Domov » Žurnál+ » Autor: Gabriela R.

Žurnál+

Škrečkujem, škrečkuješ, škrečkujeme!

Gabriela R. » Osobné Blogy / 2014-09-10 13:49:54 /  35 komentárov / 13 lajkov

Vítam vás na kávičke u Gabi  :)

Včerajší žurnál od ardeas ma nielen  rozosmial ale aj veľmi milo prekvapil :). Totiž, jednou z tých kamarátiek v cudzine som aj ja a naozaj už dlhý čas praktizujeme kávičky cez internet... veru, už tomu bude niekoľko mesiacov :D. 
Ja viem, viem,  znie to šialene, ale čo narobíme, keď sa nám to veľmi zapáčilo a berieme to ako takú tradíciu? Predsa len káva chutí lepšie, ak ju pijete s niekym, však?

Premýšľala som, akú tému by som si na dnes vybrala... Najprv mi zišlo na um, čo tak si vymeniť zopár receptíkov na jesenné koláčiky, však pomaly ju máme tu, tak prečo nie? Ale nakoniec som sa rozhodla pokračovať vo včerajšom duchu :). 

Dnešnou témou je : Škrečkujem, škrečkuješ, škrečkujeme...!

Nie, nie. Nie je to staranie sa o škrečka :D, to veru nie, AJ KEĎ so škrečkom to niečo spoločné má :). Takže, pod škrečkovaním rozumieme hromadenie si akéééhokoľvek materiálu a hlavne veľa, veľa. 

Aj ja som škrečkovač... teda riadny!  Vždy sa mi všetko zíjde, všetko odkladám na neskôr, však mne ťukne, čo s tým urobím :). Väčšinou to funguje a to ťuknutie naozaj príde :D, ale ten čas, kým prídem nato, čo z toho materiálu vyrobím, prejde aj pár týždňov či  mesiacov (och, niekedy aj roky :O ). Medzitým si párkrát poupratujem (hlavne vtedy, keď už nemám miesto a ja som strašný poriadkumilovník!!!) a vytriedim materiál, zhodnotím, čo ako dlho mám... nato sa pár dní rozhodujem vyhodím? - nevyhodím?, pár kladov - pár záporov, čo preváži pomáha k rozhodnutiu :D.


Moja škrečkovacia krabička: 


 

PS: Celý rok som zbierala jogurtové poháriky... mala som ich veeeeľmi veľa. Chcela som ich použiť na sadeničky alebo na príjemnú svetelnú ozdobu balkóna... Prišiel však drahý, ktorý je NIEKEDY rozhodnejší než ja a povedal: "Vieš čo s tým chceš robiť?" ... prepadla mna panika... "Čo? Hneď teraz vedieť, čo  z toho chcem??? :O  No nie, ešte neviem, ale však ja nato prídem!!!" Bolo už neskoro a moja zbierka skončila v koši :(.


A čo vy? Tiež máte niekedy depku, čo s tým všetkým? A hlavne kam s tým všetkým?
Poďte si pokecať pri kávičke o vašich škrečkovacích krabičkách dnes 14:00 a nezabudnite mi poslať fotečku vašej kávičky či iného nápoja :).Gabi

   

 

Komentáre

Dadyart Ahoooj! Idem si zaliať poobednú kávičku a pridávam sa do klubu škrečkov. Ja rárožím hlavne, stužky, gombíčky, korálky, čipky a hoci ich aj využijem, ale aj tak je ich už nad rámec rozsahu môjho využitia :) ... no celkom lsušne toho mám narároženého :-D

2014-09-10 14:09:563x

ardeas Vzhľadom na včerajšiu debatu by som mala mať efektný "škrečkový syndróm" a vyžívať sa v ňom, no popravde mám toho toľko, že ma občas chytí tzv. tvorivá panika (môj umelo vytvorený pojem), kedy sa s nahromadenými vecami stretnem zoči voči, v hlave sa mi vysypú nápady a ja som z toho tak nešťastná, že na to momentálne nemám čas, že ma chytí depka a ja neurobím vôbec nič, ani to čo mám rozpracované, ani to nové. Chvalabohu zvyčajne to prejde do pol dňa, no raz som ju mala 3-4 dni a to už bolo zúfalstvo, kedy som sa môjmu pracovnému stolu musela vyhýbať.

Inak s škrečkovaním bojujem celkom dobre :) Stále poctivo hromadím svoje imanie :D a s rozrastajúcou zbierkou som to vybavila ručne stručne tak ako sa na pravého škrečka patrí :D :D :D presťahovala som sa do väčšej miestnosti a zohnala viac krabíc :)

2014-09-10 14:12:434x

gabirusi Ja zo všetkého najviac milujem technické veci :D Dokážem si nakúpiť klince, matky, skrutky, vrtáčiky (aj keď zatiaľ nemám vrtáčku), šrubovačiky ... no všetko :D.

A potom papiere, šnuročky, sáčky, igelitové tašky :D (tie už musím vážne preriediť), a rôzne rozkošné zapisovacie zošitky, ktoré majú magnetku :D.

2014-09-10 14:15:554x

FeltBet ahojte, s tým škrečkovaním je to celkom sranda, kričím na maminu, nech ž to a to vyhodí, že na čo jej to bude, ale v podstate ja mám tých nazbieraných vecí ešte viac :D u mňa hlavne stužky, čipky,korálkoidné veci, veci na decoupage, lebo furt si myslím, že veď sa tomu budem venovať,a to a hento si prerobím, ale nakoniec aj tak furt skončím pri tej vlne a krabičky a krabice sa mi len znierajú v byte :D ja ináč čakám kedy ma stým muž pošle niekam...... :D

2014-09-10 14:31:032x

FeltBet gabirusi, ináč k tým klincom, skrutkám a tak, mňa postaviť do obchodu kde tie veci predávajú, vykúpila by som všetko :D ale túto moju aktivitu môj drahý celkom víta .ha.

2014-09-10 14:33:353x

gabirusi @FeltBet : haha, môj drahý teda nie :D myslí si o mne, že mi šibe :D (zamilovala som sa do vŕtačiek značky BOSH, ochkám nad každým kúskom :D a príšerne závidim tatuľkovi, že on má Boshu- a dokonca profesionálnu :D keď som bola doma, dovolil mi vŕtať ňou dierky do stĺpikov, ktoré sme robili na oplotenie záhrady... mám aj videoooo :D to bolo radosti).

A presne to isté čo ty vravíš svojej mamine, hovorím ja tej svojej :D Akurát, rozdiel je v tom, že ja mám tých naškrečkovaných vecí menej :D.

2014-09-10 14:39:485x

FeltBet ja tiež strašne rada vrtam, brúsim, natieram, hobľujem a montujem, a keď sa mi podarí rozlúsknuť nejaký komplikovanejší návod sa vytešujem ak malá. a sa musím pochváliť, skladanie skrine a postele mi šlo lepšie ako drahému, ale to pssssst to len tak potichúčky, bo nahlas mu to povedať nemôžem :D

2014-09-10 14:51:555x

ardeas No mne sa hromadí všetko možné, no najviac priestorovo papiere, koža, o veciach charakteru galantérie ani nehovorím. Toho mám kvantitatívne asi najviac :D

FeltBet, no o tom ako si s mamou snažíme vydiskutovať čo je potrebné vyhodiť a čo nie viem svoje. Keď sa moja mama rozhodne, že niečo už nepotrebuje a ide to vyhodiť, ja ako taká straka si to zoberiem, no pritom tiež mám pripomienky čo všetko by jej už nebolo naozaj treba a mala by to vyhodiť, no to si nechá a čo ona nepotrebuje si nechám ja :D čiže sa to premiesti z miesta A na miesto B :)

2014-09-10 14:53:403x

tvorit_a_lubit Zdravím žienky :) .. Mne sa častokrát podarí presvedčiť samu seba že aj ten dvojcentimetrový kúsoček čipky využijem. Niekedy. Na niečo. :D

Čiže som v tom s vami ;)

2014-09-10 15:04:584x

Elfi Priznávam,aj ja mám túto "diagnózu" :D A akosi sa stále nájde miesto,kam to dávať :)

2014-09-10 15:07:392x

gabirusi @rosemarine. : :D :D :D no, ja občas aj 2x2 cm papierky odkladám :D , veď z toho môžem vyseknúť kvietočky alebo bodečky, alebo....

2014-09-10 15:08:283x

gabirusi @Elfi : no jo no, :D miesto sa vždy nájde

2014-09-10 15:10:031x

tvorit_a_lubit @gabirusi úplne ti rozumiem :) zdá sa, že tento syndróm spája všetky tvorilky :)

2014-09-10 15:13:262x

Skyrra Zdravím Vás :)). Začiatok som nestihla, ale našťastie sa mi podarilo prísť aspoň teraz, uff :). Gabirusi, super téma! :) Tiež rada škrečkujem, ako inak ;). No našťastie som tak nejak medzi... mám zásadu, že materiál (ale týka sa to celkovo všetkých vecí v dome a inde...), ktorý dlhší čas nepoužijem ( u mňa cca 2 roky plus-mínus) ide bezodkladne preč. Buď vyhadzujem, to hlavne ak je to už veľmi poškodené, no najmä sa snažím všetko darovať niekomu kto z toho vykúzli niečo pekné, prípadne sa mu to hodí nejak inak. Myslím, že to škrečkovanie by zase nemalo prekračovať medze, poznám pár chronických zberateľov harabúrd a to je niekedy už fakt na nervy keď sa v dome nedá pohnúť :/. Myslím doslova... to už súvisí s psychikou, ak človek niečo zbiera a ani nevie prečo tak si tým obvykle nahrádza niečo čo mu v živote chýba a aspoň podľa mojích skúseností zatiaľ každý chronický zberateľ, ktorého som mala možnosť poznať má poroblémy s rodinou. Ale to som už zabrdla trošku inde :).

Osobne najradšej zbieram čipky, tie bavlnené... celkovo milujem látky, hoci paradoxne neviem vôbec šiť, vyšívať, ani štrikovať, proste nič :D. A... už neviem...určite je toho veľa, no teraz si neviem narýchlo spomenúť :).

2014-09-10 15:24:493x

WeraMade My máme asi škrečkovanie v rodine :D to ste mali vidieť keď sme sa museli presťahovať z trojspochodového domu do 3 izboveho bytu :D Dom bol ešte po babke a dedkovi a kedže dedko bol tiež zberač to ste mali vidieť čo sa tam naslo :D k padlášom sme sa ani nedostali )radšej) inak by sme našli ešte ruské postele z vojny hádam :D ale tiež som zberateľ :D hlavne pierok :D idem po lese alebo poli a vždy nejaké nájdem :D občas ich je aj viac a som schopná ich zbierať až kým nemám všetky :D minule som videla lietať pierka po ulici ale to som si už zaťukala na čelo, či som až tak vadná :D a moja mamča škrečkuje látky ešte z revolúcie :D takže máme doma látok asi 8 škatúl a stále si myslí, že z toho nieco ušije ...možno raz :D a kávičku asi nepošlem lebo ju nepijem teda aspon tú normálnu :D len ladovú a tú som mala skor ako bolo 14:00 :)

2014-09-10 15:27:043x

gabirusi @NikaDesignJewellery : moja mamka je taká istá :D tiež si myslí, že ušije ešte čosi z látok, ktoré má dlhšie než mňa :D

Ja som počas strednej tiež doniesla domov niekoľko látok a prednedávnom som ich aj triedila... no ale čo narobím? Vyhodím Kusisko látky, z ktorej by naozaj mohli byť nohavice alebo sukňa? :D fuj... strašné, mám to po mamke :D

2014-09-10 15:31:233x

gabirusi @Skyrra : no teda s takýmto prípadom som sa šete nestretla... respektíve nepočula som o tom, že ľudia zbierajú veci ak majú problémy - aj rodinné.

Ale s tým systémom som na tom podobne :) Dávam veciam vždy nejaký čas, pravidelne čakám na tú správnu chvíľu pre konkrtény uškrečkovaný matriál... ak nepríde blik - materiál vyhadzujem. Väčšinou sú to také veci, ktoré by sa dali zrecyklovať.

2014-09-10 15:34:241x

Skyrra Tak myslím, že na všetky konania je nejaký dôvod i keď je možno len podvedomý...

Ale našťastie väčšinu vecí obvykle využijem, je len veľmi málo toho čo vyhadzujem :). V prvom rade recyklácia, toho sa držím. Látky sú v pohode, podľa môjho názoru, však sama ich mám veľa :P. Dá sa z nich vždy niečo vymyslieť a vždy sa na niečo zídu keď treba plátať alebo zháňam niečo na vrch zaváraninového poháru ;D.

2014-09-10 15:55:332x

gabirusi @Skyrra : :D som si predstavila akoby vyzerali tie moje látky na zváraninových pohároch :D veľmi zle :D

2014-09-10 15:58:542x

Skyrra Tak... ako ktoré, no :D ja som hlavne zberateľ folkových a vintage látok... a veľmi obľubujem ľanové plátno :). Takže tie sa tam celkom hodia ;D.

2014-09-10 16:01:124x

ardeas Ahojte, musela som ešte skočiť na poštu, skoro hodinu sme maturovali s poštárkou ako sa vypisuje dobierka do ČR kým sme sa trafili do správneho formulára. Asi tiež škrečkuje, lebo kým sme došli k tomu správnemu, vypisovala som 2 staré :D

@rosemarine. ja seba ani nemusím presviedčať, že zúžitkujem miniatúrne kúsky zvyškov, v podvedomí tuším, že to niekde nájde uplatnenie, neraz sa mi to stalo, preto nemám takú brzdu ako Skyrra, lebo i veci staré 5-6 rokov som po čase využila a tak sa len honobí a honobí... jediným pozitívom škrečkovania s mojou mamou je, že robíme odlišné veci, lebo robiť rovnaké, asi by sa všetko len násobilo :D

@NikaDesignJewellery no o tom, čo má viac ako 50. rokov sa u nás za škrečkovanie nepovažuje, mama to nazýva "výbava" či dedičstvo po starých rodičoch, i keď to je dedičstvo, skladovať by sa to nemalo, lebo do budúcna to veľmi ťažko niekto využije aj ked kvalita je samozrejme neporovnateľná s dnešnými látkami, ja by som si napríklad z "šušťákoviny" na seba nič nedala ani za nič :D

2014-09-10 16:17:243x

gabirusi A u koho budeme kávičkovať zajtra? :)

2014-09-10 17:48:48

ardeas Je možné že u Bibi, ale neviem na 100%, hlási sa niekto ďalší dobrovoľne? :) Ja v priemere vypijem za deň 3 kávy, takže sa viem prispôsobiť :D

2014-09-10 19:06:133x

Skyrra Myslím, že by som zajtra mohla pre zmenu ja napísať žurnálik ;). Alebo sa o to aspoň pokúsiť, pokiaľ budem doma.

2014-09-10 20:35:482x

BibaDesign Ahojte. Takže som prišla už aj káva vychladla 3razy :) Momentálne popíjam vínko a k tomu syríky... No mňamka na večer. Ja som dnes bola zaneprázdnená zákazkou a poobede sme behali s tatkom a kupovali mu tenisky, čiže sa mi podarilo dostať k netu až teraz.

Aj ja poctivo škrečkujem. Ale u nás sa to dedí z generácie na generáciu. Môj dedo odkladal kopec vecí - "Niekedy sa to na niečo zíde". V tom istom duchu pokračoval aj môj tatko a ja som to poctivo podedila :D Síce s mamkou obe tvoríme a teda jedna izba je vyhradená iba na naše serepatičky :) Ale úspešne osídľujeme aj zvyšok domu :)

A s tou kávičkou? Mne je to jedno, prispôsobím sa. Ale v piatok mi to nevychádza. Asi až v pondelok by to šlo u mňa. Dajte mi teda vedieť :)

2014-09-10 20:46:462x

Dadyart ...juuj baby, dnes som musela kávu vypiť friškom, letieť na rodičko, potom na tréning..... vidím, že sa tu zišlo dosť škrečkov :-D ... ja sa tiež hlásim na "podávanie" kávičky, ale najskôr v piatok, zajtra asi tiež friškom budem kávičkovať :-) .. ak teda nebude niekto iný, v paitok môžem podávať kávičku ja :-D ..piatok je taký "voľnejší" :D

2014-09-10 20:52:021x

gabirusi @ALL : Cicuše, škrečkovanie zrejme bude nejaký zvláštny druch diagnózy :D. Nemyslím si, že je to dedičné, inak by sme boli všetky jedna veľká rodina :D (čo v podstate aj sme ale myslím pokrvné ).

Ja som poobede voľná vždy :) takže rada pokecám o báárzčom a dávam si rovnako 3 kávičky ako ardeas :D šak v podstate, väčšinou ich pijeme spolu cez skype :D.

2014-09-10 21:05:151x

gabirusi jemine, ze druCH :D to mi ako ušlo :D samoška, že druh

2014-09-10 21:16:061x

Orsonka haha, pridavam sa do klubu :-) mam doma naskreckovane vsetko mozne, ved raz urcite chcem vyskusat aj tu aj tamtu techniku...raz, niekedy :-D

mam ozaj vsetko od tych najmensich zbytkov latok az po prazdne samponove flakony z ktorych raz ked bude krpec vacsi urobime lodky...a potom farby a laky a sklenene pohare od jogurtov a drot a koralky a uz ani neviem... :)

2014-09-10 21:56:132x

FeltBet ja zajtra kávičku nestíham, letím k lekárovi na kontrolu....tak ja možno od pondelka a neskôr, neviem ako s víkendami, či budeme kávičkovať aj vtedy, alebo víkendy necháme tak

2014-09-10 22:05:392x

gabirusi @Orsonka : Viki o tebe som dlho nepočula :), minule som na teba myslela, že ti napíšem, potom som sa zapracovala a samoška , zabudla som :( hanba mi!

Ako sa vodí? Ako sa máš? Čo malý?

@ALL : ak bude mať niekto záujem aj cez víkendy prečo nie? :) je to také milé pokecať o niečom inom :)

2014-09-10 22:28:232x

Dadyart ... baby, ja som cez víkendy na 90 percent offline, takže virtuáliš kávičku dám s vami len cez týždeň :)

2014-09-10 23:06:052x

ardeas Takze kavickujeme len cez pracovne dni :))

Inak dobre ranko. Ja prave pijem dalsiu resp. dnesnu prvu :)

2014-09-11 08:10:092x

Mmirka Ahoj! U nás škrečkuje celá rodina. A manžel asi najviac, ale aj s najväčším využitím toho všetkého. Ja ho zato volám s láskou "Starinár".On odíde s dvoma vozíkmi plnými šrotu na šrotovisko a s jedným plným sa vždy vráti. Veď nechaj to tam. Ale keď máme upratovaciu náladu, tak to všetko ide z domu. Hlava nehlava musím sa dobre najedovať a rýchlo to povyhadzovať. Mmirka

2014-09-11 08:32:553x

ardeas Tááákže dnes kávičkujeme u Skyrry :) Srdečne Vás tam pozývam v jej mene. Stretneme sa o pol druhej (13:30) v jej žurnály. Aká bude téma netuším ale teším sa :)

2014-09-11 11:53:431x

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »