Domov » Fórum » Kritika » Zdá sa, že potrebujem pomoc :)

Zdá sa, že potrebujem pomoc :)

Kritika

Deedo | 2017-12-04 19:58:08

Ahojte, prosím vas, dáte mi tip čo zlepšiť v mojej galérii? Som tu nová (zaregistrovaná asi mesiac) a úplne ma to chytilo :) Totálne ma to podnietilo ešte viac tvoriť, poponáhľať sa s výrobkami, dokonca som vytiahla prachom zapadnutú zrkadlovku. Každý deň tu fičím, mením popisy, snažím sa doviesť moju stránku do dokonalosti, likujem práce iných, lebo sú úžasné. No nejak mi to zatiaľ asi nejde ☺️ Netuším ako sa zviditeľniť. Keď pridám novú vec, za chvíľku je na štvrtej stránke v novopridaných veciach, takže chápem, že je už menšia šanca, že si ju niekto všimne. No existuje ešte nejaký iný spôsob? Som schopná vyrobiť tak 1, max 2 veci za týždeň. Ďakujem vám krásne za každý názor

MartinaV | 2017-12-05 09:50:201x

Ahoj, nepatrím síce medzi úspešných predávajúcich, ale má na to vplyv veľa faktorov. V tvojom prípade to vidím na , a tu sa neuraz robí to veľa ľudí, zlé fotky, chyba nie je vo foťáku, ale v spôsobe fotenia. Často ked robím nominácie na výklady, tak to vidím. Predáva hlavne dobrá fotka. Svetlo, atmosféra fotky atď. .

takže rada číslo jeden: pozri si aké fotky robia úspešný predávajúci a vecičky čo sa ocitajú vo výkladoch a nomináciách.

druhá : pohľadaj tu na sashe sú aj žurnály o tom ako fotiť výrobky, sú kvalitne spracované a dá sa z nich veľa naučiť

Keďže málo vyrábaš ako hovoríš, čo je vlastne aj môj problém, jediná šanca zviditeľniť sa je dostať sa s fotkami do výkladov a nominácii a to sa dá len s dobrými fotkami.

Dúfam, že som Ti trochu pomohla a želám veľa predaných vecí.

Kreatvory | 2017-12-05 11:03:191x

Tiež neviem, či som úplne vhodná na radenie, ale na to, aby človek "prerazil" v tomto množstve výrobcov treba mať naozaj dobré fotky a chuť písať žurnály, robiť kolekcie a nominácie na výklady. Ak ešte nemáš koláče na vytvorenie kolekcií/nominácií, tak napíš žurnál (v Nápovede tu na Sashe sa dozvieš čo ako robiť :)) - napríklad foť priebežne to, ako vytváraš tvoj výrobok a sprav tu akýsi postup (my sme robili takýto: https://www.sashe.sk/Kreatvory/journal/ako-sme-norske-vzory-strikovali ) ... za lajky za žurnál získaš koláče a potom môžeš "tvoriť" ... každá tvoja vecička, ktorá sa objaví v kolekcii a nominácii má šancu na to, aby si ju návštevníci našli

pri fotkách sa mne najviac osvedčilo jednoduché pozadie - veľa sa tu robia nominácie v šedých odtieňoch, preto šedé, či biele pozadie (tvorené obyčajným baliacim papierom, či stenou) má väčšiu šancu dostať vecičku do popredia ... my máme napríklad čiapky pofotené takto : https://www.sashe.sk/Kreatvory/detail/vresovo-ruzovkava-ciapka-s-norskym-vzorom ... na hlavách, ale vidno aj hlavu (tvoje detské čiapočky sú veľmi useknuté - pokojne môžeš fotky nechať tak, aby bolo vidno aj detské hlávky) ... prípadne deti nafoť s nejakou "emóciou" - ako sa smejú v snehu s čiapočkou na hlave a podobne ... hračky som fotila tak, že som ich posadila na balkóne na malú drevenú stoličku pred bielu stenu ... alebo som ich zavesila na tenké šnúročky a fotila ich ako sa "prechádzajú" po lúke a podobne ... a určite využívaj denné svetlo :) ... na zrkadlovke pomôže aj "zmenšenie" clony (Av), čo ti spôsobí rozostrenie pozadia

v podstate som ti asi napísala presne to, čo aj MartinaV :)))

jklmn  REDAKCIA  | 2017-12-06 09:05:113x

skusím. základná rada by bola neponáhlať sa. tvoja galéria na mňa presne pôsobí tým dojmom. že si polepila fotky všetkého, čo kedy v živote vyrobila. máš toho v ponuke veľmi málo, a súčastne tam máš 4 úplne rôzne kategórie (ozdoby, hračky, oblečenie, tabuľky). je vidieť, že sa tomu nevenuješ na profesionálnej úrovni. že každá fotka vznikla v inom čase a že sa nejedná o žiadnu ucelenú kolekciu. nevyrábaš pritom nič, čo by sa nedalo nájsť v obchodoch iných predajcov. čiže, odporúčal by som zamerať sa na jednu kategóriu (ďalšie môžeš pridávať keď sa ti rozbehne predaj). v tej jednej kategórii musíš byť NAJLEPŠIA na sashe. to sa dá. musíš mať evidentnú výhodu pred konkurenciou. musíš mať výber. napr. len ozdoby. rôznofarebné kolekcie rôznych tvarov. ukázať ako na stromčeku vyzerá 30 hviezdičiek. alebo len kabátiky. obchod s dvadsiatimi pestrofarebnými kabátikmi by vyzeral hneď inak. hlavne zjednotiť produkty a fotky.

na zviditeľnovanie by som sa zameral až v druhom rade.

BySong | 2017-12-06 11:28:23

jklmn super poradil to všetko čo písal odporúčam nebuď smutná to všetko chce svoj čas. Každý názor posúva dopredu.

To by sa mi páčilo keby poradil aj mne čo je tam je zlé. Len nemám odvahu ho zaťažovať.

Veľa úspechov prajem

Deedo | 2017-12-06 12:19:07

Ďakujem všetkým za konštruktívnu kritiku :) v podstate ste potvrdili moje "podozrenia". Bohužiaľ, veľa veci už mám odovzdaných,keď som ešte nechyrovala o tom, že sa budem chcieť činiť aj na sashe, takže z nich už lepšie fotky bohužiaľ nevytvorim. No ďakujem za rady pre fotenie na nové vecičky.

Čo sa týka mnohostranneho zamerania obchodu, tak súhlasím. Samej mi tam nesedeli napríklad tie maľované tabuľky, no asi musím krotiť chcenie "pochváliť" sa so všetkým čo vytvorím, aj keď je to mimo hlavného zamerania :)

V princípe netúžim po 20objednavkach za týždeň, koniec koncov by som to sama nestíhala, ale raz za týždeň by ma nejaká objednávka veľmi potešila, takže idem bojovať :) Ďakujem všetkým za rady a uvitam aj ďalšiu kritiku

Kreatvory | 2017-12-06 12:31:061x

skús vyrobiť zopár vecičiek, ktoré budú skladom a tie môžeš aj pofotiť, aj žurnál k nim napísať :) mňa samú napríklad často odradí, ak musím na vecičku dlhšie čakať - ak sa na sashe nájde predajca s niečím podobným, čo je skladom, tak by som asi šla k nemu :/ ... my keď sme predali niečo, čo sme aj teoreticky vedeli ešte vyrobiť, ale trvalo by to viac ako týždeň, tak sme to stiahli z predaja ... a až keď je to znova hotové, až vtedy to vraciame do ponuky ... každopádne držíme palce :) a netreba sa vzdávať, lebo tu je to beh na dlhé trate :)

Deedo | 2017-12-06 12:41:39

Ďakujem. Asi máš pravdu, hlavne s tým žurnalom. Myslím, že v princípe môj najväčší "problém" je to, že najviac zo všetkého ma baví tvoriť niečo úplne nové, či už podľa mojich predstáv alebo na želanie. Tvoj návrh,mať veci na sklade, by sa ujal napríklad v prípade hračiek, prípadne ozdôb. No s oblečením je to ťažko,kvôli veľkostiam. Z ekonomického hľadiska by bolo najvhodnejšie sa naozaj venovať iba hráčkam alebo ozdobám,ktoré sú univerzálne. Ale keď mňa baví to práve striedať :) raz hračka, raz ciapka, raz kabatik atd...:)

0DIAMOND0 | 2018-01-19 18:20:19

Ahojte chcel by som poprosit o radu niake triky hoc čo ohladom predavania ako zlepšit aby kupovali moj produkt? Ako by ste začali na mojom mieste čo by ste zmenili vypešili som vdačny aj za kritiku a za každu odpoved.

Deedo | 2018-01-21 19:53:29

Ahoj, ja ešte nie som najsúcejšia na radenie :) ale skús prečítať čo poradili mne a myslím, že u teba to je podobne. Zatiaľ mas len dva produkty, tak skús pridávať viac a hlavne dobre fotky naozaj závažia, už to mám odskúšané a potvrdené :D Držím palce.

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.