Domov » Fórum » Pomoc so stránkou » Facebook reklama

Facebook reklama

Pomoc so stránkou

 
campanula | 2020-01-24 07:26:453x

Ahojte, chcem si kúpiť reklamu na fb, ale je to také komplikovane. Neviem vložiť daňové číslo a ani podať mesačne daňové priznanie. Viete niekto o com hovorím? Ďakujem!

Andrea

jklmn  REDAKCIA  | 2020-01-29 09:56:06

Pre príjem služby zo zahraničia (čo reklama na FB je) musíte byť osoba registrovaná v zmysle § 7a zákona o DPH.

Bude vám pridelené IČ DPH, ktoré zadáte Facebooku. Nestávate sa klasickým plátcom DPH, ale musíte podať daňové priznanie a DPH z tejto reklamy zaplatiť na slovensku.

Iná možnosť je len zaplatiť si reklamu ako súkromná osoba, bez možnosti dať si to do nákladov, ale to vám neviem poradiť či ešte ide, kedysi to šlo.

campanula | 2020-01-29 10:02:202x

Parkrat som si zaplatila, žiadne IC DPH to nepýtalo a ja vlastne neviem kde ho uviesť. Ako rozoznám reklamu pre podnikateľov a pre súkromnú osobu? Som Vám vďačná za ochotu.

handmadebyZuZu | 2020-02-05 14:08:58

Zadávate si to IČ DPH na facebooku cez Business Manager si v nastaveniach zmeníte váš reklamný účet, je tam možnosť zaškrtnutia či kupujete reklamu, na obchodné účely. Ak dáte áno, zobrazia sa vám ďalšie údaje na vyplnenie aj spomínané IČ DPH. Pokiaľ máte zašktrnuté, že nie, tak vám facebooku fakturuje platby s ich DPH. Facebooku zasiela koncom mesiaca niečo ako výpis (možno aj FA neviem presne) na tom doklade vidíte, či ste ste nakúpili ako súkromná osoba alebo podnikateľ. Podnikateľ má totižto úhradu bez DPH, tú podáva a odvádza totižto na Slovensku.

campanula | 2020-02-05 15:07:081x

@suzina veľmi pekne ďakujem, preklikam to!



Pripísať komentár


Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.