodinke.

2016-06-18 16:57:59

gallatea Anka, ste veľmi milá, ďakujem pekne! Vy ste bola moja prvá verná zákazníčka a vždy ma veľmi potešilo, keď ste si u mňa znovu vybrala :-)

2016-06-18 20:36:24

Zafiria Je úžasné keď máš prácu ktorá ťa baví a napĺňa a popritom ešte aj hobby pri ktorom sa môžeš zrelaxovať :)...priam akoby si mi z duše hovorila, v tvojom príbehu som našla veľa spoločného :) hlavne ten čas nám veľakrát chýba a potom ho ukrajujeme z nocí, kedy by sme mali spať alebo z víkendu ktorý by sme mohli stráviť s priateľmi alebo rodinou...veľa síl a nech sa darí v práci...a sem-tam niečo prihoď nech si pokocháme očko :)

2016-06-19 21:01:55

gallatea Veru, Peťka, uvedomujem si, aké mám v tomto šťastie, že sa vraciam do práce, ktorú mám rada a korálkovanie mi zostane ako bonus :-) ) ďakujem za prianie :-))

2016-06-20 13:56:37

figluska Ach Zuzi...tak si to napisala...,že mi aj slzicka vybehla....nemam,co dodat...vsetko si krasne vystihla....a s citom opisala...Tvoje slová su ako Tvoja tvorba...))))a samotna Ty)!

2016-06-20 15:01:59

Barsi Veru s časom zvádza večný boj asi každá z nás. Ale je úžasné, že Vás práca baví, to je skutočne na nezaplatenie. Pre mňa sú korálky skôr útekom od práce. Aj keď nie je to úplne strašné, no viac by ma bavilo asi niečo iné, tvorivejšie, ale z niečoho človek žiť musí :)

Šperky obdivujem už veľmi dlho, aj fotky sú dokonalé, tak dúfam, že z času na čas nejaká nová vecička pribudne. Nech sa Vám darí!!

2016-06-20 15:32:55

ARTonia Zuzka, až teraz som si všimla, čo sa deje..... Stále som od Teba čakala v novinkách nový šperk a nechápala som ako to, že nič nové nevidím.... Myslela som si, že si na dovolenke, ale dnes mi to už nedalo a pozrela som si detailnejšie Tvoju stránku..... Som prekvapená a musím Ti povedať, že mi budeš veľmi chýbať..... Tak si mi zlepšila náladu, keď som uvidela od Teba nový šperk :-) Už teraz mi to chýba...... Naozaj sem-tam prihoď niečo krásne, aby si mi skrášlila deň, dobre? :-) Želám Ti všetko dobré v novej práci...........

2016-06-22 21:02:06

gallatea Evička:-))) moja milá náušnicová maniačka:-))) je radosť tvoriť, keď má človek priaznivca, zákazníčku, kamošku ako Ty... Ďakujem...

2016-06-22 22:08:50

gallatea Silvinka dík moc za milé slová a prianie :-)

2016-06-22 22:11:13

gallatea Tonka, si ma normálne dojala :-)) naozaj, netušila som, koľko ľudí dokáže potešiť moje korálkovanie... Iste, lajky vidím, ale je to iné, keď to niekto vyjadrí takto slovne, oveľa vrelejšie, osobnejšie. Veľmi pekne ďakujem, urobila si mi radosť!

2016-06-22 22:14:57

charoit Zuzanka tiež smutne pozerám do tvojej galérie, hoci viem, čo za tým je.O to viac sa budem tešiť na tvoje nové klenoty.Držím ti palce, aby sa ti podarilo skĺbiť prácu, starostlivosť o synčeka a tvoju prekrásnu tvorbu.

2016-06-30 21:51:04

stebotavo Zuzka, tak vidíš, koľko sa nás sem k Tebe preklikalo a ako máme Teba a Tvoju prácu (teraz myslím hlavne tú tu na sashe ;-) ) rady :-) Prajem Ti veľa radoati a úspechov v staronovej fáze života a hlavne veľa zdravia celej Tvojej rodinke. Vždy sem rada zavítam kochať sa :-) a odseky o kradnutí si času, možnosebeckosti a tiež o pani poštárke mi boli až príliš blízke.. mimochodom, s Tvojim štýlom vyjadrovania sa by ma neprekvapila ani iná vecička vo výkladoch.. kníhkupectiev ;-) všetko dobré, Danka a pripája sa aj stále nespiaca Ela ;-) 2

2016-07-03 08:45:41

gallatea Danielka, ty si bola jednou z tých, čo ma podporovali a fandili mi od začiatku, ďakujem za to a aj za toto krásne prianie:-)

2016-07-03 10:21:55

gallatea Danka, ďakujem tebe aj nespiacej Elke /mojmu drobcovi to spanie tiež dlho nevydržalo, zas sme o krok späť, tak 2 -3x :-))), asi reakcia na zmenu/, naozaj je pre mňa cenné vidieť všetky tie milé príspevky, priania, slová... teší ma, že aj ty si sa pridala, aj Vám nech sa darí!

2016-07-03 10:26:05

evelyna Akokeby som o sebe citala :) Ked mala zaspi, moje prve kroky vedu ku koralkam, haciku, a uz sa hackuju sperky :) A to sklamanie, ked sa zobudi skor ako mam nieco dokoncene :)))

2016-07-13 23:56:52

ivajanotkova Ahoj Zuzka, všetko dobré Ti prajem a ďakujem za náušnice, ktoré od Teba mám, patria medzi najkrajšie kúsky :-)

2016-11-16 01:44:04

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

gallatea
gallatea
423 predaných ks, 304 hodnotení

Reaguje do 3 hodín

Milí návštevníci, každý kúsok v mojej galérii je originál, vytvorený s veľkou radosťou, zanietením a starostlivosťou. Ak si vyberiete ten svoj, poputuje ku Vám darčekovo zabalený, s prekvapením;-)

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »