SAShE - slovenský handmade design.
Domov » Žurnál+ » Autor: Dominika Farkašová

Žurnál+

Kreslím vonku. Jupííí!!!

Dominika F. » Tvorba / 2018-04-14 17:00:01 /  10 komentárov / 32 lajkov

Som šťastná. Akože naozaj šťastná.

Pýtate sa, či mám nejaký partikulárny dôvod? Asi nie. Teda nechápte ma zle, ani predtým mi nič nechýbalo - môj muž je superhrdina (a ak niekto tvrdí opak, klame, alebo ho nepozná), rátame dni, kým nám bocian donesie malinké šidlo, zvyčajne máme relatívne plnú chladničku, aj elektriku a plyn zvládame platiť... vlastne si žijeme veľmi pekne.

A predsa... odkedy už zima konečne odpochodovala, som šťastná. Alebo meteosenzitívna. To je možno to správne slovo. Principiálne hneď ráno otváram balkónové dvere a všetky okná, aby sa nám byt naplnil vôňou jari. Občas z tej krásy a radosti až plačem - alebo to bude pre alergiu a sennú nádchu a pre fakt, že počas tehotenstva nemôžem brať lieky? Ťažko povedať. 

Každopádne, rozhodla som sa dať zbohom zimnej medvedej hybernácii a tráviť vonku toľko času, koľko sa len dá. Takže chodím na prechádzky dvakrát do dňa. Na dve hodiny. (Aby som veci uviedla na pravú mieru, som v deviatom mesiaci tehotenstva, takže za tie dve hodiny prejdem kačičkovským krokom okolo bloku dúfajúc, že neporodím pred vchodom. )

A minule som si všimla, že pri každom kroku na vzduchu si v mysli hovorím: "To je ale krása. To je ale nádhera. " A potom sa zastavím a predýcham, lebo v mojom stave je aj myslenie za pochodu vyčerpávajúce.

Šťastná som aj preto, že je apríl. A apríl, to je tesne pred májom a v máji už nie je v mesiaci R a môže sa sedieť na lavičke. Ale keďže u nás je už teraz 25 stupňov, sedávam na lavičke aj teraz, aj keď je ešte apRíl. Sedím a kreslím. A čím ďalej tým viac si uvedomujem, že ak prekonáte divný pocit z divných pohľadov ľudí, ktorí popri vás prechádzajú, je to vlastne krásne zenový a upokojujúci zážitok. (Akurát že s bruchom a farbami a skicárom sa mi na tých lavičkách už tak komfortne nesedí).

Dnes sme boli napríklad s mužom v trebišovskom lesoparku – btw najväčšom a najkrajšom v strednej Európe. Ja som kreslila, on sa slnil (alebo pozeral videjká o Destiny a Halo), užívali sme si intenzívnu vôňu invázie medvedieho cesnaku, prítomnosť vtáčka, ktorého sa mi nepodarilo identifikovať a motýľa, ktorý si moju bundu splietol s kvetom a na pár minút sa na nej zakempoval...

A ja som si užívala svoju novú Pentel Aquash Water Brush, Koh-I-Noor anilínky, Koh-I-Noor grafickú gumu a Koh-I-Noor červenú grafickú ceruzku a cítila som sa ako umelkyňa-freelencerka. Mne niekedy fakt stačia pocity, aby som bola ultimátne šťastná. No a tam v tom lesoparku som bola. 

Zistila som napríklad, že Pentel Aquash je MUST-HAVE. Pracuje sa s ňou veľmi jednoducho, je príjemná nielen na dotyk, ale očividne si s ňou výborne rozumie aj papier. A kamarátstvo papier+štetec+farby je krásnym povzbudením pre každého kresliča.
A navyše neuveriteľne uľahčuje a spríjemňuje kreslenie. Teda mne rozhodne. Jemini, ako som neznášala chodiť po vodu. Verte mi, ak máte v bruchu dieťa a každý pohyb a vstávanie vás neskutočne bolí, dvakrát si rozmyslíte, či sa vám chce ísť na druhú stranu bytu pre vodu, aby ste vymaľovali obrázok. Takže, za tento štetec ako zo Star Treku by som vynálezcovi dala nobelku. Rukou by som mu potriasla a pobozkala ho na líce. Aj na druhé.

Vďaka tomu, že má integrovaný zásobník na vodu, ktorá mimochodom úplne pohodlne vystačí aj na veľký-veľkýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýýý obraz, nemusíte chodiť po vodu nikam, maľovať môžete hocikde a hocikedy. Štetec nepreteká a to je pre dievčenské kabelky veľké plus.

Toto síce nemala byť recenzia ani IMPRESSION článok a dokonca som za túto nebeskú chválu nedostala ani zaplatené, ani sponzorské ani nič. Skrátka som si len nevedela pomôcť. Keď je niečo dobré, tak je to dobré a ľudia by o tom mali vedieť.

Z toho štetca som totiž tak nadšená, že mám pocit, akoby som bola malé dieťa počas Vianoc. A chcem si ho nosiť stále so sebou. Všade.

Nuž, máte aj vy nejaké tipy a triky ako uľahčiť a spríjemniť kreslenie vonku? Alebo vo vnútri? Dajte mi vedieť v komentároch.

A nezabudnite nazrieť do môjho obchodu. Nová kolekcia FOOD ILLUSTRATION je už dostupná. A neprehliadnite ani skvelú, výhodnú ponuku sady 3 obrázkov mňamiek za neuveriteľne výhodnú cenu. 

Komentáre

felixanima :-)

2018-04-12 16:32:431x

PohladnicePreRadost ... a my sa tešíme spolu s Vami .... :)

2018-04-12 17:44:031x

friesnicecream @PohladnicePreRadost ďakujeme veľmi pekne. :D

2018-04-12 18:55:19

ewitine.pletky Pekné obrázky na zahryznutie ;-)

2018-04-14 19:29:14

Jamkapo Bombové sú.Nech sa darí.janka

2018-04-14 21:17:29

deve286 :) na lavičke sa smie. to na zemi sa nesmie, keď je v mesiaci "r" ...

tak hovorila naša vychovávateľka na ZŠ...

vďaka za spomienku :)

2018-04-14 22:56:561x

IvanaBerdak Presne, presne toto ja prezivam v jari...vsetky tie vone, tie prekrasne rasiace rastliny, kvitnuce rastliny, chrobaky, motyle...som z toho mimo...moje deti su uz mimo brucha a presne toto moje jarou zapocate sialenstvo uz ma odo mna celkom slusne obkukane aj moj syn a neujde mu fakt ani jeden chrobacik...a, inac, tie malbicky su super chutne!!!!

2018-04-14 23:03:56

deve286 ale aj sneh prekrásne vonia.

ja milujem aj zimu.

mala som sibírsku husky... obe sme si tú zimu vždy vedeli užiť... fakt je, že zima už nie je to, čo bývala :(

2018-04-14 23:12:48

butterka Milene, krasne napisane aj pofotene, super atmoška z toho ide. Drzim palce do porodu aj po nom, uzivaj kym sa da :-* aj ked.... krasne prechadzky su s kocikom, len ten stres ked sa pozabudnes, zajdes dalej ako by si mala a dietatko sa zobudi hladne, hladnehladnetakže, hladneeeee!!! takže vsetku nacerpanu energiu spalis pri zaradovani turba do kocika a vlastnych noh :-P :-D

2018-04-15 08:43:59

MirianaOli Krásne obrázky:)

2018-04-16 08:00:42

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

Vecičky nájdete

V žurnáli sú spomínané:

 - Jablčník - tyblčník (ilustrácia) - 9377414_Jablčník - tyblčník (ilustrácia) by friesnicecream
 Páči sa 8 ľudom
12,- €
 - Bagel s vajíčkom (Ilustrácia) - 9377452_Bagel s vajíčkom (Ilustrácia) by friesnicecream
 Páči sa 3 ľudom
12,- €
 - Zmrzlinový sendvič (ilustrácia) - 9377464_Zmrzlinový sendvič (ilustrácia) by friesnicecream
 Páči sa 4 ľudom
12,- €
 - Ružový donut (Ilustrácia) - 9380118_Ružový donut (Ilustrácia) by friesnicecream
 Páči sa 6 ľudom
12,- €

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »