Domov » Fórum » Prieskum trhu » Poštovné zdarma? Váš názor

Poštovné zdarma? Váš názor

Prieskum trhu

glitzi | 2019-08-14 12:26:081x

Ahojte, chcem sa spýtať, čo si myslíte o poštovnom zdarma? Môj manžel mi hovorí, že on by si radšej kúpil vec za 15 eur a bez poštovného (psychologická politika Aliexpressu), ja som za 12 eur a 3 eur poštovné, keďže viem, že poštovné nejde do kapsy predajcu, ale prepravcu... a plus tu na Sashe sa platí provízia z predaja, nie z poštovného (na Etsy sa platí z celkovej sumy objednávky, vrátane poštovného, takže tam je to v podstate jedno....). Čo hovoríte vy?

Adam  REDAKCIA  | 2019-08-14 14:58:161x

Odpoveď nie je univerzálna a samozrejme záleží typu zákazníkov aj ponúkaného tovaru, ale vo väčšine prípadov čísla hovoria jednoznačne v prospech poštovného zadarmo. Dosah to má od ochoty viac utratiť na nákup až po vyššiu mieru nákup realizovať.

Rovnako môže mať zmysel aj "poštovné zdarma od XY,-", kde napríklad môže aj viac ako polovica zákazníkov byť ochotná pridať do košíka produkt navyše, aby získali poštovné navyše.

peknasvadba | 2019-08-16 12:57:221x

len to poštovné čo zrovna nie je malá položka , si bud zoberieš z marže alebo zvýšiš cenu výrobku, premietnut do ceny vyrobku sa dá ked daný výrobok má pár predajcov a nie je konkurencia , a netreba zabúdať že ak si dáš platbu kartou +% z celej sumy aj z poštovného

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.