Domov » Žurnál+ » Autor: Gabriela R.

Žurnál+

Óóó šaty, utkané z jahodovej peny (Rozhovor)

Gabriela R. » Rozhovory / 2014-02-18 14:23:46 /  46 komentárov / 124 lajkov

„Už od detstva bolo pre ňu navrhovanie a šitie šiat pre bábiky potešením. Až vyrástla , skúsila strednú školu s odborom navrhovanie a modelovanie odevov. Chcela pokračovať v navrhovaní aj ďalej ale nebolo jej dopriate, preto skúsila Výtvarnú výchovu, kde si povedala, že "stačí a teraz budem robiť to čo milujem !" .  
Profesionálnemu tvoreniu sa venuje od roku 2011. Jej rodným mestom je Vranov nad Topľou ale od malička až do dnešných dní žije a aj tvorí v dedinke Cabov, na východe Slovenska. Poznajú ju nielen u nás ale i v zahraničí a minulý rok sa predstavila v úlohe nováčika na Bratislavských módnych dňoch (jeseň/zima), kde ju označili za prekvapenie večera.“
 

                  Vážení čitatelia Sashe žurnálu , dovoľte mi predstaviť  vám Jarku Wurll Kocanovú

                                                                           alias Atelier De Couture.

                                  

 • Moja prvá otázka bude smerovať k tvojmu menu . Vyznieva perfektne umelecky a ešte aj zahranične :) Ako sa bežne predstavuješ ? 

---Celým menom, ak si robíme srandu s manželom, tak aj celú adresu :-) Mám vo zvyku rozprávať rýchlo a nezrozumiteľne a nakoniec skončím pri ,,Jarka,,

 • V októbri si sa zúčastnila Bratislavských módnych dní (ďalej už len BMD) Jeseň/Zima 2013 s kolekciou „Po stopách anjelov“. Ako si sa cítila na tomto podujatí? Aké máš zážitky?

---Prípravy trvali skoro celý deň, bolo to veľmi únavné ale príjemná skúsenosť .


K nahliadnutiu fotky z prehliadky tu http://www.zenskyweb.sk/druhy-den-modnej-sou-patril-kozusinam

                            

                                                                  

 • Zaujala ma jedna informácia, ktorá ma, priznám sa, zmiatla :D V profile uvádzaš, že na strednej škole ste s tvojou spolužiačkou Annou , vyhrali 1. miesto ako Top výrobok s modelom Fantóm. A tie z nás, ktoré si čítali informácie o BMD a taktiež poznajú tvoju tvorbu, vedia, že aj v tvojej galérii a zároveň aj prehliadku na BMD sprevádzal model práve s menom Fantóm. Povedz nám je to ten istý model ?

--- (smiech) Tak to nie, iba koncept bol ten istý. Stredoškolský model bol čierny Fantóm, ktorý sa nám stratil. Plánovali sme aj bieleho, ale nestihli sme, zabudlo sa na to. Po rokoch som sa do neho pustila sama. 

                                                   

 • Máš svojich obľúbených módnych dizajnérov ?

---Mám určite, stále si rada pozriem nové haute couture :-)

 • Kam by si štýlovo zaradila tvoju tvorbu?

---Osobito – neosobitý. Neviem sa sama zaradiť, nech posúdia iní a ja s nimi  budem buď súhlasiť alebo nie :-)

 • Máš nejaký cieľ , ktorý by si chcela vo svojej tvorbe dosiahnuť ?

---Ciele si veľké nedávam, iba také malé denné : ,,večer tie šaty budú hotové!,, a tak niekedy to trvá aj celý týždeň a manžel  z toho šedivie :D . Ale na druhej strane sny mám väčšie. Dnes sa mi napr. snívalo, že som padala zo strechy a nevedela som, či sa mám smiať alebo kričať.

 • Tvoju tvorbu sledujem dlho. Priznám sa, že keď som ťa našla, tak si na mňa zapôsobila veľmi extravagantne. Avšak každým tvojim výrobkom sa posúvaš stále vpred a ja často žasnem nad tým aký máš talent. Ako svoj vývoj v tvorbe vnímaš ?

---Ďakujem, nerada sa pozerám dozadu, keď niečo navrhnem jednoduché, stále sa snažím tomu dať viac a viac, jednoduchosť je krásna ale prepracovanosť ma dobíja. Nechcem sa zaradiť medzi klasické značky, ktoré keď si jednu sezónu oblečieš na druhú je to už nenositeľné, snažím sa aby moje modely boli aktuálne aj o niekoľko rokov. Čo bude ďalej ukáže čas.

                                                                  

 • Máš rada folklór? Tancovala si niekedy vo folklórnom súbore?

---Mám rada folklór ale u nás som nemala možnosť tancovať, no stále tíško obdivujem.

 • V tvojej tvorbe môžeme vidieť krásne folklórne výšivky. Tieto motívy vymýšľaš a navrhuješ ty sama alebo si sa inšpirovala výšivkou nejakého kraja :) ?

---Ktorý kraj má aké tradičné výšivky veľmi nepoznám, vo svojej tvorbe motívy miešam, vymýšľam, inšpirujem sa.

                                                                   

 • V tvojej galérii nájdeme aj nádherný svadobný kroj. Pre mňa je to menšie vybočenie z tvojej tvorby aj napriek tomu, že ľudových motívov máš viacero. Tento model je nie len duchom ale aj tvarom folklórny. Čo ťa viedlo k vytvoreniu takýchto výnimočných šiat?

---Už si to ani nepamätám, z každej strany som počúvala kroj, kroj, kroj, tak dobre, vyrobím aj ja nejaký. Tak to nejako vyšlo, nechcela som vyrobiť klasický kroj, ale nejaký, ktorý sa dá aj ,,rozobrať,, a dá sa vynosiť aj cez bežný deň. Vesta k nohaviciam, či sukňa k jednoduchému tielku, fantázii sa medze nekladú...

                                   

 • Korálkové a flitrové aplikácie rovnako ako aj čipkové našívaš úplne sama. Koľko času ti zaberie našívanie flitrov a koráliek? Nepýtam sa na konkrétny model, pretože máš ich viac ale všeobecne tie modely, ktoré majú trupovú časť posiatu flitrami a korálkami.

---Dlhoooo. Prišiť každý jeden malý flitrík a korálku dá zabrať krku, očiam, prstom a nervom,  keď sa nitka začne krútiť a nepočúvať, ešte horšie, keď treba šiť so silonom.

                                                  

 • Koľko koráliek a flitrov približne použiješ na jeden takýto model?

---Kusov či na gramy :-) Balenie flitrov mám väčšinou pol kilové, na šatky s rukávmi aj pol balíka ubudne, plus korálky /tých dávam menej.

 • V jednom rozhovore si povedala, že keď si chceš oddýchnuť, tak väčšinou s háčikom v ruke :) Teda, keď oddychuješ, háčkuješ či štrikuješ pre seba, rodinu alebo vtedy tvoríš tvoje háčkované a štrikované modely pre nás  ?

---Tak- tak, keď oddychujem- pracujem ďalej, len vymením ihlu za háčkovku. Pri háčkovaní netreba myslieť, teda vlastne rozmýšľam, čo nové vyrobím, ako zdokonaliť model.. :-)

                                                               

 • Jarka, v týchto dňoch si uverejnila informáciu, že v posledný februárový deň prídu novinky =) táto informácia potešila určite nie len mňa ale všetky obdivovateľky :) , tak načo sa máme tešiť?

---Na šaty predsa :-) . Nechajme sa prekvapiť.

Aspoň maličký náznak  :) ?

------ Nie, nie, ani náznak :-)

 • Na záver by som sa opýtala, či máš nejaké životné motto?

---Nemám, ale páči sa mi jedno ,,nie je majster ten kto začne, ale ten kto aj dokončí,,. Neviem nejako mi to utkvelo v pamäti keď sme robili nejakú prácu ešte na strednej škole.

                                                               

Ďakujem Jarke, že si našla čas na vtipné zodpovedanie mojich otázok :) a že nám o sebe prezradila niečo  nové :) . 

28. február sa blíži a my už môžeme túžobne očakávať, čo nové nám táto veselá panička =) nachystá. 

                                                        Jarke želám veľa úspechov v jej fashion kariére.

                                 

 

Zdroj fotografií:  fotografie Jarkiných modelov sú použité so súhlasom Jarky

                                   http://www.sashe.sk/AtelierDeCouture

                                   http://www.zenskyweb.sk/druhy-den-modnej-sou-patril-kozusinam

 

 

                                                                                            Do čítania priatelia :)

 

Gabi

Komentáre

natalyss skvelé :)

2014-02-18 14:33:231x

Katu-Hula Takéto rozhovory tu chýbajú.

Sashe robí zmeny v grafike, ale takéto články by opäť zvýšili úroveň portálu. Dávno to tu písavala Lucy Hudec a bolo to veľmi milé.

Tento rozhovor som čítala na flér.

2014-02-18 14:40:435x

gabirusi Katu-Hula, rozhovor na flér-i som čítala aj ja a tento rozhovor som robila ja s tamtým nemá nič spoločné.

Natalyss- ďakujem :)

2014-02-18 14:43:03

Katu-Hula Gabi tým som chcela povedať, že flér robil rozhovor tak aj sashe by mohlo. Viem, že je iný. A zabudla som pochváliť, Jarku obdivujem a jej spolupráca so http://www.sashe.sk/Zuzana_Zliechovcova, ktorá vytvorila diadem bola a je famózna.

2014-02-18 14:56:482x

gabirusi Takto to inak znie. Lebo veta "tento rozhovor som čítala na flér" znela presne tak ako som to prečítala a pochopila.

Takže beriem to ako pochvalu =) a ďakujem , trvalo to nejaký čas kým som všetko dala dokopy (prečítala články, ktoré s jarkou už napísané sú a niečo o nej a nakoniec vymyslieť vhodné otázky).

2014-02-18 15:00:185x

gabirusi A Katka, ďakujem Vám za nápad :)

2014-02-18 15:08:231x

gaal Prijemne spoznat jedneho z top predajcov takto blizsie :)

2014-02-18 15:34:398x

ketlin super rozhovor, tiež mi tu také chýbajú!

2014-02-18 15:51:484x

chaton.bleu ano, aj ja mam rada rozhovory

2014-02-18 15:51:543x

DajanaRodriguez Skvelé, milujem rozhovory. Neskutočne rada ich čítam a tiež si myslím, že by tu takáto sekcia mala byť :) Poznáme sa cez naše galérie ale mnohé z nás by isto zaujímali aj iné veci, niečo viac :)

2014-02-18 16:04:543x

MakaArt Skvelý príspevok a nádherná tvorba pravdaze! ;-)

2014-02-18 16:12:501x

Grace_fairy super rozhovor :) mozno pribudnu nejake rozhovory zo strany sashe ... ktovie :)

2014-02-18 20:03:501x

love_garant super...cely rozhovor...fotografie a aj cela tvorba....drzim palce, nech inspiracia nikdy nezaspi...

2014-02-18 22:03:141x

rasinn skvelý rozhovor, som veľmi rada, že Jarka dovolila nakuknúť :-)

2014-02-19 08:27:011x

BimBam ...je fajn, ze sa najde niekto, kto urobi takyto rozhovor. je to super obohatenie tejto stranky a navyse sa mozeme pozriet nielen na tvorbu, ale aj na tvar toho, kto sa za tymi uzasnymi dielami skryva :) nech ta, gabika, povzbudi tento clanok aj k dalsim, budeme sa tesit :) vypracujes sa tym aj stylisticky a celou skladbou rozhovoru. a na jarku sa uz musim ist pozriet aj osobne, vzdy si to slubujem, ked pridem domov, do toho isteho rodneho mesta. ale zatial aspon obdivujem a povzbudzujem tu :)

2014-02-19 09:22:012x

gabirusi BimBam :) velmi pekne dakujem :) budem sa snazit aby dalsie boli este lepsie :)

2014-02-19 12:04:59

MiniaLab presne takéto rozhovory motivujú..takže super, že si si dala tú námahu jeden taký vytvoriť : )

oj a tie posledné šaty sú mega šmrncové!

2014-02-19 13:56:47

gabirusi MiniaLab aj mne tie posledné padli hlboko do očka :D

2014-02-19 13:58:091x

adanov dakujem za predstavenie krasnej tvorby...a teším sa na ďaľší rozhovor :)

2014-02-19 15:05:131x

gabirusi ;) už čoskoro

2014-02-19 15:13:531x

SAShE.sk  REDAKCIA  Dakujeme za rozhovor, skvela volba autorky a vyborne spracovanie :)

Redakcia mala zo zaciatku odhodlanie pripravovat rozhovory pravidelne a aj sme tak cinili, casom sme nabrali dojem, ze ich citanost klesa, ze sa otazky, aj odpovede dost opakuju, kazdy medailonik autora bol vo svojej podstate dost podobny, pokusali sa o ne aj ini autori, vid. Lucy Hudec, potom tu zase bol problem s protezovanim a riesenim, preco tento ano, a iny autor nie...skratka casom sme od toho ustupili. Mozno vsak opat dozrel cas, pokial je zaujem a citanost. Radi by sme to vsak ponali uz trosku inou, profesionalnejsou formou a na to sa momentalne pripravujeme najma kapacitne. Chystame vsak v tomto zmysle urcite nejake efektne novinky ;) Za trpezlivost dakujeme.

2014-02-19 16:21:0714x

ria.markov Je tu veľa špičkových tvorcov a bola by škoda,ich nevyspovedať.

Neprajníkov nechajme bokom...)

Tvoriví ľudia sú vo svojej podstate sebakritickí a "konkurenciu" chápu ako inšpiráciu a hnací motor pre sebazdokonalenie.

Tvorba má svoju výpovednú hodnotu - a ak ju nemá, protekcia nepomôže .

..Ak to niekto nechápe tak sorry:)

2014-02-19 18:46:282x

Helenee super rozhovor, krasna praca... tie zelené šatky... aaach.. krasne :) ako všetky :)

2014-02-19 18:52:341x

gabirusi Jeeeminee =D dakujem vam vsetkym, ze sa vam zurnal paci. A som nesmierne stastna, ze sa zurnal dostal az do zurnalu plus :D moj 9 zurnal :D asi bude 9 moje statne cislo . Moja najvacsia tuzba ako kupujucej na Sashe bolo, napisat taky zurnal, ktory sa dostne do plusky :)

Ja som taka stastna =D DAKUJEM VAM ;)

2014-02-19 19:35:333x

jajax Rozhovor spravený zaujímavo a pútavo a modely sú naozaj krásne.Ďakujem a gratulujem(obidvom).

2014-02-19 19:36:212x

Zizie11 je skvelé vedieť- kto za tými nádhernými šatami je, rozhovor bol milý, pútavý a veľmi sa z neho teším :) jarke prajem veľa úspechov a radosti z tvorenia :)

2014-02-19 21:31:582x

jejdanenky Diky, super! Myslím, že už je naozaj čas na rozhovory, nazbieralo sa tu strašne veľa vyprofilovaných autorov, o ktorých by som si tiež rada prečítala .

2014-02-19 21:53:181x

sacharinova Perfektné a podnetné čítanie, srší z toho pohoda,pozitívna nálada i duch kreativity oboch zúčastnených strán!:-)

2014-02-19 23:02:441x

ReniJa Tlieskam myšlienke, predstaviť neuveriteľne talentovanú návrhárku :) Jarkine šaty sú snové a nie len tak sa pravidelne objavujú v kolekciách a výkladoch. Držím jej palce a tíško dúfam, že pribudnú aj ďalšie rozhovory šikovných Sasheniek a Sashenov :)

2014-02-20 07:50:481x

mirijam Veľmi príjemný rozhovor. Ďakujem a Jarke prajemdarí i naďalej!!!

2014-02-20 09:43:091x

ArtVera dakujem za článoček, veeeelmi potešil....... a jedna otázočka na JARKU.... ako to všetko časovo stíhaš.....ja mám problem že nemám čas vôbec niečo take VEEEEELKÉ vyrobiť....

2014-02-20 10:01:13

lucilak Vynikajuce! Ja sa velmi tesim z takehoto prinosneho, prijemneho zurnalu!! Dakujem!

Urcite by bolo skvele - (ako bananove zele) - znova obohatit sashe.sk o taketo clanky a predstavit tvorbu i majitelov a niektore galerie. Chyba mi aj pokracovanie relacie: "Ako to robis?"

Tesim sa, ze SAShe pripravuje novinky aj v tomto smere...

...pretoze!! ake sashe si vytvarame - take ho mame!!

2014-02-20 12:37:511x

JaroslavaWurllKocanova lucilak: nestíííham :-) dúfam že svadobná kolekcia sa stihne presne na čas, ešte stále visia na vešiakoch pár nenafotených a jedným chýbajú flitre... ďakujem aj ja veľmi pekne Gabike ;-)

2014-02-20 13:04:081x

gabirusi Jarka, ja dakujem, ze si nepovedala nie ;) a ze si strpela moje otravovanie :D bola to mila skusenost :)

2014-02-20 13:17:23

Dettus Ja na Jarkyne šaty len čumím so spadnutou sánkou. Raz, keď sa budem vydávať bude ma mať pokrk. :)

gabirusi, super žurnál. :)

2014-02-20 14:37:011x

Natalja prijemne citanie, dakujem! A dakujem aj Jarke= to motto je skvele! Len tak dalej!

2014-02-20 14:44:111x

levandula Tak to je tá dievčina pri ktorej v jej galérii híkam ;-), vyzerá ako drobné veselé žieňa, som rada že ste sem nedali nejakú nastylovanú fotku, takto má vyzerať návrhárka v zápale tvorby. Apropo naše celebrity by na Ples v Opere mali nakuknúť k nej a nie sa "značkujú" zahraničnými značkami, myslím že Jarkine sa im plnohodnotne vyrovnajú. Keď som prvýkrát uvidela tvoje svadobné napadlo ma, ja sa chcem vydávať zas a znova a ešte raz ;). Takto len dúfam že tvoj Atelier tu bude aj o pár rokov a ja raz v tvojich šatách vydám dcéru. Už som sa rozkecala, tak na záver veľa úspechov prajem !

2014-02-20 16:51:351x

VivienMihalish Nádherné diela autorky myslím potešia každé oko cítiace estetiku z jej tvorby. Žurnál mi potvrdil to, že človek nemusí mať vyštudovanú vysokú školu, ak si chce ísť za svojím fashion snom a to je pre mňa obrovská inšpirácia a motivácia k tvoreniu. Obdivujem, držím palce a želám len veľa úspechov a radosti z tvorenia, ktoré nadchýna "princezné 21. storočia".

2014-02-20 18:59:221x

Dussi Toto nežné žieňa považujem za slovenskú Matragi, nie je jej podobná prevedením a štýlom, ale určite veľkoleposťou modelov a pracovitosťou, veľmi jej fandím a taktiež fandím podobne ladeným žurnálom ako je tento. Vďaka Gabi.

2014-02-24 17:10:021x

gabirusi ;)

2014-02-24 19:07:42

MoPe Niekto má naozaj úžasné a zlaté ruky a nádherné nápady. Článok je super. Petra

2014-02-24 21:53:531x

Rina Obdivujem celú Jarkinu tvorbu:)prajem kopec spokojných zákazníčok, pevné nervy pri krútiacich sa nitiach:) super článok:)

2014-02-26 22:32:251x

dorota.trampolino top nádhera.....!

2014-03-03 20:55:44

milushka nádherné šatočky, krásne fotografie,parádny článok

2014-03-07 15:36:55

Qtinka Jarke veľmi fandím a už dlhšie ju sledujem na "umeleckej" scéne :) LEN TAK ĎALEJ!!!

2014-03-17 23:19:00

jewart je to nádhera a tie krátke b iele, ako pavučinka-wav,no nemajú chybu-držím palce a prajem veľa krásnych návrhov.:-)

2014-03-24 11:58:46

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Fantóm v bieloM - 2083598Fantóm v bieloM by JaroslavaWurllKocanova
 9 komentárov
 Páči sa 83 ľudom
560,- €
 - V kroji. - 2687860V kroji. by JaroslavaWurllKocanova
 54 komentárov
 Páči sa 385 ľudom
1400,- €
 - z Rozprávky Do rozpávky -15% - 3168775z Rozprávky Do rozpávky -15% by JaroslavaWurllKocanova
 4 komentárov
 Páči sa 70 ľudom
476,- €
 - Fiona - 3484957Fiona by JaroslavaWurllKocanova
 36 komentárov
 Páči sa 352 ľudom
1200,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »