Domov » Fórum » Prieskum trhu » Aké sú vaše skúsenosti s nosením rôznych typov rúšok?

Aké sú vaše skúsenosti s nosením rôznych typov rúšok?

Prieskum trhu

SalixAlba | 2020-03-25 14:50:00

Dnes tu (bohužiaľ) máme situáciu ako vystrihnutú zo sci-fi filmu.

Rúška sú teraz hádam najdôležitejším a aj najpredávanejším tovarom.

V posledných dňoch sa ich ušilo aj predalo obrovské množstvo. Skladané, tvarované, s drôtikom, na šnúrku, na gumičku, jednovrstvové, viacvrstvoé, s možnosťou vložiť ďalšiu vrstvu....

Mňa by zaujímalo (a určite aj tých, ktorí rúška šijú vo väčšom množstve), aké máte skúsenosti s ich nosením.

Niektorí ich nosíte niekoľko hodín denne kvôli práci, niektorí len na pár minút, či hodinku - dve.

Čo vám vyhovuje viac? Za uši, či uviazanie za hlavu? Jednovrstvové, viacvrstvové? (viem, že viacvrstvové sú účinnejšie...ale ako sa s nimi dýcha?). Tvarované, skladané?

Ak by ste sa mali pre kúpu rúška rozhodnúť teraz, keď už máte nejaké skúsenosti s ich nosením, aké by boli kritériá rozhodovania?

Ďakujem vám vopred za komentáre:)

PS: moja skúsenosť (rúško nemusím nosiť niekoľko hodín denne):

lepšie za uši a ako gumička sa mi osvedčila silonková pančucha:).

Viazanie za hlavu len s jedným úväzom sôsobuje, že šnúrka (tým, že je len jedna) sa presúva a rúško potom tlačí na nos.

S jednovrstvovým sa dýcha lepšie ako pri 2 vrstvách.

Drôtik v oblasti nosa je super, rúško lepšie priľne k tvári a okuliare sa zarosujú menej, resp. vôbec.

artbodka | 2020-03-25 17:27:041x

moje skúsenosti: rúško nosím hlavne na cestu do práce a z práce, kedže nechcem chodiť MHD a auto nemám, chodím peši a trvá mi to aj s príchodom do kancelárie cca pol hodiny. čiže rúško pol hodina ráno, pol hodina podvečer, plus doma nejaké to venčenie a a raz za 4 dni väčší nákup (to nosím aj rukavice)

ušila som si vlastné: prvé som dala s gumičkami hrubšími - to trochu tlačí za ušami, zo silonkami zase majú tendenciu sa rozťahovať , dávam aj drôtik (z použitých jednorazových rúšok) ale to má trošku tendenciu sa po čase krútiť, pri prežehľovaní sa to snažím vyrovnať. S drôtikom sú lepšie, ak sú správne nasadené, nerosia sa mi okuliare.

prvé som robila dvojvrstvové z tenšej bavlny, tam sa dýcha dobre, ďalšie tiež dvojvrstvové z hrubšej, ale to som zistila , že sa mi horšie dýcha (hlavne keď človek šľape do práce svižným tempom) a ku konci nosenia som už mala subjektívny pocit, že sa udusím.

artbodka | 2020-03-25 17:30:591x

priamo v práci rúško nenosím, som účtovníčka v obchodnej firme a robíme hlavne (teraz už len) internetový predaj, takže v kancli sa zavriem a zákazníci k nám nechodia, kanceláriu máme v podnikateľskom centre.

SalixAlba | 2020-03-25 17:31:45

@artbodka dakujem za nazor:) ano, silonkove sa zvyknu roztahovat casom, ale potom sa da presunut uzlik a chvilu vsetko funguje dalej.

Tiez som po dlhsej chodzi s ruskom mala pocit, ze sa udusim:(

kuchar | 2020-03-25 19:55:142x

https://m.facebook.com/minzp.sk/photos/a.840837775971010/2798299920224776/?type=3&refsrc=http%3A%2F%2Fwww.ta3.com%2F

a nie ich rozoberať a potenciálny vírus šíriť ďalej

SalixAlba | 2020-03-26 17:57:141x

Nasla som super video https://youtu.be/AOBH-IRZF-g

peknasvadba | 2020-03-28 19:44:551x

ja si myslím že každý si musí to ruško typ, viazenie a ostatné nájsť sám

Mne najviac vyhovuje gumka klobuková hrubšia a bavlna . síce si ho musím častejšie meniť ale lahšie sa mi v jednovrstvovom dycha, menej krojené , na licach končiace

Manžel má radšej na uväzovanie šnurou bavlnenou, jednovrstvové a na celú tvár

Deti jednovrstvové lebo si ho vkuse chytaju, jedno má radšej tenšiu klobukovu , druhé pančuchy lebo gumy ho tlačia.

No a teraz si vyberte :-)

SalixAlba | 2020-03-28 20:19:041x

Ano, kazdemu podla jeho gusta:). Je super, ze ponuka na sashe je v tomto taka bohata:)

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.