Domov » Žurnál+ » Autor: Andrej Frič

Žurnál+

Ateliér & nová spolupráca

Andrej F. » Tvorba / 2019-03-28 07:00:01 /  3 komentáre / 60 lajkov / 1164x zobrazený

Keď ma oslovila fotografka Simona Prekopová, či by som nechcel skúsiť nafotiť nové fotky mojej značky, súhlasil som. Je ťažké získať odstup od svojej práce a ešte ťažšie sa popritom aj sám fotiť/točiť. Okrem toho som zástanca prístupu, že treba skúšať nové veci!

Tie prinášajú nové skúsenosti, vzťahy, zážitky, takže som neváhal :) Dali sme stretko na káve v Pezinku, v široko ďaleko najlepšej Čokoládovni a kaviarni Mlsná Emma a slovo dalo slovo, dohodli sme sa. 

Simonina prvá návšteva u mňa v ateliéri bola ešte skôr vzájomná oťukávačka a vymýšľanie rôznych nápadov a konceptov. Vzniklo iba pár fotiek a túto konkrétne mám najradšej. Je to fotka mojej šporkasy alebo sporiteľničky, ak chcete, ktorá evokuje tak trochu hrad. Je to jedna zo série šporkasiek, ktoré som robil ešte minulý rok na výstavu Daydreamers v Pezinku. (Foto dole)

Z druhej návštevy už vznikla séria fotografií, ktorú by som Vám rád dnes ukázal. Robil som na viacerých veciach, dokončoval som sochu koníka, masky, koloroval engobou, ktorá predchádza prvému výpalu. Fotky zachytávajú proces práce v mojom útulnom pivničnom ateliéri. Myslím, že genius locci sa podarilo zachytiť tiež. Bez ďalších rečí, nech sa páči.

So Simonou chystáme aj ďalšie fotky a projekty, takže stay tuned!

Andrej Frič - Frikou

Komentáre

klasika Supeeer!

2019-03-28 22:08:13

Baboo ooooj, keď sa nájdu dve šikovné duše, tak to dopadne takto krásne :D

2019-03-29 12:24:09

frikou Dakujem. A suhlasim:)

2019-03-31 15:14:25

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

frikou
frikou
84 predaných ks, 19 hodnotení

FRIKOU je mladá slovenská značka prepájajúca poctivé remeslo a umenie. Venujem sa výrobe keramických objektov, sôch a dizajnu. Mojim hlavným poslaním je prinášať príbeh a originalitu prostredníctvom kvalitných ručne robených diel.

Vitajte

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »