Domov » Žurnál+ » Autor: Lenka Studená

Žurnál+

Bio kakaové maslo

Lenka S. » 2011-06-19 11:44:16 /  3 komentáre / 4 lajky

Kakaové máslo je tuhý, nažltlý rastliný tuk, ktorý vznika lisovaním rozdrvených pražených kakaových Bôbov. Percentuálne zastúpenie kakaového másla v kvalitných kakaových bôboch je asi 55%. Kakaové máslo je ľahko rozpustné, zpracovatelné a dobre strávitelné.

Kakaové maslo je jedným z najstabilnejších tukov, pretože obsahuje vhodné antioxidanty zabraňujúceí žltnutiu  a je možno ho uchovávať 2 až 5 rokov bez výraznej zmeny štruktúry. Naviac je vhodnou zložkou k výrobe kozmetiky. To hľavne vďaka svojej jemnej štruktúre, príjemnej vôňe , ale hlavne preto, že  nedráždi pokožku.

Získava sa lisovaním v hydraulických lisoch, kde vyteká z drveniny a je uchovávana v tuhej podobe. Výlisky sa melú na kakaový prášok. Z kakaového masla se vyrábajú čokoládové cukrovinky, používa sa v kozmetike a farmacii. Má jemnú čokoládovú chuť a vôňu.


 

Z vlastnej skúsenosti môžem len odporučiť bio kakaové maslo. Mám bledú pokožku a vždy na začiatku leta, keď je slniečko silnejšie a išla som sa opalovať po chvílke som bola červená :( Tento rok som si urobila krem na opalovanie z kakaového masla, mandľového oleja a včelieho vosku a na moje prekvapenie- nato že som sa opalovala zatial len 2x a to cca 30-45 min nebola som červená a pokožku mám už jemne hnedú čo ma potešilo :)

Krém ma prekrásnu jemne čokoládovú vôňu a pokožka zostava po natrení príjemné jemná. Takže možno do konca leta budem aj pekné snedá :o)

Komentáre

Mydlaren Dievčence, ak si chcete takýto krém vyrobiť, tu nájdete recept: http://www.sashe.sk/U_sikovnych_ruk/journal/vyrobte-si-doma-kakaove-telove-maslo

2011-06-19 12:35:33

fuego Vďaka za postup skúšala som ho, ale mne viac vyhovuje pomer mandľového oleja s kakaovým maslom 1:1 napr. 100g masla-100g oleja a pridať pri rozpúšťaní 20-30g včelieho vosku.

2011-06-19 14:24:38

Mydlaren Samozrejme ak sa dá viac oleja musí sa hmota zahustiť včelím voskom aby nebola tekutá.

2011-06-19 16:03:20

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »