Domov » Žurnál+ » Autor: Daniela Fraňová

Žurnál+

RecyVedierka

Daniela F. » Fotopostupy a Návody / 2013-09-17 12:19:03 /  6 komentárov / 17 lajkov

Ahojte Sashe ľudkovia.

 

Už je načase, aby som aj ja prispela žurnálom. Nejaký čas to vo mne zrelo a už to dozrelo...dúfam... :-) Je to môj prvý žurnál, tak ospravedlňte, prosím, kvalitu mojej prezentácie, hlavne kvalitu fotiek. Dnes nie je práve najpríjemnejšie počasie, no ja som sa rozhodla, že práve dnes tento žurnál vytvorím... :-)

Nemám rada, keď sa vyhadzujú plasty, pichá ma pri srdci, keď si z našej planéty robíme smetisko... Som zástanca triedenia odpadu a recyklácie. Všimla som si, že aj tu na Sashe veľa ľudí tvorí zo starých vecí a to ma veľmi teší. :-D Jedným z mojich koníčkov je ozdobovať/pretvárať plastové vedierka, krabičky, detské tričká (fľaky na tričkách mojej dcérky...) a iné veci servítkovou technikou. Je to pomerne jednoduché, praktické a baví ma to. :-) Nemám ešte pofotených veľa vecí, ale aspoň niečo si tu môžete pozrieť a prípadne sa inšpirovať:

 

u nás sa nazbierali takéto vedierka z horčice a jogurtov, takže tie ma inšpirovali :-)

 

ďalej potrebujeme štetec a ak je vedierko viacfarebné, tak aj farbu - ja používam latex

 

potrebujeme natrhané kúsky novín (musí to byť novinový papier, nie letáky...prípadne to môže byť leták z Kauflandu...) :-D 

 

takéto lepidlo na papier - lepiacu pastu a môžeme začať tvoriť

Priznám sa, že túto techniku s novinami a lepidlom na papier som sa naučila ešte na základnej škole na výtvarnej výchove. :-DDD A dodnes ju mám rada... :-)

Malé množstvo lepiacej pasty si rozriedime s vodou v poháriku a natrieme časť vedierka. Nanášame kúsky novín a natierame aj povrch novín. Kúsky novín prekladáme tak, aby vznikla jednoliata plocha. Necháme vyschnúť niekoľko hodín a keď nám novinová vrstva uschne, natrieme bielou farbou.

 

takto vyzerá vedierko po natretí farbou

Ďalej pokračujeme po niekoľkých hodinách, keď nám vyschne vrstva farby. Vyberieme si servítku, ktorej vzor chceme použiť na vedierko, oddelíme vrchnú vrstvu servítky a odtrhneme z nej alebo vystrihneme ten kúsok, ktorý chceme použiť. Vedierko si natrieme lepidlom na servítkovú techniku po celej ploche, kam pôjde servítka a opatrne nanesieme servítku. Nakoniec opatrne štetcom natrieme/zafixujeme povrch vedierka a necháme vyschnúť. Moje vedierka vyzerajú takto:

Takéto vedierko môžeme použiť ako dekoráciu, dózu na potraviny, hračky alebo ako obal na darček.

Ak som niekoho inšpirovala, prajem príjemne tvorenie a recyklovanie. :-)

Komentáre

jajumiba Sikulka:-)

2013-09-17 18:46:39

IngridPatayova táto novinová technika je z detstva moja obľúbená, pekné ...

2013-09-17 19:12:331x

franovka Ďakujem :-)

2013-09-17 20:18:45

Sylvia.Gutierrez Robíš svet krajším a zdravším..to je veľké plus!!! Ja ti ďakujem za milý žurnál a verím že tie ďalšie budú tiež také fajné :)

2013-09-17 20:38:39

franovka Ďakujem veľmi pekne :-)

2013-09-17 20:57:32

Malienka Vynikajúci nápad s tými novinami, a hlavne, že sa vedierka opäť použijú :)

2013-09-20 15:26:07

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.

TOP Žurnál - Týždeň

Najlepšie žurnály posledného týždňa TOP žurnál mesiac »

TOP Žurnál Mesiac

Najlepšie žurnály mesiaca

Viac »
Kompletná hitparáda žurnálov »