Domov » Fórum » Otázky a odpovede » Ako začať - slobodný umelec

Ako začať - slobodný umelec

Otázky a odpovede

kukajda | 2019-06-10 11:21:072x

Ahojte!

Už nejakú dobu sa chystám začať so slobodným umením, nakoľko robím veci ktoré ma nesmierne baví robiť a myslím, že som v tom dobrá (plus diera na trhu).

Čo sa však týka podnikania a všetkých tých účtovných a ekonomických vecí (faktúry, dane a pod), mám z toho jeden veľký chaos. Chcela by som predávať na sashe a sporadicky na nejakých handmade trhoch a po pár rozhovoroch s jednou známou ktorá je tiež slobodná umelkyňa som sa rozhodla, že to aspoň skúsim, či sa to teda vyplatí. Chcela by som to robiť popri práci na čiastočný, možno plný úväzok (rozhodne sa časom, momentálne mám čiastočný).

Potrebovala by som si však ujasniť viacero vecí, dozvedieť sa aké budem mať povinnosti (paragóny, faktúry, čo všetko treba odkladať, vypisovať..) aby ma potom neprekvapila nejaká pokuta od úradov, ktorá ma úplne položí.

Nejaké útržkovité info mám, avšak potrebujem niečo ucelenejšie. Problém je, že na podnikateľských portáloch sa o tejto forme (slobodné umenie) moc nehovorí a keď už nejaké články sú, vo všetkých je už to, čo dávno viem - iba také to všeobecné info. Neviete mi poradiť kam sa obrátiť, či je nejaké poradenstvo prípadne workshopy za rozumnú cenu (najlepšie niečo overené)? Už je to nejaký čas, čo sa v tom hrabem, ale stále dosť tápam. Za akékoľvek rady budem vďačná. :)

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.