Domov » Fórum » Prieskum trhu » Cena mojich výrobkov, prosím o názor

Cena mojich výrobkov, prosím o názor

Prieskum trhu

Saleeva | 2019-08-16 22:11:54

Dobrý deň, veľmi pekne by som vás chcela poprosiť o váš názor ako sa vám zdá cena ktorú mám na mojich šperkoch? Snažím sa fotiť čo najlepšie. Tie šperky majú veľký úspech, lebo osobne som ich predala už niekoľko no tu na Sashe sa to nie a nie rozbehnúť. Neviem kde robím chybu. Myslela som, že možno v tej cene to bude... Ďakujem za každú cennú radu.

TvoreNina | 2019-08-17 09:46:11

Podla mna su ceny v poriadku ;) ale aj keby to bolo drahsie, musite si to predsa Vy obhajit pred sebou, kolko je v tom prace ;)

Co sa tyka predaja, moja skusenost je, ze tu je to vseobecne tazsie a predam menej ako napriklad na socialnych sietach. Je tu velka konkurencia, ale na druhej strane je to zdrave :) posuva to vpred a nuti byt stale aktivny, pridavat nove veci, aby ste sa dostali do povedomia

Saleeva | 2019-08-17 09:54:051x

Ďakujem za názor, mne sa to teda nedarí ani na sociálnych sieťach, nie som marketingový typ asi,žial. Najviac som predala naozaj len osobne :)

suzina | 2019-08-22 20:18:47

@Saleeva sama ste si odpovedali v com je problem nie ste marketingovy typ a na podnikanie treba aj marketing alebo zaplatit niekoho, kto to vie.... Ceny musite vediet vy ake maju byť mali by ste tam mat zahrnute vsetky vase naklady (material, vzdelavanie, energie - mysli elektriku a pod., nastroje na pracu, odvody statom stanovene, naklady na fotografovanie, vzdelavanie a pod.) do toho si zahrnut svoju cenu prace - idealne nejaku svoju fixnu hodinovu mzdu, potom vlastne zistite ze ste mozno hlboko pod cenou, lebo clovek sa musi aj ucit a vzdelavat, ak chce napr kvalitne fotky vzdelava sa vo foteni, nakupuje techniku a taktiez je to s tym marketingom, absolvovanie kurzov tiez nieco stoji :) Tolko asi k tej cene a predaju, vyrobok na trhu sa nikdy nepreda sam pokial to nie inovativne prevratny kusok a podnikanie v handmade, take iste ako kazde ine chce to vela energie, usilia a vzdelavania nie len v oblasti tvorby ale aj inych veci.... Samozrejme sa to riesit aj ludmi, ktori to spravia za vas ale zas aj tych je potrebne zaplatit, no a opat sme pri cene vyrobkov :)

suzina | 2019-08-22 20:21:441x

jaj pardon zabudla som k tym nakladom + cene prace spomenut aj marzu lebo vsak, ak vas oslovi firma na nejaku spolupracu (vyrobky do obchodu a pod. aby ste mali z coho aj klesnut na "velkoobchodnu cenu"), alebo ak by ste chceli robit nejake akcie, ci niekto by mali vyslovene velku zakazku na 100 ks napr. a hlavne aby vam to aj zarabalo ;)

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.