Domov » Žurnál+ » Autor: Gabriela R.

Žurnál+

"Mladé šidlo, magor, trúba, ktorej móda prischla ako hobby, práca a nakoniec i život." (Rozhovor)

Gabriela R. » Rozhovory / 2014-03-19 07:30:29 /  14 komentárov / 64 lajkov

"Módou žije i nežije, plače i sa smeje. Vymýšľa, strihá, šije, pára,  zúri a potom to dokončí. Perfekcionalizmus je jej druhé meno i prekliatie.  Vitajte v jej svete a užívajte ho ako svoj."   

 

                                 Tieto slová vás vítajú vo sviežej galérii mladej talentovanej slovenskej dizajnérky.  

                                                                 Na Sashe vystupuje pod menom Huci Design.

                                                                                 

                                    Za týmto logom sa skrýva toto  milé a šikovné stvorenie Lucka Hucíková . 

                                                              

 Vyštudovala  Strednú školu úžitkového výtvarníctva Josefa Vydru v Bratislave, odbor Ručné a výtvarné spracovanie textílií  a Univerzitu Tomáša Baťu v Zlíne odbor Design odevu.

Už v detstve majstrovala, ak po niečom túžila. Keď pod vianočným stromčekom nenašla Barbie dom, vyrobila si vlastný, drevený. Neškôr, keď chcela byť in, ušila si tašku na rameno. Svojich blízkych obdarovávala tým, čo sama vyrobila.

Lucia je veselé žieňa, ktoré vie, čo chce ale zároveň je to človek, ako všetci dizajnéri- umelci- majstri, ktorí nevedia, kde im hlava stojí... všade je všetkého veľa, všetko chce stihnúť ale toho času je akosi málo ... :)

Vo svojej práci je veľkým pedantom a sama o sebe  povedala : „...som sama sebe pánom... šéfom... a som na seba prísny šéf... ale nekričím na seba, len niekedy sa so sebou nebavím lebo sa na seba hnevám :D “.

V jej galérii spoznáte (ak ste ešte nespoznali)  ten pocit, keď niečo tu, na Sashe zazriete a potom to chodíte obzerať deň čo deň a stále silnejšie po tej veci túžite a veľmi dobre viete, že ten pocit nezmizne, kým tu vec nebudete vlastniť!! Viete o čom hovorím? Áno?   Tak táto galéria je z tých, v ktorých si poviete TOTO MUSÍM MAŤ!

                                                                     

----------Čo bolo prvotným impulzom, ktorý ťa priviedol k móde?

--- Tak začiatky sú väčšinou vždy rovnaké... v detstve oblečenie a nábytok pre bábiky, neskôr som šila pre seba školské tašky, prerábala a prešívala staré šaty, nohavice a vytvárala z nich úplne iné kúsky.  Takže, keď prišla otázka "kam ďalej", tak to bolo všetko akosi jasné.

                                      

----------Keď som ja začínala šiť, boli to  väčšinou šaty pre bábiky a prvým nostieľným výrobkom boli nohavice :). Čo bolo tvojim prvým ušitým výrobkom?

--- Mojim prvým ušitým výrobkom bola  školská taška na jedno rameno. Mali ju všetky decká a bola in.  Lenže nemala vrecká a priehradky...   Tak som si ušila vlastnú tašku, ktorá mala množstvo vreciek, ktoré som chcela a potrebovala. Bola ušitá zo starých hnedých nohavíc a dokonca mala aj jedno tajné vrecko  na dôležité veci :).  Nosila som ju až do zošúchania a dlho potom som ju  mala odloženú v skrini.

----------Myslíš si, že tvoja duša  zdedila kreatívny gén? 

--- Ten základ je určite zdedený.  Pamatám si, keď som bola malá,  že mi môj otec aj dedko kreslili do zošita princezné  s copíkmi a zvieratká... Teraz to síce všetci popierajú  (smiech) , ale ja si to pamatám :)!
Keď som sa o tom rozprávala s maminou, tak sme prišli k záveru, že sa tie gény zbierali celé generácie po častiach a u mňa to celé vypuklo.  Takže niekde v génoch tie zručnosti určite tkveli a hromadili sa ako kamaráti v kaviarni a keď ich bolo už dost na veľkú  párty, tak sa ozvali  (smiech)  a ja sa teraz neviem rozhodnúť  čo skôr (smiech).

                                                                       

----------Kedy si sa rozhodla, že svoje módne kúsky budeš ponúkať aj slovenským ženám?

--- V podstate od začiatku.  Prvé naozajstné šaty pre niekoho iného, ako pre seba, som vytvorila asi v 16 rokoch.  Boli to šaty pre kamarátku na stužkovú a potom to už išlo... Slovo dalo slovo, jedna povedala druhej a odrazu sa mi ozývali všakovakí ľudia.

                           

----------Čo je tvojim hlavným inšpiračným zdrojom pri tvorení nových modelov?

--- Hmmm...  Inšpiruje ma všetko okolo mňa a vo mne... Ľudia, pocity a moje nálady, počasie, niekedy mi samotná látka povie, čo chce, aby z nej bolo. Hra svetla alebo tieňa naokolo, na ľuďoch, ktorých stretávam  na ulici. Niekedy sa v noci zobudím a v mysli vidím detail alebo celé šaty, ale nie vždy sa mi chce vstať a ísť si to naskycovať. Niekedy pre to nemôžem zaspať lebo rozmýšľam, ako by sa mohol ten detail rozvíjať ďalej,  alebo ako by som tie šaty riešila strihovo.
                          

----------K akému štýlu by si zaradila tvoju tvorbu?

--- Myslím si, že tvorím jednoduchú eleganciu, niekedy jemne športovú a urban.  Mám rada čisté a jednoduché tvary ale rada sa hrám aj s malými detailmi, krajkami, origami,...
                                      

----------Mnoho módnych návrhárov vytvára svoje kolekcie s nejakým cieľom, ako napríklad dodať ženám ženskosť, sviežosť, mladistvý vzhľad alebo vytvoriť pohodlie... Čo je cieľom tvojich modelov?

--- Chcem aby sa ženy cítili krásne, sviežo, sexy a elegantne.   Ale zároveň chcem, aby moje modely spĺňali  aj podmienku pohodlia.

                           

----------V tvojej galérii nájdeme aj šperky z prírodných materiálov. Čo ťa viedlo k  doplneniu tvojej galérie prírodou?

--- Už od strednej školy som zbierala všelijake prírodné materiály, ktoré sme v škole používali na rôzne výtvarne cvičenia a následné inšpirácie a tak mi to tak nejako asi ostalo.  A kedže okrem čistých tvarov mám rada aj malé detaily a mini-pidi piplačky, tak som sa  jedného krásneho rána zobudila s myšlienkou, že budem robiť šperky zo žaľuďových klobúčikov... A  samozrejme čím menšie, tým sa viac teším  :D  (smiech).
                                                                     

----------S takýmto materiálom na výrobu náušnic som sa tu ešte nestretla :) kde ho zháňaš?

--- V lese... Minulý rok som si bola sama nazbierať.  A tento rok si na mňa všetci spomenuli a prišli mi krásne balíčky od kamošiek z rôznych kútov Slovenska a jeden od maminky z Anglicka :).  Viac som ku šťastiu nepotrebovala. Ako malé dieťa som si všetky tie balíčky vysypala na zem a potom som sa v nich prehrabávala, triedila ich...  Myslím, že šťastnejšieho a spokojnejšieho človeka ste vtedy večer nenašli  (smiech).

----------Mala si už niekedy nejakú šialenú zákazku? Niečo, čo bolo extrémne extravagantné?

--- Extravagantné kúsky vznikajú zatiaľ iba pre mňa a to v prípadoch kedy obliekam skoro všetkých svadobčanov a ja sama som na ňu pozvaná. Vtedy väčšinou v piatok večer odovzdám posledné šaty a totálne vyčerpaná si uvedomím, že veď ale ja si nemám čo obliecť  (smiech) ... Takže vtedy vznikajú v sobotu ráno tie najextravagentnejšie a najrýchlejšie ušité šaty na svete.... Väčšinou vytiahnem všetky možné zvyšky látok, ušijem z nich dlhý pás, ktorý okolo seba obmotám, zazicherkujem, previažem opaskom a utekám (smiech).        

                                                                   

----------Ja keď niečo vyrobím, sama to aj odprezentujem :). Robíš sama sebe reklamu?

--- U  mňa to dlho bolo tak, ako s obuvníkovými deťmi... Posledný rok som si dala záväzok a už aj ja mám v skrini pár svojích kúskov a modelov...  Ale musím sa priznať, že moja tvorba sa mi nehodí (smiech). Navrhujem elegantnú módu a milujem jednoduchú eleganciu a vždy keď do môjho modelu navlečiem kamošku alebo nejakeho známeho, alebo zákazníčku na skúškach alebo vidím potom fotky, tak som nadšená a vyzrá to krásne a presne tak, ako som si to predstavovala. Ale keď sa oblečiem sama, tak mám pocit, že sa mi to nehodí... Navrhujem a tvorím niečo, čo mne samej štýlovo nesedí... Ja som asi skôr na rifle a tričko, čo je v podstate irónia (smiech).

                             

----------Čo by si chcela dosiahnuť alebo kam by si chcela smerovať tvoju módu?

--- Sny a ciele sú veľké, ale nechávam si ich pre seba lebo chcem aby sa splnili :) .

----------Ja sama mám jeden výrok, ktorý ma veľmi dobíja energiou.  A čo ty? Ktorý je tvojím obľúbeným?

--- ...citátov a výrokov, ktoré ma niečím zaujmú je veľmi veľa, ale vačšinou ich vždy zabudnem, tak ako vtipy (smiech)

----------Blíži sa jar a s ňou aj teplé obdobie. Chystáš pre nás nejaké novinky :)?

--- Ja v podstate stále niečo vymýšľam a pripravujem a potom nič nestíham (smiech).  Práve teraz pracujem na malej jarnej kolekcii a potom budem pracovať na letných kúskoch a aj šperky by som chcela nové povyrábať a... a koooopec dalších vecí, ktoré sú v priečinku "chcela by som aby mal deň minimálne 72 dnodín a ja aby som bola 10-krát naklónovaná" (smiech).

                                             

Milí čitatelia, dnes som vám predstavila ďalšiu módnu dizajnérku a pevne verím, že tento rozhovor vám spríjemnil deň a vyčaril úsmev na tvári :) ako mne jeho realizácia.

Na záver, vám chcem vrelo odporučiť túto galériu. Pri samotnej  komunikácii s Luciou zistíte, že nič nie je nemožné a aj keby sa vám zdalo, že áno, veselo vás z tohto omylu vyvedie :D.  Lucka totiž tvorí to, čo chce vidieť na ženách ale zároveň vie vyhovieť aj vašim požiadavkám a hlavne  svojimi modelmi chce robiť ženy šťastými. A že sú jej kúsky perfektne prepracované môžem dosvečiť aj ja :), keďže ich zopár vlastním. Preto milé dámy, nebojte sa byť krásne a sexy :).

Lucinka, ďakujem  za príjemný a priateľský rozhovor :), že si si našla chvíľočku čas a dovolila nám nahliadnúť do tvojho  tvorivého sveta. Želám ti veľa  spokojných zákazníkov, veľa tvorivých síl a mnoho, mnoho inšpirácií a splnených snov. 

 

                                         

                                                                               

                                                                                                                      

                                                                                                 Do čítania priatelia :)

 

Gabi :)

 

Zdroj:  fotografie sú použité so súhlasom Lucky

              http://www.sashe.sk/HuciDesign

 

Článok redigovala Alenka  alias  Gaal (Ďakujem!)

Komentáre

farbi Veľmi príjemne sa čítalo, galéria je krásna, no najviac ma dostali tie perfektné fotky :)

2014-03-19 10:35:122x

HuciDesign Gabi som rada, ze som ta spoznala, ze sa ku mne vzdy s nadsenim vracias a hlavne za tento krasny clanok o mne :)

2014-03-19 12:38:423x

nikkita och, tie čierne a tyrkysové šaty, to je totálna mňamka, nádherné sú !

2014-03-19 13:53:352x

drejka Luci je veľký talent, dúfam, že čoskoro bude znova nejaká príležitosť dať si ušiť šaty :)

andrea

2014-03-19 14:16:121x

bumbac Krásne !!

2014-03-19 17:14:491x

sacharinova Parádny článok, skvelá autorka aj objekt záujmu, vecičky i foto.Výborne čítanie!:-)

2014-03-19 19:39:511x

gabirusi Huci :) tvoja tvorba si zasluzila takuto prezentaciu a ja som stastna, ze poznam taku sikovnicu ;), ktora skraslila moj satnik :D

2014-03-19 20:14:31

vinica nádherné kúsky, idem lúskať galériu!

2014-03-19 20:58:011x

MakaArt Skvelý clánok!

2014-03-20 14:02:271x

gabirusi Dakujeme MakaArt :)

2014-03-20 17:17:01

gabirusi Dakujem vsetkym za mile slova ;)

2014-03-20 17:18:25

sandrika veľmi dobré čítanie a kukanie :)))

2014-03-21 11:54:511x

FijA naozaj príjemné čítanie:)

2014-03-24 14:54:521x

gabirusi dakujeme :)

2014-03-24 15:45:14

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Natural Glamour n.2 - 2046592Natural Glamour n.2 by HuciDesign
 Páči sa 8 ľudom
30,- €
 - Poklad v prírode no.4 - 2106445Poklad v prírode no.4 by HuciDesign
 3 komentárov
 Páči sa 17 ľudom
9,99 €
 - Svadobné - 2214620Svadobné by HuciDesign
 14 komentárov
 Páči sa 93 ľudom
800,- €
 - Femme Fatale - 2214720Femme Fatale by HuciDesign
 12 komentárov
 Páči sa 70 ľudom
550,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »