Domov » Žurnál+ » Autor: Andrej Frič

Žurnál+

Začiatok žurnálu a výstava Daydreamers

Andrej F. » Pozvánky a Reportáže / 2018-08-18 12:57:56 /  6 komentárov / 12 lajkov

Toto je môj vôbec prvý Sashe žurnál, takže majte so mnou trpezlivosť:) Budem tu písať o svojej tvorbe, technických veciach súvisiacich s keramikou a mojich inšpiráciách v umení. Snáď to bude pre vás rovnako zaujímavé ako pre mňa. Nie som rodený literát, takže to beriem ako výzvu aj v tomto smere. Práve preto sa asi venujem vizuálnemu umeniu, že touto formou viem ľahšie vyjadriť emócie a myšlienky a všetko medzi tým. Tu sa ale pokúsim slovne a pomocou fotiek sprostredkovať aj proces a pozadie mojej tvorby.

Prajem príjemné čítanie. Ak by ste mali nejaké otázky, komentáre, neváhajte a napíšte mi.

Daydreamers

Dnes sa chcem obzrieť a pripomenúť si našu spoločnú výstavu s kamarátkou Vandou Kráľovičovou. Výstava trvala od 13.4 do 31.5.2018 v Mestskom múzeu v Pezinku. Vernisáž v piatok 13teho sme si vybrali zámerne, kedže tento deň je spájaný s poverami a mýtami. Ja síce poverčivý nie som, ale má pre mňa silný symbolický význam. Symbolizmus a mytológia je presne to, čo ma zaujíma a priťahuje. Z antropologického, psychologického a sociologického pohľadu. Milujem knihy o histórii a evolúcii ľudstva, o vývoji náboženstva a symbolov, jazyka a obrazov. Mytológia pre mňa predstavuje spojivo s našou minulosťou. S pohanskými bohmi a spojením človeka s prírodou, ktoré postupne slabne. Vo fantázii sa ale človek môže preniesť aj do budúcnosti a baví ma predstavovať si, aký svet tu asi bude po nás. Možno to bude úžasný supermoderný svet alebo svety na viacerých planétach a možno post-apokalyptické peklo, v ktorom sa ľudstvo od technológií vráti späť k primitívnemu životu v zničenej krajine. Tieto predstavy alebo aspoň ich útržky sa dajú nájsť aj v mojich dielach. 

Vrátim sa ale späť k našej poslednej výstave s názvom Daydreamers, ktorý presne vystihuje minimálne mňa. Som typický denný snílek väčšinou schovaný celý deň vo svojom ateliéri:)

Spolu s kamarátkou Vandou sme sa ešte minulý rok rozhodli, že pripravíme spoločnú výstavu. Už v minulosti sme spolu tvorili a maľovali. Máme tematicky podobné veci, pri ktorých sme mali pocit, že by sa mohli zaujímavo dopĺňať a myslím, že sa to aj podarilo. Odvrátená strana nám je bližšia ako tá nablýskaná. Dá sa povedať, že naša tvorba reflektuje na súčasný svet a jeho typické vonkajšie príznaky, ale tiež sa pozerá do vnútra nás samých na to, čo to s nami robí. Spoločným znakom našej výstavy bol kritický, až mierne skeptický pohľad do budúcnosti zašifrovaný v abstraktných akrylových obrazoch a surrealistických keramických sochách a kolážach. Krásne historické priestory mestského múzea v Pezinku našu výstavu ešte umocnili. Som vďačný za tú príležitosť a možno o pár rokov si to zopakujem/e. 

Komentáre

MilicaM gratulujem, skvelá výstava...

2018-08-18 13:14:32

frikou Dakujem Milica

2018-08-18 14:11:01

ema-homolova Srdečne gratulujem, nádherné veci a príjemná atmosféra.

2018-08-19 09:17:29

frikou Vdaka:)

2018-08-19 13:47:28

klasika Super! Ešte aj dobre napísané.

2018-09-01 19:52:21

frikou Tak dik!

2018-09-01 22:14:11

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »

Newsletter

Nezmeškaj žiadne novinky a súťaže!
nic nevpisujte