Domov » Fórum » Prieskum trhu » Už sa Vám to stalo?

Už sa Vám to stalo?

Prieskum trhu

babkarstvo | 2017-01-07 10:08:562x

Rada by som sa spýtala či sa už niekomu stalo toto....vo štvrtok 5.6. som večer pozerala štatistiku pozretí mojej galérie a bolo tam číslo okolo 120 pozretí a konečne sa mi podarilo pridať vecičku, ktorá sa páčila a dostala dosť like na to aby sa mohla posunúť na niektorú nástenku Sashe...Ale ouha, čo sa stalo. Druhý deň ráno plná očakávania pozerám a štatistika pozretí ya včerajší deň je nula a všetky pozretia sú prenesené do druhého dňa, teda na 6.6.!

Možno by sa aj tak nič nestalo ale....možno áno, po dvoch mesiacoch, kedy každý deň sedím u počítača, pridávam stále nové výrobky, píšem komentáre, píšem žurnály, lajkujem druhým ako divá mi to bolo tak ľúto.

Nerozumela som tomu, ešte nikdy sa to nestalo a teraz práve v takýto deň, keď by sa to mohlo podariť.

No čo teraz, tak som napísala redakcii....a odpoveď bola zdvorilá, že mi ďakujú a v najbližšom termíne....

Na ďalší deň teda 7.6. sa stalo toto. Zasa sa preniesli like do ďalšieho dňa takže na 6.1. sa zapísali tie z 5.1. a ráno 7.1. som začínala zo 127 like z minulého dňa.

Nechcem byť vzťahovačná ale....tak mi prosím dajte vedieť, či sa Vám už niečo také stalo. Ďakujem.

babkarstvo | 2017-01-07 10:51:302x

Opravené!Rada by som sa spýtala či sa už niekomu stalo toto....vo štvrtok 5.1. som večer pozerala štatistiku pozretí mojej galérie a bolo tam číslo okolo 120 pozretí. A konečne sa mi podarilo pridať vecičku, ktorá sa páčila a dostala dosť like na to aby sa mohla posunúť na niektorú nástenku Sashe...Ale ouha, čo sa stalo. Druhý deň ráno plná očakávania pozerám a štatistika pozretí za včerajší deň je nula a všetky pozretia sú prenesené do druhého dňa, teda na 6.1.!

Možno by sa aj tak nič nestalo ale....možno áno, po dvoch mesiacoch, kedy každý deň sedím u počítača, pridávam stále nové výrobky, píšem komentáre, píšem žurnály, lajkujem druhým ako divá mi to bolo tak ľúto.

Nerozumela som tomu, ešte nikdy sa to nestalo a teraz práve v takýto deň, keď by sa to mohlo podariť.

No čo teraz, tak som napísala redakcii....a odpoveď bola zdvorilá, že mi ďakujú a v najbližšom termíne....

Na ďalší deň teda 7.1. sa stalo toto. Zasa sa preniesli like do ďalšieho dňa takže na 6.1. sa zapísali tie z 5.1. a ráno 7.1. som začínala zo 127 like z minulého dňa.

Nechcem byť vzťahovačná ale....tak mi prosím dajte vedieť, či sa Vám už niečo také stalo. Ďakujem.

Zapletalka_sk | 2017-01-07 12:23:20

mne teraz tiež tie štatistiky blbnú, včera mi napr. ukazovalo za celý deň viac ako 100 pozretí (neviem, presne, zas nejak extra to nesledujem) a ked som pozrela dnes včerajší deň, tak tam mám 80 a 5. 1. mám nula...

Ale od počtu pozretí nič nezáleží - neukladá sa to nikde, je to len pre tvoju informáciu, skôr záleží od tých like, ak máš napr. vecičku, kt. dostane dosť lajkov po pridaní, tak sa môže dostať do top mesiac, teda aspoň v konkrétnej kategórii... ale to tiež v podstate nemá nejaký význam, pochybujem, či nejaký kupujúci kupuje alebo pozerá podľa topov v mesiaci v konkr. kategórii.. ale tak ´je to aspoň pre predajcu príjemný pocit :D

babkarstvo | 2017-01-07 12:29:36

Ďakujem za odpoveď, no nie som si celkom istá či na tom nezáleží. Keď si prečítaš podľa čoho sa robia výbery na nástenky, tak tam o tom píšu.Trocha som to sledovala ako to funguje a len podľa like to nemôže byť. To mi nijako nevychádza.

No a že kupujúci to nepozerajú....asi naozaj nie. Je tu toho strašne veľa a niekedy rozmýšľam, či to vôbec má cenu venovať tomu toľko času a energie.

Ale som rada, že je to len chyba.

Zapletalka_sk | 2017-01-07 12:44:39

tak možno to má nejaký význam, ale pri výbere na nástenku myslím, že minimálny.... celkovo ani na nákup to nemusí mať nejaký vplyv - ja mám napr. v galérii 2 záložky - obe boli vo výkladoch, sú najlajkovanejšie u mňa v galérii, boli aj medzi odporúčanými vecami v danej kategórii, už som ich teda predala, ale takmer po roku a druhú ani nie cez tento server, takže to, že sa niečo páči, neznamená, že sa to aj hneď predá...

babkarstvo | 2017-01-07 12:48:35

Máte pravdu, je to tak.

Len mňa už asi chytá zúfalstvo. Predstavovala som si to tu trocha inak. Som tu dva mesiace, neskutočne veľa času ma to stojí a výsledok skoro nulový. Stále sa snažím nájsť nejaký kľúč podľa ktorého by to mohlo fungovať. No nikde ho nevidím....

Zapletalka_sk | 2017-01-07 13:10:531x

mňa nejak zúfalstvo nechytá, mňa to baví, nerobím to ako zdroj obživy.... ani toho času tu nejak extra nevenujem, občas niekde niečo okomentujem, ak ma zaujme a pod.... často tu radia byť na očiach a pod., čo myslím, že určite nie je na škodu, ale z druhej strany je tu kopec úspešných predajcov, kt. nejak nevidím komentovať, písať žurnály a pod. a darí sa im... ja skôr ľutujem, že som tu s predajom nezačala skôr, túto stránku poznám už dlho, ale najskôr som bola ako kupujúca len, ca 1.5 roka predajca... kedysi tu bola aj menej ľudí, menšia konkurencia, tak to šlo ľahšie.... 2 mesiace vôbec nie spú nejaká dlhá doba, vy máte za 2 mesiace už korunku, čo je tiež úspech, ja som na prvý predaj čakala dlhšie, na korunku asi až pol roka, neviem presne :). bábky máte krásne, určite si nájdu svojich majiteľov...

babkarstvo | 2017-01-07 13:19:323x

Ďakujem za veľmi milé slová. Vidíte, o tej korunke som ani nevedela. Teda čo to znamená. Tak skúsim byť ešte trpezlivá. No ja som na tom troška inak, bábky robím už veľmi dlho a chodím s nimi a aj s divadielkom po celom Slovensku na všelijaké akcie. len je to náročné a únavné a tak som rozmýšľala, že skúsim to aj takto. Tiež Vám prajem veľa radosti a optimizmu a nech sa darí!

zupet | 2017-01-07 13:46:24

Aj ja som mala vo štvrtok nulu. A to som dokonca pridala novú vecičku. A tiež si myslím, že mám tie štatistiky asi pomiešané. Ja to nejak neriešim. V druhom obchodíku som si napríklad pred nejakým časom všímala, ako mi pred očami pribúdajú palčeky na niektoré vecičky a keď som nakukla následne do štatistiky, tak som tam mala stále nulu. Pritom každá vecička musela byť rozkliknutá, keď ju chceli lajknúť ( lebo to boli dosť staré veci a neukazujú sa medzi novinkami).

Momino | 2017-01-07 18:10:36

ahoj, Babkarstvo, ja myslim, ze Vam nemusi byt luto, ze mate len sest predanych veciciek -- ja som tu dlhsie a mam len tri:))) este by som rada dodala, ze tie Vase manusky su kraaasne

babkarstvo | 2017-01-07 18:17:401x

Ďakujem ste milá, tak Vám držím palec nech sa to rozbehne. Ale som si všimla, že sa skôr predávajú olejomalby a akvarel ako kresby. A tie vaše vrabce sa mi veľmi páčia, ten like odo mňa tam nie je len tak.

Momino | 2017-01-07 20:16:50

Dakujem, potesilo velmi:)) Tiez som rozmyslala, ze zacnem viac robit oleje, dakujem za radu. Nech sa Vam dari:)

Maya1 | 2017-01-08 08:22:471x

Mám stejný problém. Statistiky nefungují dobře!! Každý den začínám na čísle 38....

Je nějaká možnost napsat někomu kdo by to dal dopořádku?

Hezký zasněžený den

Maya

Erinka | 2017-01-08 08:38:13

Tiež to isté,niekoľko dní nemám v poriadku štatistiky a začínam každý deň číslom 67 :)

babkarstvo | 2017-01-08 08:40:53

Napísala som do redakcie....už toho 5.1. ale od té doby sa nič nestalo. Teda odpovedali mi, že v najbližšom možnom termíne....ale ten ešte zjavne nenastal....

Handmade.Dafi | 2017-01-08 11:29:36

asi každému to takto funguje...

Sestricky | 2017-01-08 13:06:59

Tiež mi to "blbne".

PohladnicePreRadost | 2017-01-08 17:44:09

Dovolím si pripojiť sa do diskusie :). Aj ja som si to všimla práve 5.1., mala som x prezretí a na druhý deň 6.1. som mala práve to x prezretí hneď na začiatku a na 5.1. mi písalo, že 0 (nula) prezretí ... takže to bude nejaký "globálny" problém ... problém od 5.1. ... žeby nový programátor ? to len žartujem ... netreba to brať vážne ... len som chcela napísať, aby ste vedeli, že ten problém majú viacerí .... :) a želám všetko dobré, držím palce ...

Barsi | 2017-01-09 07:34:15

Asi to celkovo nejak blbe, mne začína každý deň na čísle 30 :)

Dannielle | 2017-01-09 11:39:43

Aj ja to tak mám ...

babkarstvo | 2017-01-09 11:47:52

No hádam by aj bolo s tým niečo urobiť!!!

MARYAMAD | 2017-01-09 12:25:26

Aj u mňa sú od 5. 1. "divné" čísla..

Erinka | 2017-01-09 13:18:01

už je to opravené

tanilie | 2017-01-09 13:27:551x

Napísala som redakcii a už to opravili. http://www.sashe.sk/forum/8/6375?hash=1483964813#50420

babkarstvo | 2017-01-09 13:46:10

Áno aj mi už poslali mail. Všetkým ďakujem!

babkarstvo | 2018-08-11 17:42:191x

Nevšimli ste si niečo takéto?

Sem tam si pozerám štatistiky a mám podozrenie a asi aj oprávnené, že mi pozretia nepripisuje správne.

Aj dnes som si niečo také všimla, nahodila som novú vec a niekto mi napísal komentár...čo sa nedá bez toho aby na výrobok klikol...ale štatistika pozretia sa ani nepohla. Rovnaké číslo ako predtým.

Všimla som si to už niekoľkokrát a aj som to riešila s redakciou ...no ako to povedať, nevyriešilo sa nič.

Budem vďačná za všetky postrehy alebo vysvetlenia.

konvalinka | 2018-08-11 21:36:38

Štatistiky nereagujú hneď (neaktualizujú sa po každom kliku). Ja mávam obvykle (pokiaľ nevyvíjam nejakú aktivitu, nepridávam vecičky a pod) cez 500 pozretí, teraz o 21, keď to schválne kuknem, je tam 150, zajtra keď pozriem tento deň, bude tam cez 500. Tak to funguje (aspoň u mňa).

wlkr | 2018-08-12 14:33:021x

ten skok je tam preto, ze z dnesnych statistik zobrazuje iba top40 zaznamov a len z tych 40 zaznamov vyrata aj celkovy pocet prezretych veciciek za aktualny den ... kdezto celkove denne statistiky za predchadzajuce dni rata zo vsetkych prezretych veciciek, takze ak mate v galerii velky pocet poloziek, tak ten skok moze byt dost velky.

Nechapem aku to ma logiku, ale tak to proste je ... mozno kvoli setreniu vykonu servra.

A to moze byt aj dovod, preco sa Vam po tom komentari nepohla statistika, lebo vecicka, ktora bola okomentovana, pravdepodobne nebola v top40 prezeranych veciciek vo Vasej galerii

Elina19 | 2018-08-26 20:54:30

Áno, aj mne sa stalo niečo podobné...

babkarstvo | 2018-08-30 12:37:12

Pre wlkr...v takomto prípade to chápem ale u mňa ide o niečo iné...napr. dnes:

jedna zákazníčka si pridala moju vec do listu želaní, to sa samozrejme nedá bez toho aby klikla na tú určitú vec, aj sa mi objavilo na zvončeku, že si vec pridala ...ALE keď som pozrela do počtu pozretí, nebolo tam NIČ...jednoducho tam nepribudlo nič a bolo to ráno, takže počet pozretí bol naozaj malinký...cca 6x...takže by som to musela vidieť.

Všimla som ti niečo také už 4 x a naozaj neviem ako to mám riešiť.

jklmn  REDAKCIA  | 2018-08-30 13:06:26

@babkarstvo v košíku je napr. možnosť presunúť vec na list želaní, bez toho aby klikla na vec.

babkarstvo | 2018-08-30 18:30:191x

Tomu rozumiem ale do toho košíku si to predsa nemôže dať bez toho aby klikla na tú vec či?

Damina | 2018-08-30 21:01:58

Ja mám v košíku veci aj pol roka, keby som dnes popresúvala, tiež to v štatistikách nebude, lebo nerozkliknem :)

Pripísať komentár

Pre komentovanie musíš byť prihlásený, nejde to ináč.