Domov » Fórum » Prieskum trhu » Anketa: je pre Vás dôležitá fotka náušníc na uchu?

Anketa: je pre Vás dôležitá fotka náušníc na uchu?

Prieskum trhu

Barsi | 2018-03-02 10:37:362x

Ahojte,

týmto spôsobom by som rada urobila anketu medzi kupujúcimi, ale samozrejme sa môžu zapojiť aj predajcovia :)

Je pre Vás pri výbere dôležitá fotka náušníc, prípadne aj iných výrobkov na uchu/človeku? Uprednostňujete výrobky, ktoré tieto fotky majú pred ostatnými?

Ďakujem všetkým, ktorí sa zapoja.

Silvia

MariKlimo | 2018-03-02 11:01:471x

Ja určite uvítam fotku na uchu, keď ma človek možnosť vidieť reálnu veľkosť. Je to ako s oblečením

misha_cards | 2018-03-02 11:30:561x

... aj podľa mňa je to dôležité, lebo človek si to vie predstaviť, najmä tú reálnu veľkosť spomínanú vyššie, ja som si raz objednala náušky a keď som si ich vyskúšala, boli veeeeľmi veľké, tak som bola sklamaná a poučená, že bez fotky ako visia na uchu už nekúpim nič.

Momino | 2018-03-02 11:35:041x

ahoj, mne by sa pacilo, keby boli odfotene len na podlozke. Uz aj preto, aby som si mohla vybrat tie najkrajsie:)), nie tie s najkrajsou fotkou, lakajucou na kupu:))

ADANA | 2018-03-02 12:44:291x

Keď som hľadala pre mňa vhodné náušnice, tie bez fotky na uchu, nemali šancu...:-((

heder | 2018-03-02 13:33:071x

...uprednostňujem výrobky-tovar na nejakej podložke, bez živého modelu. ALE...bižu všeobecne je trošku špecifická kategória tovaru, čo sa týka prezentácie formou fotky. NA jednej strane je dôležitý detail-vypracovanie a to zachytí fotka na podložke. Ale detailná fotka je mätúca, čo sa týka veľkosti, aj keĎ udáte veľkosť náušníc v číslach. A tu sa jednoznačne pýta fotka na živom modely. Tiež som kdesi zahliadla figurínu špeciálne na prezentáciu bižutky. Veľkostne zodpovedala živému modelu a bola tiež pekne vypracovaná a mala dierky v ušiach a v nich náušnice.

janca210 | 2018-03-02 13:37:083x

Myslím si, že tá prvotná fotka, ktorá má upútať, môže byť akákoľvek (podľa preferencií a možností výrobcu), ale potom sa chcem preklikať aj k nejakej fotke ne uchu, dosť mi to chýba, keď tam nie je, hlavne kvôli veľkosti. Keď je odfotená na podložke a zblizka, je to fajn, lebo sa naozaj dajú vidieť detaily, ale môže to potom spôsobiť sklamanie, keď sa ukáže, že je to maličá náušnica.

Barsi | 2018-03-02 13:37:34

dievčatá ďakujem za všetky komentáre.

@ Momino zaujímavý názor, ale obávam sa, že to asi nie je reálne :) Kažopdáne videla som tiež náušnice, ktoré mali krásne nafotené detailné fotky, ale absolútne z nich nebolo možné viedieť, ako náušnica vyzerá ako celok. Na každej fotke totiž bola len časť zaostrená, zvyšok rozmazaný. Takže také umelecké fotky..

PohladnicePreRadost | 2018-03-02 13:52:422x

Vzhľadom k tomu, že je k dielku možnosť "nahrať" viac fotiek, je určite vhodné mať fotografie náušníc jednak aj na pdoložke a jednak aj na uchu ... tak ako tu píšu vyššie, je veľmi dobré vidieť, ako náušnica na uchu vyzerá a aká je "veľká" ... ja bývam sklamaná, ak pri predávanej vecičke je vložená len jedna jediná fotka :)

Elart | 2018-03-02 19:54:221x

ja som jednoznačne za foto náušiek v uchu, ako prvú fotku by som ich dávala len ak sú odfotené skutočne zaujímavo - hlavne aj kvôli výkladom, titulke atď :) No, zavisí to asi aj od konkrétnych náušníc ...Podľa mňa by galéria vyzerala dobre keby v nej boli fotky kombinované - na "modelke" aj "na podklade" ..myslím si, že fotky máš veľmi pekné a zopár fotiek náušnic aj s modelkou by tvoju galériu pekne oživilo:)

charoit | 2018-03-03 15:08:351x

Silvia je samozrejme mať foto náušníc aj na uchu. Je trochu problém zohnať peknú figurínu, tá moja ku mne cestovala až z USA, ale situácia sa možno už zlepšila

SILK | 2018-03-04 19:06:236x

Ja nekúpim náušnice fotené na uchu. Mám z nich pocit že sú už použité a keďže som aj kozmetička a poznám možné úskalia, nedám si po niekom takto fotený šperk. Viem čo mi sedí a čo naopak, nepotrebujem náušky vidieť fotené na osobe :)

Barsi | 2018-03-05 08:58:092x

Dobré ránko, ďakujem za všetky zaujímavé komentáre :) Vidím, že sú tu dva veľmi výrazne odlišné od @ADANA a @SILK. Ono ani všetky náušnice nemusia byť fotené na uchu, pre rovnaké vzory stačí mať odfotenú jednu farbu. Háčiky, pokiaľ nie sú prišité napevno, sa tiež dajú vymeniť. Ale chápem tento pohľad. Prípadne je varianta ako píše @charoit použiť figurínu. Danka tá Tvoja je naozaj reálna, vyzerá dobre.

suzina | 2018-03-05 10:04:508x

@SILK chápem čo myslíš ale na rovinu nikdy si si nekupovala náušnice v obchode? Veď tam nemáš nikdy istotu, kto si ich dal do ucha. Dokonca aj mimo bižutérie tiež v zlatníctvach dajú vyskúšať náušnicu ak o to požiadaš a popravde som nikde nepostrehla, že by ju následne čistila... a to som teda bola trochu prekvapená, z tohto pohľadu by som skôr riešila aj tak asi pri každých zakúpených náušničkách dezinfekciu ak ti to vadí... lebo popravde nikdy nikde nebudeš mať 100% istotu.... to len pre ozrejmenie... na predajných trhoch chcú zákazníčky bežne skúšať náušnice, vieš si predstaviť tie reakcie ak by som im to ako predajca zakázala? by sa otočili na päte a nič nekúpili a nemám tam napísané, že tieto náušnice si môžu kupujúce skúšať. však to by aj divne znelo... čiže treba sa nad tým celým aj trochu viac zamyslieť ako len nad tou jednou foto na uchu

mineralybratislava | 2018-03-05 12:35:164x

Pekný deň vlastním obchod a okamžite po odskúšaní, čisím náušnice liehom....

Ked je seriozny obchod myslí aj na to....

SILK | 2018-03-05 14:31:112x

@suzina padla tu otázka, tak som pridala svoj názor. Nikoho nechcem rozrušiť ale aj takto reagujúce kupujúce máte, niesom sama :) Nepotrebujem v tomto ohľade niečo ozrejmovať, niesom ani germofobik ale takto to proste vnímam :) Šperk, myslím hodnotný, nie plastový, zavesený na čínskych puzetkách či podobne, je pre mňa niečo výnimočné. Kvalitné, umelecké fotky na modelke si pozriem rada a páči sa mi ak sú v galérii ale takýto konkrétny kus, neprijmeme za svoj. Otázku, dezinfekcie a sterilizácie vynechám.

suzina | 2018-03-05 14:49:502x

@SILK ja ťa chápem ale nerozumiem tomu, ako podľa fotky na uchu môžeš usúdiť, že práve tie čo sa pošlú tebe budú nosené a pri produkte kde síce nie je foto na uchu neboli 100% vyskúšané v uchu niekoho iného na trh.... a nedá mi to zareagovať k tomu tvojmu - šperk hodnotný, mám zo Sashe dvoje krásne prácne šité náušnice od dvoch dosť známych predajkýn čo robia naozaj prepracovanú tvorbu, kupovala som si ich a prácu majú fakt mega ale veru sklamalo ma, používajú nekvalitné čínske zapínanie, ono zo začiatku to nevidieť ale po rokoch to na zapínaní a háčikoch badať... čiže v tomto smere by sa dalo polemizovať, čo je už šperk a čo nie.... lebo nikto už sujtaskovej či ručne šité ako robí Barsi pokladá za šperk a iný pokiaľ to nie je zlato, striebro či iný drahší kov, to radí do bižu.... chápem aj to, že sú také kupujúce, ktorým to môže vadiť ale mali by si uvedomovať aj tento fakt, ktorý som napísala, skôr ako niekto "odpíše" predajcu len na základe toho, že má v ponuke aj fotky na uchu...

suzina | 2018-03-05 15:12:193x

@mineralybratislava Sofia mi prišla ako seriózny obchod aj pri takom počte predajní ale aj tak som to zažila že po vyskúšaní náušníc, predavačka vložila naušničky späť do krabičky a do vistríny pod sklo.... tým nehovorím, že tieto praktiky majú mohla byť len nová a zabudnúť na to... ale narážam, že stať sa to môže hocikedy..... a tiež je neporovnateľné riešiť predajňu a handmade predajcu, ktorý veľakrát chodí na trhy, tak niekedy pri tom kvante ľudí čo sa občas hromadne zastaví pri vašom stánku si neviem predstaviť ako jeden človek stíha obsluhovať, sledovať si tovar (aby náhodou ho nejaký špekulant neukradol) a ešte medzi tým riešiť zákazníka a hneď v zápätí ďalšieho a stíhať náušnice aj čistiť, hlavne ak máte napr. z daných farieb posledné kusy, lebo stať sa môže aj to.... mne išlo o to, podotknúť že človek ktorý odmieta predajcu len na základe foto náušníc na uchu a nakúpi u iného ešte neznamená, že má 100% istotu o tom že boli náušnice nenosené....nemá to ako zistiť, je to len stále len o tej dôvere k predajcovi.... pritom podľa mňa väčšina predajcov, ktorý síce majú fotku aj na modelke nemajú problém vám poslať druhé nie tie čo na tej modelke boli, väčšinou ich už dávno nemajú lebo si ich napríklad nechala modelka a na sklad vyrobili ďalšie kusy :) Chcela som tým ozrejmiť, siuáciu lebo SILK to pravdepodobne nemyslela, že a takýmto vyjadrením mohla dať "chrobáka do hlavy" aj iným kupujúcim, ktorý sa doteraz na to takto nepozerali.... pri tom, že to je len taká drobnosť, ktorá fakt nie serodajná v rozhodovaní medzi predajcami

bizuslavka | 2018-03-05 16:25:55

Ja som si vedomá,že si to vie človek lepšie predstviť, a aj sa rozhodnúť,či kúpi alebo nie, ak vidí foto náušníc na uchu. Ale ja moje výrobky nemam na kom odfotit, keďže mam doma samých chlapov. A na sebe sa mi to zle foti. Preto sú moje výrobky fotené len na podložke.

charoit | 2018-03-05 17:06:551x

V konečnom dôsledku asi na tom až tak nezáleží, lebo veľa top predajcov na Sashe v kategórii šperku nemajú foto na uchu :-)

Barsi | 2018-03-05 17:31:541x

U mna je to presne tak, ako napisala suzina, nausnice ktore mam odfotene na uchu su fotene na kolegyni v praci, ktora mi ich hned za “tepla” zabavila a tak som si aspon urobila fotku. Pytala som sa preto, ze podobne ako bizuslavka nemam na kom fotit. Ked som skusala fotit sama na sebe, nestalo to za moc a ked som poprosila manzela, bolo to snad este horsie. Tak doplnim fotky aspon k tym nausniciam ktore mam odfotene aj ked v inej farbe :)

Dunkelwolke | 2018-08-03 08:50:16

Urcite...kolko krat sa mi stalo, ze nausnice vyzerali pekne na podlozke, ale zavesene na mojom uchu sa mi uz tak velmi nepacili. Takze moja prosba na vsetkych tvorcov nausnic...prosim tiez fotky na uchu. Ak nemate na kom fotit, tak si skuste poriadit figurinu. Pokial toho vela predate, tak par eur za figurinku vam neublizi a nam zakaznikom pomozete vo vybere.

SkusimTo | 2018-08-04 07:43:511x

ja to nechápem, snáď sa vďaka tomu, že mal niekto náušnicu v uchu dostanete k rakovine alebo aids?

veď to stačí doma prejsť trebárs handričkou namočenou hoc aj v pleťovej vode,ak sa bojíte.....v obchode vám bežne dajú vyskúšať náušnice a neriešia to....a myslím, že problémy vznikajú skôr z materiálu zapínania ako z toho, že to niekto mal v uchu - a tiež si nemyslím,že vám niekto predá náušnice, ktoré predtým nosil a používal inak ako na to, aby to sfotil......

SILK | 2018-08-04 12:39:433x

Prosí m nepodceňujte možné prenosné infekcie len preto že ste sa tomu dosiaľ ešte hlbšie nevenovali. Je na každom z nás aby sa s možnými ochoreniami oboznámil, pre svoje vlastné dobro. Nahodila by dom sem zopár obrázkov následkov infekcii, to nechcete určite vidieť . Ak to niekto chce ignorovať je to jeho rozhodnutie a prajem veľa šťastia, možno na nič podobné nenarazí. Handrička, hoc v pleťovej vode vám nič nepomôže ak je patogén prítomný. Pravdou je že náušnička nemusí byť infikovaná iba z ucha, môže to byť aj z prstov, hoci vlastného majiteľa.

Odporúčam kvalitné dezinfekčné prostriedky z lekárne, aspoň toľko pre seba urobte :)

Barsi | 2018-08-06 09:56:42

@Dunkelwolke ďakujem za názor :)

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.