Domov » Fórum » Otázky a odpovede » výklady

výklady

Otázky a odpovede

Mariolla | 2022-04-11 16:49:182x

Dobrý deň,

ja by som sa chcela len spýtať, ako teraz fungujú výklady. Ako často sa menia. Dnes mi to tu všelijako skáče , tuším aj tri nové sa zmenili a vždy vidím na titulke iný :). A včera sa myslím nemenil.

Ďakujem za odpoveď aj na takúto menej dôležitú otázku :). Prajem krásny deň. :)

wlkr | 2022-04-11 16:57:03

tiez som si vsimol uz pred tyzdnom, ze vyklad v ktorom som mal vecicku bol vystaveny iba par hodin a potom bol preplacnuty dalsim. Za dnesok sa tych vykladov na hlavnej stranke vystriedali uz 4 ks minimalne

Mariolla | 2022-04-11 17:00:39

@wlkr Trošku sa mi zdá, že už aj tie pravidlá uz nie su stále. Lebo niekedy vidím vecičku, ktorá sa už vo výklade objavila. Ale v tomto sa môžem mýliť. :)

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-11 17:28:591x

Dobry den, prepacte za dnesny chaos s Vykladmi, od zajtra chystame zopar noviniek tykajucich sa zobrazovania Vykladov, ktore by im mali dat vacsi priestor na SAShE, v ramci testovania uslo uz par zmien aj dnes. Verime, ze novy, vacsi priestor pre vase krasne harmonicke kolaze uvitate pozitivne :) Dakujeme za porozumenie

Mariolla | 2022-04-11 18:24:34

@SAShE.sk Ďakujem za odpoveď na moju otázku. Teším sa na zmeny :)

wlkr | 2022-04-12 07:41:391x

asi aj dnes sa este testuje... o jednej nad ranom mi prisla notifikacia, ze mam vecicku vo vyklade a vyklad je uz v zozname treti v poradi, takze ho medzicasom preplacli dva dalsie

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-12 08:06:391x

Nech sa paci: https://www.sashe.sk/SAShE.sk/journal/novinky-v-tvorbe-vykladov. Ono v podstate ani vcera neslo o preplacavanie Vykladov s vasimi vyrobkami, uz vcera sa striedali tri Vyklady, takze vase veci nezmizli, len sa ludom ukazovali tri rozne Vyklady v jeden den, vzdy sa opakovane striedaju pri novom nacitani stranky. Takto budu mat ludia moznost vidiet viac vasich vyrobkov + ako spominame v clanku, pravidelne budeme davat Vyklady aj na hlavnu plochu SAShE. Verime, ze k vasej spokojnosti.

Mariolla | 2022-04-12 08:14:28

@SAShE.sk Dobrý deň, na hlavnú plochu sa budú dávať už uverejnené výklady, či aj také, ktoré ešte vo výklade neboli?

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-12 08:16:421x

Vyberame zo vsetkych nominacii, nielen z uverejnenych, je nominovane take mnoztsvo krasnych Vykladov, ze si zasluzia viac pozornosti :)

Mariolla | 2022-04-12 08:20:25

@SAShE.sk @SAShE.sk Áno, chápem, to je celkom dobrý nápad. :) To striedanie výkladov počas dňa sa mne osobne ako tvorcovi nominácii až tak celkom nepáči. Ale možno výrobcovia budú s tým viac stotožneni. :) Pekný deň. :)

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-12 08:24:061x

Vase Vyklady sa takto castejsie dostanu na hlavnu stranku. Bolo nam luto, ze denne dostal sancu len jeden Vyklad a zobrazovat dva, tri naraz pod sebou bohuzial nie je idealne ani z hladiska optimalizacie, ani prehladnosti stranky. Uvazujeme este nad zmenou striedania len dvoch Vykladov denne. Kazdopadne je to viac priestoru pre autorov a ich krasne veci :)

wlkr | 2022-04-12 09:52:381x

Super, vdaka! Ak by bol v mieste vykladu slider, v ktorom by sa rotovali tie tri vyklady bud rucne alebo aj automaticky, bolo by to este o uroven lepsie...

mariamat | 2022-04-13 14:21:29

ako vidím, po 2 dňoch nového spôsobu uverejňovania výkladov, sú ľudia asi dosť dezorientovaní.... v minulosti bol pod nominovaným výkladom väčší počet komentárov a gratulácií, než je tomu dnes. Kto si neprečítal žurnál, alebo toto fórum, ani nevie, že sú tam vždy 3 nové výklady a asi sa to ani nedozvie, lebo zrejme sa neprihlasuje denne viackrát, ale iba raz... Mne by sa nominovanie 2 výkladov za deň (jeden ráno, jeden popoludní) zdalo vhodnejšie, oba by boli istý čas na titulke ako jediné a všetkým by bolo všetko jasné... :)

jklmn  REDAKCIA  | 2022-04-13 14:33:05

@mariamat vyklady nedostali viac priestoru, to ani nebolo ucelom. priestor dostalo viac vykladov, cize sa nominovanemu vykladu dostane logicky len tretina pozornosti.

wlkr | 2022-04-13 20:23:146x

@jklm : ten slider by toto myslim elegantne vylepsil ak by sa dynamicky po 10-20 sekundach odrotval dalsi, ludia by si aj vsimli, ze tych vykladov je na aktualny den viac a dostali by aj viac zhliadnuti a hlavne nezabralo by to ziadne miesto na hlavnej stranke naviac

Hellen4787 | 2022-04-19 16:17:282x

Dobrý deň, všimla som si, že mám dnes zverejnený výklad. Sú tam 3 nové výklady na dnešný deň, môj je na spodu akoby bol zpred 3 dní. V info o striedaní výkladov píšete, že "Vždy pri novom načítaní stránky sa návštevníkovi zobrazí iný z troch Výkladov zvolených pre ten deň, všetky tri Výklady sa v ten deň budú striedať rovnomerne " . Takže som skúsila .... 3x som sa odhlásila a prihlásila, môj výklad bol vždy na spodu a ani na hlavnej stránke sa nič nezmenilo...boli tam tie 2 výklady nado mnou. Neviem ako ste to mysleli s tým striedaním, lebo podľa tohto ako som to skúšala sa nič nestriedalo.

Páči sa mi nápad wlkr o rolovaní výkladov v priebehu dňa v určitom kratšom časovom intervale.

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-20 15:56:35

Ďakujeme za spätnú väzbu, zobrali sme si niekoľko dní na analýzu správania návštevníkov stránky v súvislosti s Výkladmi a samozrejme vnímame aj vaše názory a požiadavky, dúfame, že ideálnym riešením bude riešenie pôvodné, s ktorým ste boli spokojní v minulosti, teda zobrazenie dvoch Výkladov súčasne. Nový Výklad sa uverejňuje 2x denne, jeden o 24:00 a druhý o 15:00 hodine, pričom Výklady sa budú posúvať na svojich dvoch pozíciách, rovnako ako tomu bolo v minulosti. Vaše výrobky a krásne mozaiky z nich dostanú denne plnohodnotný priestor na zobrazenie a pokochanie sa :)

Mariolla | 2022-04-20 22:13:02

@SAShE.sk Este malá podotázka, či sa môžu vecičky opakovať vo výkladoch. Ďakujem.

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-21 10:57:29

Pri zvysenej frekvencii Vykladov nekladieme taky eminentny doraz na pravidlo neopakovania veciciek, za nas je ok, ak sa obcas nejaka vec zopakuje, verime, ze aj za vas, ale vseobecne sa snazime na to davat pozor :)

Mariolla | 2022-04-21 11:21:21

@SAShE.sk ďakujem za odpoveď. Pekný deň :)

Nikili | 2022-04-21 20:58:12

@SAShE.sk mozem sa opytat prosim nevidim Sashe hitparadu,uz nebude alebo ju len caka zmena?Dakujem :)

Mariolla | 2022-04-21 21:02:17

@Nikili Ja ju vidím, tteda ak ide o TOP tyzden a pod.

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-22 10:07:41

S hitparadou sa nic nemenilo, je stale na svojom mieste: https://www.sashe.sk/hitparada/top20-tyzden rovnako aj hitparada Vykladov: https://www.sashe.sk/chcem/vyklady-top-tyzden :)

mariamat | 2022-04-23 19:13:156x

Milá redakcia, zdá sa, že si z nás robíte srandu. Pri novom spôsobe uverejňovania výkladov vám akosi uniklo, že za 2 dni má jedna autorka 3 výklady. Pri takom obrovskom množstve výkladov mi to príde ako nepodarený vtip. Alebo je to inak a "jenom chybička se vloudila"? Rada by som si prečítala vašu odpoveď. Ďakujem.

Nikili | 2022-04-24 06:33:031x

@mariamat ano su to moje nominacie/vyklady. Nesmierne ma to potesilo ale tiez som sa cudovala. A nie su mi jasne teda ani tie zmeny teraz ci horny vyber robi redakcia, alebo to bola zmena zas len na den ze tam dali vecicky z nominacie, ci su teda za den 3 alebo 2 vyklady, jeden je rano druhy poobede, alebo ako to. Je to uz dost mätúce ked pride zmena a je tu len den lebo sa hned zase zmeni na nieco ine alebo to uz zrazu neplati... V kazdom pripade ja velmi pekne dakujem za vykladiky ❤️ ale chapem ze ostatnym tvorcov nominacii sa to nepaci ze su tam hned 3 moje v priebehu dvoch dni lebo myslim ze vsetci nad ich skladanim travime obrovske mnozstvo preklikanych chvil a vkladame do nich srdce aj nadej ze ich na titulke uvidime ❤️

Nikili | 2022-04-24 06:40:36

@SAShE.sk ja ich na stranke nikde neviem najst vobec ani po rozklilnuti lišty vlavo (mobil) a ked vypnem mobilnu verziu tak uz vobec nie...jedine ak si to nahodit cez google a prekliknem sa

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-24 10:27:451x

Dakujeme za upozornenie. Kedze sme zaevidovali mnozstvo krasnych nominacii, rozhodli sme sa dat im vacsi priestor, ako sme vas informovali vo Fore aj clanku v Zurnal+. K zmenam dochadzalo posledne dni na zaklade vasich poziadaviek, pripomienok, preto evidujete niekolko po sebe nasledujucich zmien suvisiacich s ladenim systemu k vasej spokojnosti. Zmeny neprebiehaju z dovodu, ze by sme vas chceli zmiast alebo nevedli co robime, ale snazime sa vas pocuvat a prisposobvat vam toto vami sledovane a oblubene miestecko na SAShE. Momentalne, ako sme tu pisali je system nastaveny najustretovejsie ako to stranka dovoli, vratili sme do obehu dva Vyklady, ktore sa menia podla stareho systemu a niektore zverejnujeme navrchu stranky. Dufame, ze navrat tohto oblubeneho systemu uz bude vyhovovat a bude moct zostat stabilny.

Pri zvysenej frekvencii nasadzovania Vykladov sme ale museli vzhladom k mnozstvu prace na stranke pristupit k automatizacii vyberu a tym padom je mozne, ze budu castejsie opakovat autori alebo vyrobky vo Vykladoch, najma z radov tych, ktori nominuju casto a ich Vyklady maju uspech. Vnimali sme to trochu velkoryso, ze vzhladom k zvysenej frekvencii to budeme vediet navzajom odtolerovat, ste tu mnohi vyborni a pravidelni autori Vykladov, verime, ze tymto staronovym systemom sa prestriedaju vsetci castejsie, aj ked sa moze stat, ze niektori sa zopakuju. Kazdopadne budeme dozerat na automatiku a davat vacsi pozor na opakovanie autorov.

Hellen4787 | 2022-04-24 15:06:522x

@SAShE.sk Dobrý deň, prečítala som si príspevky a zaujíma ma akým systémom (aké sú kritériá) sa robí automatický výber? Podľa toho čo píšete , budeme v podstate vidieť výklady stále len malej skupinky autorov, ktorí denno denne pridávajú nominácie a snažia sa vždy dostať do dennej TOP. Takí čo dajú síce pekný výklad (podľa počtu lajkov a umiestnenia v TOP) ale len raz za čas , sa na titulku pravdepodobne nikdy nedostanú aj keď zožali úspech. Myslím, že by bolo vhodné udržať tú veľkorysosť pri výbere v rozumnej miere a nenechávať to na technike, aby bola spokojnosť na oboch stranách a vystriedalo sa postupne čím najviac autorov na titulke. Každý , kto si dá tú námahu s vytvorením nominácie, v kútiku duše dúfa, že i tá jeho sa raz objaví na tom výtúženom mieste...:)

Obnovili ste predošlú frekvenciu s 2 výkladmi denne s dobrým úmyslom, že sa na titulku dostane viac nominácií , použili ste automatický výber a očakávali ste alebo očakávate, že autori nominácií budú tolerovať aj to, že jeden z nich bude na titulke v určitom časovom úseku viackrát. Bohužiaľ takto to pravdepodobne nefunguje. Väčšina autorov prezentuje aj svoj vlastný výrobok a chce si takýmto spôsobom urobiť reklamu a zvýšiť predaj, však o čo iné predajcovi ide. Bolo by správne, aby táto možnosť reklamy bola poskytnutá primerane, aj s ohľadom na "úspech" nominácie, všetkým autorom nominácií , bez ohľadu na dennú frekvenciu zverejňovania nominácií. Úplná spokojnosť asi nikdy nebude, ale snažte sa dať rovnakú príležitosť všetkým, vychutnať si ten "okamžik slávy":)) Predídete nežiadúcim a rozhorčeným reakciám, či už oprávneným alebo menej oprávneným, ale určite je treba sa vyhnúť podporovaniu závisti a nevraživosti, ktorej je za poslednú dobu v celej spoločnosti nad hlavu:(

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-04-24 16:39:094x

O spokojnost vas nominujucich Vyklady sa velmi snazime, prave preto sme dali Vykladom vacsi priestor. Rozumieme, ze rovnomerny priestor pre vase vyrobky a nominacie je pre vas citliva zalezitost a hladame balans v tom ako vam vyhoviet co najefektivnejsie. Urcite nebolo nasim cielom vyvolavat nevrazivost, prave naopak, urobit radost a potesit autorov Vykladov vacsim priestorom. Budeme hladat efektivnejsi sposob ako rovnomerne vyberat Vyklady, dat im vyraznejsi priestor a zaroven mat cas a energiu na ostatny plnohodnotny chod stranky.

misinka35 | 2022-04-25 18:52:361x

Dobrý deň, potrebovala by som ušiť cca 45ks pánských košiel..biele so zelenými doplnkami...slim fit....menej krčivé

Hellen4787 | 2022-05-08 19:51:01

@SAShE.sk môžem sa opýtať v akom časovom odstupe zverejňujete výklady? Citujem Váš oznam : " Nový Výklad sa uverejňuje 2x denne, jeden o 24:00 a druhý o 15:00 hodine, pričom Výklady sa budú posúvať na svojich dvoch pozíciách, rovnako ako tomu bolo v minulosti. " .... no, nič sa o polnoci nemení. Akosi to pokrivkáva, raz tak , raz onak a dnes druhý výklad ešte nebol ani pár minút po 17-tej hod.., prvý neviem kedy bol zverejnený.

Nikili | 2022-05-08 19:53:48

Ja mam otazku este k vyberu redakcie, ktoru vidime hore na hlavnej stranke. Po novom tam mozeme vidiet aj nase nominacie/vyklady. Tieto vsak v zozname vykladov nie su tym padom ani vecicky z tychto vyberov/vykladov nedostanu oznacenie "Vecicka z vykladu".

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-05-10 10:20:21

Vymienanie Vykladov malo par dni sklz, pracujeme na opraveni, dakujeme za upozornenie. Vecicky z Vykladov, ktore sa dostali do letakov nemaju oznacenie Vecicka z Vykladu, ale maju oznacenie Vyber redakcie.

Nikili | 2022-05-10 10:22:34

@SAShE.sk ahaaa ok dakujem za vysvetlenie ❤️

Maomi | 2022-05-11 08:19:191x

mam otázku k veciam z uverejneného výkladu, ktoré neboli zobrazené na titulke lebo sa tam už nezmestili, dostanú tiež označenie "vecička z výkladu"?

Aemea | 2022-05-11 14:13:59

@Maomi ... nie , nedostanú označenie vecička z výkladu. Už dávnejšie bolo k tomuto písané.

Maomi | 2022-05-11 14:29:47

@Aemea ... dakujem

mariamat | 2022-05-22 11:26:044x

Milá redakcia, už druhý deň nefunguje výmena výkladov na titulke. Možno vám to nechýba, ale nám, ktorí ich vytvárame áno. Mohli by ste to, prosím, napraviť a možno aj vysvetliť príčinu. Ďakujem.

SAShE.sk  REDAKCIA  | 2022-05-22 13:18:342x

Dobry den, menili sme system planovania Vykladov, aby sme predisli opakovaniu znaciek, pri jeho spustani nastal omyl, ktory od soboty rana nevymenil Vyklad, dakujeme za upozornenie, uz je to opravene.

Aemea | 2022-05-23 12:49:37

Dobrý deň, vadí mi , a možno i viacerým, ukladanie každého druhého výkladu v zrkadlovom zobrazení. Chápem, že ste to chceli urobiť zaujímavejšie, ale ten prvý dojem pri pohľade na výklad, ktorý je otočený "naopak" väčšinou oku nelahodí. Prvý dojem je dôležitý a bolo by treba na to pamätať. Môžete argumentovať, že veď stačí kliknúť a ukáže sa v tom správnom svetle alebo po načítaní nového výkladu to bude OK, ale to je "až potom" po tom prvom dojme. Človek je tvor lenivý a nechce sa mu preklikávať. Uskutočňujete zmeny na stránke, tak prečo by ste po dlhom čase neurobili niečo i v tomto k lepšiemu a potešili naše oči hneď na prvý pohľad? :))

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.